• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór podzespołów PC

Object Storage Arubacloud
0 głosów
154 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
edycja 20 lutego 2020
Zamierzam kupić komputer, lecz nie mogę zdecydować się na wybór podzespołów. Moja najlepsza konfiguracja to:
Procesor: AMD Ryzen 3 3200G
Płyta główna: ASRock A320M Pro4 R2.0
Pamięć RAM: HyperX Fury Black 8GB [2x4GB 2666MHz DDR4 CL16 XMP 1.2V DIMM]
Zasilacz: Corsair VS 550W Builder CP-9020171-EU
Dysk twardy: Kingston SSD A400 240GB
Obudowa: iBox Vesta S08
Głośniki: Tracer Stram
Klawiatura i mysz: Modecom MC-5006 + MC-M4
Monitor LCD: Philips 223V5LSB2

Nie będzie to komputer do gier, co najwyżej jakieś niewymagające tytuły. Głównie PC ma służyć do przeglądania internetu, pakiety biurowe, podstawowe programy itp. Co byście wymienili w tym zestawie?
Myślałem też nad procesorem AMD Ryzen 5 1600, ale niepotrzebny mi taki mocny.
komentarz 20 lutego 2020 przez CyprianKoruba Początkujący (290 p.)
na taki komputer zdecydowanie nie jest potrzebny tak silny zasilacz
komentarz 20 lutego 2020 przez niezalogowany
Wiem, wymienię na słabszy. Ale zawsze warto mieć trochę lepszy, bo jak będzie się wymieniać podzespoły na lepsze to nie będzie trzeba wymieniać zasilacza.
komentarz 20 lutego 2020 przez CyprianKoruba Początkujący (290 p.)
pewnie tak ale lepszy będzie ci potrzebny tylko jeżeli będziesz chciał wstawić jakąś lepszą kartę graficzną bo nawet jeżeli w przyszłości zmienisz tylko procesor na nowszy model ale z zintegrowaną kartą graficzną to i tak słabszy zasilacz da radę

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 lutego 2020 przez Maciej Belica Użytkownik (700 p.)
wybrane 20 lutego 2020
 
Najlepsza
Ale przecież Ryzen 5 1600 AF wychodzi niewiele drożej a jest dużo wydajniejszy, to czemu w niego nie zainwestować? Podejrzewam, że nawet dałoby się znaleźć w takiej samej cenie.

 

Zresztą jak nie chcesz komputera do grania tylko "do przeglądania internetu, pakiety biurowe, podstawowe programy itp." to równie dobrze możesz kupić za grosze jakiś poleasingowy biurowy komputer i wydać pół tego co wydasz na taki sprzęt :)
komentarz 20 lutego 2020 przez niezalogowany
W sumie racja :) A zawsze jak się ma lepszego kompa to i zrobi się więcej niż "przeglądanie internetu, pakiety biurowe, podstawe programy itp.". Jaką kartę graficzną byś polecił?
komentarz 20 lutego 2020 przez Maciej Belica Użytkownik (700 p.)
Z kartą graficzną nie pomogę, nie grywam w gry itp. więc się nie orientuje w najnowszych trendach. Mi by wystarczył GTX 1050 :D
0 głosów
odpowiedź 22 lutego 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Jaki budżet posiadasz na ten komputer?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 261 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez xTMx3 Obywatel (1,560 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 281 wizyt
pytanie zadane 27 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez Fifio Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 519 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,661 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...