• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zioła które wspomagają koncentrację ?

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
484 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mateista Nowicjusz (180 p.)

Witam!

Jakie polecacie zioła które wspomagają koncentrację, dodają energii no i polepszają skupienie nad danym zadaniem/problemem albo kodem źródłowym? 

Kawa i niezdrowe energy drinki już wypróbowane...smiley

9 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 22 marca 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,180 p.)
Yerba Mate.
komentarz 22 marca 2020 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Podpisuję się obiema rękoma a dodam i stopy :D
komentarz 4 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Na co to pomaga? Nazwa jest mi znana, ale nigdy nie korzstałem
1
komentarz 4 kwietnia przez Ghost Bywalec (2,930 p.)
Pobudza, jest to taki jakby zamiennik kawy. Choć trzeba się przyzwyczaić do smaku i na część osób na początku może działać sennie więc trzeba zacząć od małych dawek stopniowo zwiększając
+3 głosów
odpowiedź 22 marca 2020 przez Benek Szeryf (91,110 p.)
[OT]Od siebie mogę polecić ruch na powietrzu, proste ćwiczenia gimnastyczne typu rozciąganie i picie dużo niegazowanej wody (byleby nie z plastikowej butelki).[/OT]
1
komentarz 4 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,150 p.)

 picie dużo niegazowanej wody (byleby nie z plastikowej butelki)

Zaciekawiło mnie to, rozwiniesz? 

komentarz 4 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)

@Benek, masz rację - plastik jest bardzo szkodliwy, ale woda z kranu....też go ma + jest tam sporo innych świństw :) Polecam obejrzeć:

PLASTIK UWAGA! - YouTube
https://www.youtube.com/shorts/DNnx5ujue6Q

W moich żyłach płynie plastik - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=mDoqCvDvkoQ&pp=ygUPcGxhc3RpayB3ZSBrcndp

Microplastics detected in human blood for the very first time - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=nxEQkVPBJjQ&pp=ygUPcGxhc3RpayB3ZSBrcndp

How microplastics affect your health - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=aiEBEGKQp_I&pp=ygUPcGxhc3RpayB3ZSBrcndp

W Twojej krwi pływa MIKROPLASTIK! Zobacz jak ZREDUKOWAĆ jego ilość | Sports-Med - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=Ko7OroTjKDM&pp=ygUPcGxhc3RpayB3ZSBrcndp

Mikroplastik jest już wszędzie! Jak bardzo Ci szkodzi? - YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=9sJWsJ0p-hE&pp=ygUPcGxhc3RpayB3ZSBrcndp

 

+2 głosów
odpowiedź 7 kwietnia przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)

W 2008 był eksperyment, później mogę go poszukać, ale polegał na tym że wysłali dwie grupy i kazali im robić zadania wymagające koncentracji. Jedna grupa miała spędzać czas wśród przyrody, druga w mieście, okazało się że ci spędzający czas w przyrodzie mieli wyższe wyniki - następnie zamienili grupy miejscami i okazało się że znowu, grupa w przyrodzie miała większe wyniki. Wyniki nie były dużo większe, przewaga natury nad miastem to było max 20%.

Początkowo była teoria że dobre samopoczucie poprawia koncentracje, ale sprawdzili co się stanie jeśli wyślą grupę do natury, ale do bardzo nieprzyjaznego zimnego środowiska, okazało się że nadal wyniki były lepsze niż w mieście, ale nie różniły się zauważalnie od "przyjemnej" przyrody.

Ostateczny wniosek był taki, że zmęczenie psychiczne działa bardzo podobnie do fizycznego, jeśli będziesz wypoczęty to będziesz mieć dużo energii, a jak ciągle będziesz się czymś rozpraszać, to będziesz zmęczony, mimo że możesz nie być nawet świadomy czym. Życie wśród rozpraszaczy to troche taki odpowiednik jakbyś przez większość dnia był na nogach i chodził - możesz mieć problem jeśli po takiej dawce spróbujesz biegać. Grupa będąca w mieście miała zawsze gorsze wyniki, bo poza zużywaniem energii psychicznej na zadania, musieli jeszcze zwracać uwagę na otoczenie

Jeśli wymęczysz sobie głowe "sam nie wiesz czym" (dużo ludzi ma z tym problem), to nic dziwnego że szybko będziesz zmęczonym robieniem czegoś co mocno zjada energie psychiczną

Kawa i niezdrowe energy drinki już wypróbowane

Działanie kofeiny to odcinanie czucia zmęczenia, a nie dodawanie energii, ciało jeszcze da sie oszukać że nie jest zmęczone, ale z głową jest trudniej  

komentarz 7 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
To ciekawe co napisałeś.
+1 głos
odpowiedź 22 marca 2020 przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)
Zainteresuj się tematem grzybów medycznych: Chaga, Reishi, Cordyceps i inne :)
komentarz 4 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Pytanie czy one nie mają jakichś efektów ubocznych :)
+1 głos
odpowiedź 22 marca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

Kawa i niezdrowe energy drinki już wypróbowane.

Zadne z nich nie zwiekszaja koncentracji bezposrednio, tylko posresnio poprzez zastrzyk energii, ktory z czasem znika. Im wiecej kawy kawy pijesz tym efekt jest mkiejszy lub 0 ( a wiem co mowie, bo moje kawy byly z 6 lyzeczek np jesli chodzi o rozpuszczalna, albo 2 litry energetykow). Btw. Ponoc marichuana medyczna ma owe wlasciowsci. Mate, przy czy dodatkowo wychladza organizm wiec przy goraczce albo cos to tez fajny dodatek. Ale nie wiem jaka ilosc tezeba spozyc. Jezeli siedzisz przez 3h nad kodem i czujesz juz powoli sie rozpraszam to wstan od biurka, zrob sobie cos do picia, otworz okno (zastrzyk swiezego powietrza), zrob jakies rozciaganie przez 5 min lub medytacje ;)

0 głosów
odpowiedź 22 marca 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

Kawa i niezdrowe energy drinki 

Te to akurat mają działanie odwrotne, pobudzające.

0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,150 p.)

Na pewno odstaw zmniejsz dawkę kofeiny, tym bardziej energoli - mają w sobie sporo cukru, a ten niezbyt przychylnie działa na organizm. Tak jak kolega napisał poniżej:

 Zadne z nich nie zwiekszaja koncentracji bezposrednio, tylko posresnio poprzez zastrzyk energii, ktory z czasem znika. Im wiecej kawy kawy pijesz tym efekt jest mkiejszy lub 0

Osobiście polecam zdrowy odpoczynek i dużą ilość wody 

komentarz 4 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Racja, tylko ciężko o dobrą i tanią wodę. Dobra woda w szklanych butelkach kosztuje kilka zł za litr :)
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia przez Iei Obywatel (1,950 p.)
Wszystkie zioła uspokajające (w racjonalnej dawce) powinny zwiększyć koncentrację, bo najczęściej przyczyną braku koncentracji jest stres
komentarz 4 kwietnia przez Wiciorny Ekspert (270,590 p.)
Tak, to zapodaj sobie hydroksyzyne jako lek uspokajający, albo wyciąg z melisy i zobacz jak świetnie Ci się pracuje, lepiej nie pisać bzdur.
Kofeina poprawia skupienie i zapamiętywanie, ma działanie odwrotne.
Tu się rozchodzi o dopamine.
2
komentarz 4 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Sylwester i Wiktoria Kłos dużo mówią na temat dopaminy na YT - mogę tylko polecić ich filmy, są naprawdę spoko.
komentarz 5 kwietnia przez Iei Obywatel (1,950 p.)

@Wiciorny, jak nigdy nie próbowałeś to nie wypowiadaj się może na te tematy tylko dlatego, że wydaje ci się, że to nie będzie działać 

1
komentarz 5 kwietnia przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)

@Wiciorny, jak ktoś ma problemy na tle nerwowym/depresyjnym to równie dobrze może zamienić hydroksyzynę na fentanyl. Nic to nie da dopóki nie zaczniesz pracować mentalnie nad swoimi problemami. 

komentarz 5 kwietnia przez Wiciorny Ekspert (270,590 p.)
No ciekaw jestem jakby wyglądało skupienie i praca na fentantylu :D
Challange accepted.
komentarz 5 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
challenge pisze się nieco inaczej ;)

Ja jadę na witaminie D + MagneB6 i jest OK.
komentarz 5 kwietnia przez Iei Obywatel (1,950 p.)
Dokładnie tak, magnez też jest uspokajający. Kofeina niewiele różni się od palenia papierosów, zwykła używka. A magnez, melisa to holistyczne rozwiązania sprawiające, że pisze się kod nowej generacji
1
komentarz 5 kwietnia przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)

Ode mnie:

  • Kawa 
  • Yerba
  • Różeniec 
komentarz 6 kwietnia przez jankustosz1 Nałogowiec (35,880 p.)
Kreatyna też zwiększa poziom energii
0 głosów
odpowiedź 7 kwietnia przez MichaelM Bywalec (2,540 p.)
Zielona herbata oraz ashwaganda. Trochę gorzkiej czekolady też pomoże. Poza tym: ruch, woda niegazowana, wietrzenie pokoju i porządek w miejscu pracy. U mnie działa :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,023 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 192 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Knapek Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 640 wizyt
pytanie zadane 14 czerwca 2021 w Matematyka, fizyka, logika przez bmk Nowicjusz (120 p.)

92,617 zapytań

141,466 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,998 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...