• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nie uruchamia się - czego może dotyczyć problem ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
312 wizyt
pytanie zadane 15 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez BarSki13 Obywatel (1,250 p.)
Witam,

Z piwnicy wyciągnąłem stary komputer, ma już kilka lat. Chciałem go odnowić, aby móc z niego korzystać w ramach ćwiczeń na informatykę. Niestety jak się okazało gdy wyczyściłem komputer z kurzu sprężonym powietrzem i dokładnie wyczyściłem. W momencie gdy podłączyłem komputer do zasilania i włączyłem go. Na monitorze nic się nie pojawia, wentylatory działają, a komputer nic się nie uruchamia. Czego mógłby dotyczyć ten problem ? Sprawdzałem za pomocą miernika napięcie zasilacza standardu atx i okazuje się, że wszystko w normie. Jakie powinny być napięcia takie są, bateria od BIOS-u co mnie dziwi to, to że nie jest rozładowana. W takim przypadku czego może dotyczyć problem ? Myślałem nad tym i może będzie to spalona płyta główna ? Jak myślicie czego mógłby dotyczyć problem ?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
komentarz 15 maja 2020 przez Barbarossa Obywatel (1,650 p.)
Dźwięk z płyty przy włączaniu jest?? Jak jest to jaki?
komentarz 15 maja 2020 przez BarSki13 Obywatel (1,250 p.)
Nie, komputer nie wydaje żadnych dźwięków dlatego postanowiłem posprawdzać wszystkie łączenia kabli ponownie, ale jak się okazało, kable były w porządku. Jeśli chodzi o brak dźwięku to może być spalona płyta prawda ? Ale jak sprawdzałem w internecie niekiedy był też uszkodzony BIOS, ale nie jestem do końca pewien.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 15 maja 2020 przez Witex Początkujący (280 p.)
Miałem podobny problem, upewnij się czy kabel łączący z monitorem jest w porządku
komentarz 15 maja 2020 przez BarSki13 Obywatel (1,250 p.)
Na początku tez tak myślałem bo już kiedyś tak miałem, że kabel od monitora lekko się poluzował, ale jak sprawdziłem w tym przypadku kabel jest sprawny i styka. Według mnie problem może leżeć w płycie głównej. Może uszkodzony BIOS lub płyta. Kondensatory na płycie jak widziałem są sprawne i nie były wypukłe.
1
komentarz 15 maja 2020 przez Witex Początkujący (280 p.)

Mi też to wygląda na płytę główną.

https://tech.wp.pl/10-typowych-awarii-komputera-i-jak-je-naprawic-6034778502869633a?nil=

Jest tu opisany problem płyty, może Ci pomoże

komentarz 15 maja 2020 przez BarSki13 Obywatel (1,250 p.)
Dzięki za link. Przyda się, teraz trzeba tylko sprawdzić resztę podzespołów czy są sprawne i tyle. Dzięki za odpowiedź.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 323 wizyt
pytanie zadane 5 sierpnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Misiq Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 170 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez kalendarmenn Obywatel (1,270 p.)

92,579 zapytań

141,431 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...