• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybor kierunku

Object Storage Arubacloud
0 głosów
524 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez 0xf Dyskutant (8,180 p.)
Witam, niedlugo stanie przede mna wybor szkoly sredniej.

Wiem napewno ze technikum a nawet ktore.

Szkola oferuje 3 kierunki

1. Technik informatyk

2. Technik teleinformatyk

3. Technik elektornik

Nie wiem ktory sposrod tych wybrac, moze zaczne od tego czym sie interesuje wiec tak, programowanie, matematyka, fizyka, ekonomia.

Domyslam soe ze najlepszy bylby technik informatyk ale biorac pod uwage ze szkola rzecz jasna panstwowa i pozatym istnieje cos takiego jak program nauczania to obawiam sie ze beda mnie faszerowac zbednymi informacjami (Moj kolega poszedl tam i na ten kierunek, mowi ze ucza go architektury linuxa a nawet nie maja w szkole komputeran z linuxem. Juz to mi duzo mowi. Technikum ponoc 6 w kraju ) w zwiazku z powyzszym prosze o rade o innych kierunkach nic wiem, bo nie znam tam nikogo.

Z gory dzieki

Wiec st

9 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
Usiądz spokojnie zrelaksuj się i idź na pustynię tam znajdziesz odpowiedź.
komentarz 12 sierpnia 2015 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)
oj niezła faza widze :D
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Jeśli idzisz na "technik informatyk" to szukaj dobrej szkoły.

Jeśli w tej szkole uczą takie rzeczy jak twój kolega poodpowiadał to wybierz Technik teleinformatyk.

Tam niestety nie nauczysz się bardziej "informatycznych" rzeczy typu "podłaczenie komputera o prądu" albo "złożenie komputera"
komentarz 11 sierpnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)
A jeżeli ktoś chciałby iść do szkoły na kierunek "Technik Teleinformatyk" to powinien wybrać gorszą szkołe? Nie do końca rozumiem Twojej wypowiedzi.

Technik Inforamtyk również daje wiele możliwości i oczywiste będzie, żeby zawsze wybierać lepszą szkołę przy każdym kierunku, a nie tylko przy jakichś szczególnych.
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Wiktor Stary wyjadacz (11,120 p.)

Twoje pytanie brzmi trochę jak: "Co mam dzisiaj zjeść? Zazwyczaj jadam to i tamto". Na takie pytanie nikt inny poza Tobą nie odpowie, ponieważ Ty musisz być w pełni świadom swojej decyzji. Sam musisz przeanalizować wszystkie "za" i "przeciw" wyboru danego kierunku. Nikt nie powie Ci, że idź tam czy tam, bo nikt na tyle Ciebie nie zna, co Ty sam siebie. A jeżeli znajdzie się już taki śmiałek, to nie powinieneś się takiej osoby słuchać, ponieważ to gdzie będziesz się uczył jest Twoim wyborem i sam musisz ocenić co będzie lepsze, a nie kierować się opiniamy innych, bo jak już powiedziałem, nikt z nas tak naprawdę Ciebie nie zna.

Także najlepiej w spokoju zastanowić się, co Ciebie najbardziej interesuje, co pomoże w realizacji Twoich planów i tym podobne.

Pozdrawiam. smiley

0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez niezalogowany
Bierz teleinformatyka. Bardziej przyszłościowe i więcej praktyk go nauczą ;)
0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

 Technik informatyk

Polecam :) jestem na 3 roku. 

0 głosów
odpowiedź 11 sierpnia 2015 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Moje pierwsze w wojewodztwie. Przynajmniej mamy linuxy. Jeśli interesuje cie programowanie to idz na informatyka, proste. Szkoła i tak jest tylko po to, żeby ja zaliczyc, aby cos osiągnąć o tak bedziesz musiał pracować sam.
0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez sngl00 Obywatel (1,110 p.)
Sama jestem na profilu technik informatyk i szczerze mówiąc gdybym wybierała drugi raz to poszłabym na elektronikę... Informatyka to szeroka dziedzina, a w technikum nauczysz się wszystkiego po trochu - zdajesz 3 różne kwalifikacje, a tak naprawdę nie będziesz umiał nic tak konkretnie (chyba, że się sam na czymś skupisz i będziesz uczyć w wolnym czasie, ale równocześnie będziesz tracić czas na naukę obowiązkowych przedmiotów). A po elektronice przynajmniej bym umiała bardziej praktyczne rzeczy. Mam znajomych na tym profilu i wiem czego się mniej więcej uczą. Jeśli interesują cię z informatyki bardziej sieci, przesył danych to wybierz teleinformatykę, też jest to bardziej konkretny kierunek niż informatyka. Idąc na studia na pewno nie popełnię drugi raz tego samego błędu.
komentarz 12 sierpnia 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Ja zdawałem jedną kwalifikację obejmującą wszystkie dziedziny, tam to dopiero nie umie się nic konkretnie, uwierz mi :P
komentarz 12 sierpnia 2015 przez sngl00 Obywatel (1,110 p.)
Wierzę na słowo ;) Dlatego nadal uważam, że informatyka to nie był dla mnie najlepszy wybór. Chyba, że ktoś jest niezdecydowany odnośnie tego, co go najbardziej interesuje, wtedy ma możliwość poznać podstawy z różnych dziedzin informatyki i skupić się już potem na tym co mu najbardziej odpowiada.
komentarz 12 sierpnia 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Mówiąc tak szczerze do bólu, to i tak najważniejsze jest, co robisz w domu. Szkoła nie nauczyła mnie ani do egzaminu zawodowego, ani do matury tak na prawde :P ani tym bardziej do zawodu. Ćwicz sama - skoro już jesteś na tym forum to szanse są, że jestes na dobrej drodze :D
komentarz 13 sierpnia 2015 przez sngl00 Obywatel (1,110 p.)
edycja 13 sierpnia 2015 przez sngl00
Taki jest właśnie mój zamiar i mam nadzieję, że się czegoś tutaj też nauczę ;)
0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez SyntaxError Pasjonat (17,170 p.)
To nie kierunek jest ważny. Liczą się ludzie, którzy tam uczą. ;) Bo inaczej będziesz się męczył 4 lata ze starymi technologiami i nauczycielami, którzy wiedzą lepiej.
komentarz 12 sierpnia 2015 przez gnx Dyskutant (7,720 p.)
Albo takimi, których lekcja polega na wyświetleniu rzutnikiem wikipedii na tablicy :) true story
0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez SkymaxPlay Użytkownik (720 p.)
Szkoły mają dni otwarte tak więc jak nie poszedłeś a były to źle zrobiłeś. Polecam informatyka. Masz tam rozszerzoną fizykę i matematykę a widzę że lubisz je ;)

Dużo dają nauczyciele tak więc to też weź pod uwagę.

Jak nauczysz się programować to będzie duży plus. Tylko że w szkołach jest tylko temat o tworzeniu baz danych, stron ale nie o C++/C itp. Jeśli masz fajnych nauczycieli to cię tego nauczą na kółku czy coś innego ^^

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 535 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Higher Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 216 wizyt
+7 głosów
2 odpowiedzi 783 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...