• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak zrobić konwerter walut używający bieżących danych z strony NBP w pythonie

Object Storage Arubacloud
+1 głos
2,631 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Python przez gawronek45 Nowicjusz (130 p.)
edycja 20 stycznia 2020 przez gawronek45

Jestem bardzo początkującym informatykiem (nie uczęszczam na studia informatyczne). Jako projekt na zaliczenie przedmiotu dostałam takie zadanie: "Stwórz program przeliczający waluty, korzystający z aktualnego kursu NBP z http://api.nbp.pl." Proszę o pomoc, ponieważ znam tylko podstawy Pythona i nie do końca wiem jak sobie z tym poradzić. Czytałam również różne fora ale nie rozumiem za bardzo o co w tym wszystkim chodzi. Send some help. Z góry dziękuję. Profesor kazał kierować się tym tutorialem " https://www.dataquest.io/blog/python-api-tutorial/?fbclid=IwAR2zPYXyX0sx95wFp7sjYPyi8duJwU8O9PjIwJJLrvezTijVt5JrWL2kXd4 ".

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 stycznia 2020 przez RafalS VIP (122,820 p.)

Np tak:

import requests

url_template = "http://api.nbp.pl/api/exchangerates/rates/a/{currency_code}"
while True:
    value, currency_code = input("Podaj kwotę do przeliczenia. Np 12.5 CHF\n").split()
    rate = requests.get(url_template.format(currency_code)).json()["rates"][0]["mid"]
    print(f"{value} {currency_code} = {rate * float(value)} PLN")

 

komentarz 15 stycznia 2020 przez gawronek45 Nowicjusz (130 p.)
Niestety nie działa mi ten projekt. Wyskakuje okienko, wpisuję nawet podany przykład "12.5 CHF" i wyskakuje błąd w 6 wersie.
komentarz 15 stycznia 2020 przez RafalS VIP (122,820 p.)
requests to nie jest standardowy pakiet. Musisz go pobrać. W konsoli pip install requests

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,953 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 773 wizyt
pytanie zadane 25 sierpnia 2022 w JavaScript przez vishi7 Początkujący (430 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 379 wizyt
pytanie zadane 6 sierpnia 2023 w JavaScript przez El Lirón Obywatel (1,320 p.)

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...