• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Avatar discord.js

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,427 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2020 w JavaScript przez rejzer Użytkownik (680 p.)
edycja 13 kwietnia 2020 przez rejzer

Ktoś może wie w jaki sposób mogę użyć funkcji .avatarURL mając tylko ID użytkownika żeby wyświetlił bot w wiadomości jego avatar? (discord.js)
chciałbym dodać to do bota moje ID avatar na stałe w embed'zie (footer) ikonkę (silnik V12)
 

    else if(isValidCommand(message, "embed")) {

        let embedContent = message.content.substring(9);

        let embed = new discord.MessageEmbed();

        embed.addField('Message: ', embedContent);

        embed.setColor('PURPLE');

        embed.setAuthor(message.author.tag, message.author.avatarURL());

        embed.setThumbnail(client.user.avatarURL());

        embed.setTitle("Func title comming soon");

        embed.setURL(``);

        embed.setDescription("Func description comming soon");

        embed.setImage(``);

        embed.setTimestamp(Date.now());

        embed.setFooter("© 2020 Dominik ~rejzer#9345 | https://invite.gg/shiroe |", [TUTAJ AVATAR MAJĄC TYLKO ID USER'A);

        message.channel.send(embed);

    }

});

 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 kwietnia 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
wybrane 24 grudnia 2020 przez rejzer
 
Najlepsza

Zależy o jakiego użytkownika Ci chodzi. Jeżeli o kogoś na tym samym server'ze co bot to możesz użyć metody find w taki sposób:

guild.members.find(m=>m.id==ID);

gdzie guild to jest server na którym szukasz użytkownika, a ID to ID po którym owego użytkownika chcesz znaleźć.

Jeżeli chodzi o tą drugą sytuacje to nie jestem pewien. Kiedyś używałem do tego funkcje fetchUser, ale nie mogę jej znaleźć w dokumentacji, więc albo nie działa albo po prostu z owej dokumentacji została usunięta z innych powodów.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 375 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 529 wizyt
pytanie zadane 20 sierpnia 2019 w JavaScript przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 56 wizyt

92,619 zapytań

141,468 odpowiedzi

319,789 komentarzy

62,002 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...