• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Chcę gdzieś pójść na praktyki/ staż, za darmo, najlepiej bez formalności. Realne?

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
1,545 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Chciałbym iść do jakiejś firmy pracować i uczyć się za darmo. Nawet żeby tylko zobaczyć jak wygląda praca w takiej firmie. Oczywiście chodzi o programowanie. Nie mam formalnego wykształcenia, a jedynie miałbym podstawy z potrzebnych narzędzi i jakieś proste samodzielnie stworzone aplikacje.

Chcę mieć jak największe szanse na przyjęcie mnie, głównie będzie mi zależeć, by firma była blisko mojego miejsca zamieszkania i na zdobyciu doświadczenia.

Czy to jest zgodne z prawem i czy ktoś na to pójdzie?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Zgodne z prawem może i jest, ale szanse, zę znajdziesz ot tak staż  za free jest bliskie zeru, zwlaszcza, jak jesteś laikiem totalnym i nie znaszp podstaw programowania. Ktoś musiał by siedzieć z tobą i pomagać, poprawiać itd, a to są straty dla firmy, bo w tym czasie  twój mentor może wykonać 3 zadania więcej.

 

poszukaj lepiej roboty normalnej jako junior dev
0 głosów
odpowiedź 9 sierpnia 2015 przez Szykem2 Nałogowiec (29,510 p.)
Bez formalności to sie nie da. np: umowa o staż(ważna formalność) a do tego testy wstępne(też formalność, chyba że jesteś z polecenia to może się odbyć bez testu) staż darmowy to dla każdego pracodawcy jest możliwe. Jak tylko znajdzesz firmę, gdzie przyjmują na staż i zadsz test to bedzie ok.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 2,146 wizyt
pytanie zadane 25 czerwca 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BartekDataIT Użytkownik (770 p.)

92,582 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...