• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ - otwieranie pliku przez program

Object Storage Arubacloud
0 głosów
907 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2020 w C i C++ przez Karol_B Nowicjusz (120 p.)

Witam,

Staram się napisać program w C++ który otworzy mi specyficzny plik (excel).

Dla wyjaśnienie o co mi chodzi. Mam plik excel, który posiada w sobie makro, które uruchamia się po otwarciu pliku i wykonuje pewne operacje na pliku, po czym go zamyka. W windowsie chce ustawić harmonogram cyklicznego otwieranie tego pliku ale do tego potrzebuje pliku exe który będzie uruchamiał dany plik excelowy.

Udało mi się dojść do tego momentu:

#include <cstdlib>
#include <iostream>

using namespace std;

int main(int argc, char *argv[])
{
    string openString = "C:\\Users\\Cosik\\Desktop\\SimHub.txt ";// + path + "\\" + file; // the string for the command

    system(openString.c_str()); // sends the command and converts from type string to constant char

    return EXIT_SUCCESS;
}

Ogólnie pierwszy raz robię coś takiego w c++ wiec domyślam się, że jest wiele błędów składniowych.

I teraz do problemu. Program ogólnie działa ale:

- przy pierwszym odpaleniu tego programu pojawiają się błędy związane z tym kodem 0xc0000142, przy każdym kolejnym odpaleniu programu nie występują takie błędy. Jak można to naprawić?

- czy jest możliwość by wiesz poleceń zamknął się po otwarciu pliku excelowe a nie dopiero po jego zamknięciu? 

 

komentarz 26 marca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
excel sciezka 

Czymś musisz otworzyć ten plik, a sama ścieżka do pliku... To za mało po prostu. 

komentarz 27 marca 2020 przez Karol_B Nowicjusz (120 p.)

@tkz, Nie wnikam jak mi sie to udało ale program działa poprawnie z drobnymi mankamentami. Excel sie włacza cyklicznie.

Problem jest tylko:

- przy pierwszym uruchomieniu tego pliku .exe (błedy wyskakują ale plik excel i tak sie poprawnie odpala), kolejne takie działania nie sypia juz będami i chodzi mi tylko o usunięcie tych błedów przy pierwszym uruchomieniu

- wierszem poleceń który chciałbym by znikał po odpaleniu porgramu, nie chce by program wisiał do momemntu zamknięcia pliku

komentarz 27 marca 2020 przez Karol_B Nowicjusz (120 p.)
Nie wiem jak zrobic pli .bat więc te artykuły mi nie pomagają. Nie znam składni by wiedzieć gdzie te komendy trzeba dodać.
komentarz 27 marca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

Muszę wiedzieć jakie to błędy. 

https://www.windowscentral.com/how-create-and-run-batch-file-windows-10 tutaj do .bat

komentarz 27 marca 2020 przez Karol_B Nowicjusz (120 p.)

Jakby co stworzyłem plik .bat który idealnie działa z harmonogramem windows.

Dzięki za pomoc. Poniżej podsyłam skłądnie jakby kogos to interesowało:

@ECHO OFF
START excel.exe /r "C:\Users\karolb\Desktop\test.xlsx"

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 820 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 1,059 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2018 w Visual Basic przez SUNBIN Obywatel (1,190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 1,054 wizyt

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...