• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prośba o radę.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
117 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2020 w C i C++ przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
Cześć. Od paru miesięcy zmagam się z pewnym problemem mianowicie, od listopada 2019r. uczę się programowania i ogólnie cała informatyka stała się dla mnie pasją. Wszystko mnie w  niej ciekawi. Najpierw uczyłem się pythona niby opanowałem podstawy ale tak naprawdę nie praktykowałem ich i nie do końca wszystko rozumiałem. Potem zainteresowałem się C++ ale porzuciłem temat, potem C# , potem C, aż w końcu jestem tutaj i doszedłem do wniosku, że nic tak porządnie nie umiem.

Czuję ,że interesuje mnie wszystko (choć wiem, iż nie da się być ekspertem w każdej dziedzinie) ale jak zabieram się za cokolwiek to potem i tak nie kończę tematu i zostaje prawie z niczym. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak ukierunkować swój rozwój? Od czego jeszcze raz zacząć i jak wyzbyć się tego słomianego zapału? Dzięki za odpowiedzi

 

PS. W głębi serca czuję, że moim "konikiem" są niskopoziomowe aspekty i bezpieczeństwo w ogólnym tego słowa znaczeniu ale chciałbym też umieć zrobić, np stronę internetową czy aplikację webową.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2020 przez Anonim666 Użytkownik (950 p.)
mam to samo juz od paru lat.. zbyt wiele rzeczy mnie interesuje i wydaje sie ciekawe (nawet poza informatyka) wiec nie nadarzam sie uczyc i za zbyt wierze rzeczy sie zabieram... ale polecam podzielic sobie to co cie interesuje na jakies grupy np. programowanie webowe/programowanie niskopoziomowe/machinelearning/sieci itp to tylko przyklady... i potem zglebiaj wybrana grupe stopniowo nie spieszac sie i nie myslac o tej masie rzeczy przed toba np wybrales najpierw programowanie webowe... uczysz sie html css potem dochodzi JS jak juz to ogarniesz (powiedzmy ze zrobisz kilka stron z ktorych bedziesz zadowolony) dodajesz sobie backend a potem jakies frameworki... i potem przechodzisz do kolejnej grupy.. dzieki temu wszystko poznasz przez te 1-2 lata na dostatecznym poziomie zeby wybrac te dwie trzy rzeczy ktore bedziesz mogl rozwijac na powaznie..bo jak wiadomo co jest do wszystkiego to jest do niczego

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 577 wizyt
+4 głosów
1 odpowiedź 423 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 651 wizyt
pytanie zadane 1 czerwca 2016 w Inne języki przez Szygnik Początkujący (340 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...