• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

instalacja windowsa z linuxa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
169 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)
Hej, jest jakaś opcja zainstalowania windowsa z linuxa bez pendrive i płyt?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2020 przez jakub___ Nowicjusz (140 p.)
Jeśli dobrze zrozumiałem to masz zamiar mając zainstalowanego Linuxa zainstalować obok Windowsa. Jeśli mnie pamięć nie myli to nie jest to możliwe bo zawsze robimy to na odwrót, systemy instalujemy od najstarszego do najnowszego a jeśli jest Linux to na końcu bo GRUB odpali program rozruchowy windowsa a na odwrót nie. Pewien nie jestem więc niech ktoś mądrzejszy zweryfikuje, pozdrawiam ;)
komentarz 4 kwietnia 2020 przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)

próbowałem przez androida apką drivedroid ale mam takie coś http://imgur.com/gallery/cS2N0z4

komentarz 5 kwietnia 2020 przez franz Gaduła (4,940 p.)

@jakub___, masz racje 

Najpierw instaluje się Windows a potem dopiero linux ,żeby oba systemy mozna było uruchamiać 

Tak jak napisałeś windows nie pozwoli na uruchomienie linuxa 

Ale GRUB linuxa wyświetla w opcjach uruchamiania start windowsa 

@spamator12

Ja mam linuxa i windowsa na jednym dysku od lat i nic się nie dzieje 

Nigdy nie zauważyłem problemów z tym związanych , korzystam naprzemiennie z obu systemów 

 

komentarz 5 kwietnia 2020 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Hej, da się zainstalować windowsa z linuxa, sam to ostatnio robiłem, spójrz na moją odpowiedź, pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Nie polecam. Zamiast tego wez 2 dyski (min 128GB) i kazdy system osobno.

 

Co do instalki z lina, to potrzebny jest pendrive i restart...
0 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2020 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)

Gdybyś jednak zdobył pendrive to tutaj masz tutorial A-Z jak zainstalować windowsa przy istniejącym linuxie (dual boot).

link do tutorialu na medium

komentarz 5 kwietnia 2020 przez Majster6918 Gaduła (4,030 p.)

ale i tak mam ten problem http://imgur.com/gallery/cS2N0z4

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 184 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kamil0032 Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 154 wizyt
pytanie zadane 26 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Kiiins Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 309 wizyt

92,628 zapytań

141,490 odpowiedzi

319,861 komentarzy

62,010 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...