• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Początki C++ , a dość zaawansowane zagadnienia .

Object Storage Arubacloud
0 głosów
590 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2015 w C i C++ przez sh1nen Obywatel (1,570 p.)
Witam, od jakiś 2-3 miesięcy uczę się programować w c++ , narazie głównie projektowanie proceduralne , obiektówka nie tknięta . Korzystam z takich źródeł jak kurs Pana Mirosława, cp0x , thenewboston i książka Praty . Moje pytanie nie jest stricte programistyczne ale chciałbym zasięgnąć rady , albowiem dość szczegółowo przerabiając książke natknąłem się na  zagadnienie "wskaźniki do tablic wskaźników do funkcji" . Zawsze jestem dość pozytywnie nastawiony jeżeli chodzi o uczenie się nowych rzeczy, ale chciałem się dowiedzieć czy zagadnienie to jak i inne powinienem studiować dokładnie jeszcze na początku mojej przygody z c++ ? Powiem szczerze, że analizując przykład do tego zagadnienia po prostu ogarnia mnie niemoc (nie wiem jak to inaczej nazważ) . Wiem że pytanie trochę dziwne , ale może ktoś spotkał się z podobnym problemem.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 9 sierpnia 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Ja uważam że wpierw zwykłe wskaźniki powinny wejść dobrze do głowy. Gdy zwykłymi zaczniecz posługiwać się instynktownie można przechodzić na wyższe poziomy "wtajemniczenia" i skomplikowania logicznego.
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Wskaźnik do tablicy wskaźników to praktycznie potrójny wskaźnik laugh Jeśli o mnie chodzi, to odradzam ci czytanie o takich zagadnieniach, ponieważ praktycznie nigdy ci się to nie przyda. Wskaźniki są bardzo przydatne, ale to już jest lekka przesada.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 234 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 1,005 wizyt
pytanie zadane 11 września 2016 w C i C++ przez MiO Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 501 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...