• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Udostępnianie przez IP

Object Storage Arubacloud
0 głosów
289 wizyt
pytanie zadane 30 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Praciu Początkujący (330 p.)

Witam!

Chcę udostępnić stronę za pomocą IP komputera.

Jak to ma działać:

Komputer 1 (mój) ma plik "index.php" oraz zainstalowanego XAMPP-a. Teraz chcę, żeby po wpisaniu mojego IP na Komputerze 2, wyświetlił się plik "index.php". Jak to zrobić?

Aktualnie gdy wpisze mój IP do przeglądarki (bez żadnego portu, chociaż jak wbije 80 to mnie przekierowuje na główną) pokazuje mi się Konsola Zarządzania NETIASPOTlaugh

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 kwietnia 2020 przez Velta Maniak (52,370 p.)

Aktualnie gdy wpisze mój IP do przeglądarki (bez żadnego portu, chociaż jak wbije 80 to mnie przekierowuje na główną) pokazuje mi się Konsola Zarządzania NETIASPOTlaugh

Wygląda na to, że wpisujesz adres IP bramy domyślnej, a nie swojego urządzenia.

Aby odblokować komunikację na portach HTTP i HTTPS w sieci lokalnej, w zaporze ogniowej swojego urządzenia odblokuj ruch na portach 80, 8080 (opcjonalnie) i 443 (opcjonalnie).

Rodzina Windows:

netsh firewall add portopening TCP 80 "HTTP"
netsh firewall add portopening TCP 8080 "Alternative HTTP"
netsh firewall add portopening TCP 443 "HTTPS"

Rodzina Linux:

sudo apt install ufw
sudo ufw allow http
sudo ufw allow 8080/tcp
sudo ufw allow https

macOS:

Na końcu pliku /etc/pf.conf dopisz następującą treść:

pass in proto tcp from any to any port 80
pass in proto tcp from any to any port 8080
pass in proto tcp from any to any port 443

W przypadku przejęcia kontroli nad ruchem sieciowym przez antywirusa, z jego poziomu musisz dodać reguły dla wskazanych portów.

komentarz 30 kwietnia 2020 przez Praciu Początkujący (330 p.)
Słuchaj, nie wiem nawet gdzie to wpisać. Wpisałem w CMD, ale wyskakuje błąd.
0 głosów
odpowiedź 4 maja 2020 przez rafu007 Stary wyjadacz (12,560 p.)
Ten IP, który widzisz to adres IP routera Netii, który masz i na nim jest robiony NAT do twojego komputera. Dlatego wszystko, co jest poza Twoją siecią domową, widzi Cię pod jednym, wspólnym, zewnętrznym adresem IP.

Jeśli chcesz coś udostępniać w internecie, musisz ustawić przekierowanie portów na routerze. Jeśli nie masz takiej opcji, to nie możesz udostępniać na zewnątrz. Port 80 to standardowy port dla serwerów WWW.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 532 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2022 w Sieci komputerowe, internet przez Mateusz Mariasik Początkujący (330 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 305 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 329 wizyt

92,633 zapytań

141,502 odpowiedzi

319,882 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...