• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ile max RAMu mogę mieć w komputerze?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
179 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Artur11 Nowicjusz (120 p.)
Witajcie,

posiadam już kilkuletni komputer z tylko 4GB RAMu. Niestety często to przeszkadza w wydajności pracy i chciałbym zwiększyć RAM. Wiem, że nie mam wolnych portów na kostki RAMu, więc nie mogę sobie pozwolić na dokupienie kości, lecz całkowitą wymianę na inną

Moje pytanie brzmi jaką max RAM mogę użyć przy mojej konfiguracji komputera i jaką polecacie kupić?

 

Dane komputera (jeśli coś więcej potrzeba to proszę o info):

Płyta główna: Foxconn H55MXV (wg CPU-Z)

Obecny RAM: 4 GB

Procesor: Inter Core i3 CPU 540 @ 3.07 Ghz

 

Pozdrawiam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 maja 2020 przez JerzyJ Początkujący (350 p.)
Obsługa do 8 GB dwukanałowej pamięci DDR3.
komentarz 5 maja 2020 przez Artur11 Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za szybką odpowiedź. Czyli jak obecnie mam 2x 2GB to muszę kupić 2x 4GB czy wystarczy 1x 8GB i zostawić jeden port pusty? Obecnie mam kość z GoodRam DDR3 2GB PC3 - 10600 DIMM
komentarz 5 maja 2020 przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Lepiej 2x4GB, bo działają wtedy szybciej.

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi 3,300 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez Poster Nowicjusz (230 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 344 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2020 w Sprzęt komputerowy przez mietek3333 Nowicjusz (120 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...