• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Słaba matura a informatyka

Object Storage Arubacloud
0 głosów
729 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Placek Nowicjusz (140 p.)
Witam, chciałbym się wybrać na studia informatyczne, ale po rozszerzonej matmie czuje, że będzie trudno się gdzieś dostać.

Moje wyniki:

Matma: podstawa-100% i rozszerzenie ok.66%

Angielski: 90% i +50%

Fizyki nie pisałem jeszcze ale celuje ok. 60-70%.

Wiem, że to trochę słabo, no ale cóż. Myślałem nad WMiI UJ ale z taką matematyką się nie dostane raczej.

Nad politechnikami już raczej nie myślę, bo tam to naprawdę słabo. Chciałbym studiować gdzieś Kraków-Katowice-Warszawa. Wiem, ze te wyniki nie są fatalne ale jednak informatyka na każdej uczelni to najbardziej oblegany kierunek i na każdej trzeba mieć dobre wyniki.  Wiem, że studia nie dadzą mi pracy, ale jednak zmobilizują i przedstawią jakieś fajne kierunki dalszej kariery. Dodam, że interesuje mnie bardziej programowanie niż jakieś sieci itp. Myślałem bardziej nad uniwerkiem, bo na polibudach jest więcej fizyki i np. elektroniki, której nie lubię. Co myślicie, macie jakieś fajne propozycje albo sugestie?

Ps. Nie mam zamiaru poprawiać za rok, ponieważ dla mnie byłaby to strata czasu, bo studia nie są w tej dziedzinie najważniejsze.
komentarz 17 czerwca 2020 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)

@manjaro,
 Nie do końca z tobą się zgodzę. Sam znam kilak osób które nie mają wyższego wykształcenia a pracują w Google :)

komentarz 17 czerwca 2020 przez draghan VIP (106,230 p.)

Pragnę tylko nieśmiało przypomnieć, żeby w dyskusji szanować siebie nawzajem.

Wyzywanie od matołów czy inne personalne wycieczki nie będą tolerowane. wink

komentarz 17 czerwca 2020 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
O widzę że pan moderator też studiował automatykę i robotykę na Politechnice Gdańskiej ;)

Strzelam że tu wszyscy modowie i admini są po studiach. Szkoda że nie zabierają głosu w tych ważnych kwestiach bo ich autorytet mógłby dać do myślenia innym...
1
komentarz 17 czerwca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Nie pierwszy raz, gdy  spamatora ponoszą emocję. Kłótnia z nim jest jak gra w szachy z gołębiem. Poprzewraca pionki, nasra na szachownicę, a mimo to będzie się cieszył z wygranej.

komentarz 17 czerwca 2020 przez draghan VIP (106,230 p.)

@manjaro, myślę że ja to raczej słaby autorytet przy wspomnianych wcześniej - księciu Karolu czy Billu Gatesie. ;)

Debata z tematem przewodnim "czy studia są potrzebne do pracy w IT?" mnie osobiście niezmiernie już nudzi, dlatego nie zabrałem głosu.

W bardzo wielkim skrócie - nie stanąłbym twardo po żadnej ze stron, przykro mi jeśli na to miałeś nadzieję.

Sądzę jednak że bliżej mi do Twojego stanowiska, jako że studia to nie tylko nauka i zaliczanie przedmiotów, ale przede wszystkim nauka w jaki sposób pracować (ze sobą samym i w grupie), jak patrzeć z różnych perspektyw na zastane problemy, jak wybrać garść przydatnych spośród stosu niepotrzebnych informacji; studia dają też mnóstwo możliwości niedostępnych gdzie indziej - laboratoria pełne sprzętu, koła naukowe, dostęp do finansowania projektów, dostęp do autorytetów w wybranych dziedzinach, możliwości staży i wyjazdów.

Trzeba jednak celowo ignorować fragmenty rzeczywistości, żeby nie zauważyć że nasz obecny system edukacji szkolnej i szkolnictwa wyższego nie radzi sobie za dobrze w dzisiejszych czasach, stąd jestem w stanie - w pewnym stopniu - zrozumieć ludzi, którzy bojkotują nawet samą ideę wykształcenia w takiej formie, jaką mamy dostępną.


Z drugiej strony monety - trzeba być jeszcze większym ignorantem, aby twierdzić że całe dziedziny wiedzy powszechnej są do niczego nieprzydatne. Człowiek, który rozwija się tylko i wyłącznie w jednym kierunku, jednocześnie upośledza wszystko inne.

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 25 lipca 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@tkz "VNie pierwszy raz, gdy  spamatora ponoszą emocję. Kłótnia z nim jest jak gra w szachy z gołębiem. Poprzewraca pionki, nasra na szachownicę, a mimo to będzie się cieszył z wygranej." no jak powiesz cos konkretnego an temat to mozemyduskutowac, jak nie to mozesz pisac dalej te teksty.

 

@manjaro "Strzelam że tu wszyscy modowie i admini są po studiach. Szkoda że nie zabierają głosu w tych ważnych kwestiach bo ich autorytet mógłby dać do myślenia innym..." zrob ankiete to sie zdziwisz. Poza tym moderator/administrator nie zawsze zjamuje sie wlasnie np pomoca userom w ich problemach tylko np moderacja (np znikajacymi watkami :), wiec jedz po top 10 i zobaczymy co wyjdzie. Tylko zwroc uwage na kierunki bp np. polonistyka, to na pewno pod IT nie podchodzi, a mimo to dzieki wlasnemu wysilkowi/pracowitosci mozna byc gwiazda (no i dzieki wychowaniu/uprzejmosci bo inaczej nikt tu - lacznei ze mna, by nie skorzystal z tej skumulowanej wiedzy).

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 2,215 wizyt
0 głosów
7 odpowiedzi 5,160 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 253 wizyt
pytanie zadane 19 września 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...