• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Prawo a strona www

Object Storage Arubacloud
+1 głos
307 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Hej001 Nowicjusz (130 p.)
Dzień dobry mam zamiar stworzyć prostą stronę która będzie m.in.: ułatwiała tworzenie stron internetowych. Wszystkie skrypty będą mojego autorstwa. Nie będę nic z tego zarabiał.

Zabardzo nie wiem gdzie szukać informacji o obowiązującym prawie dotyczącym stron internetowych. Jakie wymogi będę musiał spełnić, oraz czy muszę założyć działalność gospodarczą?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2020 przez WireNess Stary wyjadacz (11,240 p.)
edycja 31 stycznia 2020 przez WireNess

Wyczuwam pewną prowokację z twojej strony.

Jak definiujesz "prawo dotyczące stron internetowych"? Nie słyszałem o czymś takim.
Aby tworzyć strony internetowe nie musisz zakładać działalności gospodarczej. Możesz pracować jako tzw. freelancer, czyli osoba przyjmująca pojedyncze zlecenia wykonania pewnej usługi (w tym przypadku - stworzenia strony internetowej).
Jeśli podczas tworzenia witryny nie naruszasz praw autorskich innych dzieł, wszystko jest ok (chodzi o zdjęcia, teksty itp., a nawet o konkretny wygląd strony)

 

EDIT:

Wszystkie skrypty będą mojego autorstwa. Nie będę nic z tego zarabiał.

Jeśli skrypty będą twojego autorstwa, i nie będą naruszały praw autorskich to jak najbardziej możesz zarabiać na twojej stronie internetowej. Możesz wykorzystać reklamy itp.

PS: Powyższa odpowiedź nie powinna być traktowana przez autora pytania jako pełna pomoc prawna w pytaniu! Jeśli masz jakieś wątpliwości, poszukaj informacji w sieci poprzez sprawdzone źródła (tj. ustawa o prawie autorskim itd.)

komentarz 31 stycznia 2020 przez Hej001 Nowicjusz (130 p.)
1) "prawo dotyczące stron internetowych"- chodziło mi o normy które muszę spełnić aby opublikować/prowadzić stronę bez żadnych problemów (np. poinformowanie użytkownika o ciasteczkach czy coś w tym stylu)

2)Nie zabardzo rozumiem o co chodzi z tą prowokacją
+1 głos
odpowiedź 31 stycznia 2020 przez bwl Obywatel (1,530 p.)
Jeśli nie zarabiasz, działalność nie jest do niczego potrzebna (sprawdź definicję działalności gospodarczej). Jeśli kod jest Twój, nie  "zerżnięty", nie masz się czym przejmować. Jeszcze kwestia informacji o danych zbieranych przez stronę i to wszystko chyba ;)
komentarz 31 stycznia 2020 przez Hej001 Nowicjusz (130 p.)
Użytkownik nie będzie musiał podawać żadnych danych. Będę korzystał tylko z google analytics, czy muszę o tym poinformować użytkownika?
1
komentarz 31 stycznia 2020 przez bwl Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
odpowiedź 1 lutego 2020 przez Róża Użytkownik (560 p.)
Polecam kurs "Prawo dla Freelancerów" np z Eduweb, tak jest w kilku godzinach wszystko wyjaśnione.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 146 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2019 w PHP przez _Visni4PL_ Obywatel (1,320 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 214 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2019 w Bezpieczeństwo, hacking przez evill Początkujący (260 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 414 wizyt

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...