• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubranie dla modelu 3D

Object Storage Arubacloud
0 głosów
728 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2020 w Grafika i multimedia przez Hexan Początkujący (430 p.)
Witam, przychodzę z dużym problemem dotyczącym modeli 3D. Otóż robimy grę w Unity3D, stworzyliśmy sobie jakąś tam postać w MakeHuman ( dla osób, które nie wiedzą to jest coś w rodzaju generatora postaci 3D). Koniec przejdźmy do sedna problemu, gdyż chcemy teraz dodać ubranie dla naszego bohatera i próbowaliśmy na wszystkie sposoby jakie przyszły nam do głowy, ale nic z tego nie wyszło. Może ktoś z was ma jakieś pomysły, bądź zna jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu i sam stosował.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 stycznia 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
wybrane 3 stycznia 2020 przez Hexan
 
Najlepsza
Próbowaliście nałożyć na ten model 3d tekstury w blenderze?
komentarz 3 stycznia 2020 przez Hexan Początkujący (430 p.)
Z tego co pamiętam to chyba nie, ale słyszałem o takim sposobie, tylko za bardzo nie wiemy jak się do tego zabrać.
komentarz 3 stycznia 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
https://www.google.com/amp/s/www.dobreprogramy.pl/amp/skala67/Grafika-3D-Blender-cz.-X-tekstury,68419.html - tutaj o co  właściwie chodzi z tymi teksturami i jak je możemy załączyć. A na samym dole strony znajdziesz przydatne linki między innymi do polskiego kursu blendera, które pomogą ci poruszać się po blenderze i pokażą jak robi się w nim podstawowe rzeczy (właśnie np. jak krok po kroku nałożyć teksture na model)
komentarz 3 stycznia 2020 przez Hexan Początkujący (430 p.)
Dzięki wielkie za pomoc :D
komentarz 3 stycznia 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
edycja 4 stycznia 2020 przez JakSky

@Kuba776, ubranie za pomocą tekstur? Raczej marny pomysł. Mamy 2020 rok i od tego są specjalnie programy takie jak: Marvelous, ewentualnie pozostaje ręczne modelowanie. A do oteksturowania już gotowych modeli ubrań najlepiej użyć Substance Paintera- którego gorąco polecam.

komentarz 3 stycznia 2020 przez Restej Dyskutant (8,690 p.)
Nie wykluczam takiej możliwości. Nie zajmuje się aktualnie takimi rzeczami. Wspominałem o tym z czym miałem kiedyś styczność, także nie traktuj mojej odpowiedzi jako odpowiedzi eksperta. Poprostu sam kiedyś się bawiłem blenderem, chłopaki mówią że próbowali wielu rzeczy no to zaproponowałem to czego sam używałem do obrabiania modeli 3d i działało. Ty znasz lepsze sposoby, które są na czasie i jeśli dobrze wywnioskowałem z tego co napisałeś blender w tym przypadku to niepotrzebna droga pod górkę, gdy dostępne są lepsze ku temu narzędzia. Dobrze, w takim razie nie miej mi za złe mojej sugestii :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 313 wizyt
+14 głosów
3 odpowiedzi 270 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2016 w Grafika i multimedia przez Miś Nowicjusz (220 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 202 wizyt
pytanie zadane 22 sierpnia 2019 w Nasze poradniki przez EQS Początkujący (480 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...