• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca jako webdeveloper

Object Storage Arubacloud
0 głosów
202 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2019 w JavaScript przez Piotr Błaszczak Bywalec (2,890 p.)
Cześć, mam 15 lat, chodzę do 1 klasy liceum i dużo siedzę przed komputerem... Zajmuje się głównie programowaniem, zacząłem od kursów internetowych na Udemy od Samuraja Programowania. Obecnie kończę czwarty kurs (kurs z Reacta) a wcześniej ukończyłem podstawowy i zaawansowany kurs HTML i CSS a potem kurs JS. Zostały mi jeszcze 2 kursy z jego seri "od 0 do pierwszej pracy webdevelopera" tak się chyba to nazywa a dokladnie kurs z Node JS i dodatkowy materiał z "zawansowanymi" projektami. Pytam się osób które znają tego nauczyciela czy z wiedzą nabyta w tych kursach mógłbym szukać jakiś praktyk na wakacje, czy to wystarczy? Bo według autora tak ale sam nie wiem co o tym myśleć. Z góry dziękuję za odpowiedź :)
komentarz 28 grudnia 2019 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)

Zacznij może od drobnych, małych projektów, typu "wizytówki www". Zapotrzebowanie jest spore (choć wykonawców też są tysiące :) ) i rób takie proste stronki, to szybko się obcykasz z frontendem. Na działalność nierejestrowaną od 2020 roku można będzie zarobić do 1300 zł brutto:

https://mambiznes.pl/wlasny-biznes/wynosi-limit-dla-dzialalnosci-nierejestrowanej-2020-roku-94758

komentarz 28 grudnia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
uwazaj bo to prawo jest pod tym wzgledem dziurawe jak sito. Zdecydowanie lepszym rozwiazaniem bedzie gotowka/krypto i dzialalnosc w szarej strefie.Tylko osly same na siebie donosza.

Wykonawcow sa tysiace ale jak przychodzi co do czego to zostaje raptem kilku w okolicy i zaden nie robi za stawki stron z allegro, wiec klienci najpierw sie oburzaja ze co to ma byc, a potem jak przychodzi cos robic z sensem to placa x3 za poprawki :) Czasami az mi ich zal, no ale na wszystko trzeba poswiecic czas/pieniadze aby zdobyc wiedze bo niewiedza kosztuje xX.

Wez sie za podstawy, zbuduj portfolio jakis prostych stronek na start.
komentarz 28 grudnia 2019 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Ciekawe rzeczy piszesz, ale właśnie te stawki z Allegro / OLX / Gumtree itp. tak popsuły rynek, że często w ogóle nie opłaca się zabierać za tego typu projekty. Wykonawcy podcinają gałęzie na których siedzą...

Wystarczy popatrzeć ile dają featureów developerzy z Allegro i OLX, że człowiekowi nie mieści się w głowie ile można zrobić za kilkaset złotych :D :D :D To taki "robotnik" od glazury, terakoty czy podobnych prac remontowo-budowlanych zarabia 15-25 razy tyle :)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że te oferty to "pic i fotomontaż" (tzw. "wyklikane myszką Wordpressy"), ale jak przychodzi do Ciebie klient z zapytaniem o małą stronę wartą np. 3-4 tys zł to chce ją za 200-250 zł, bo na Allegro / OLX "to i tamto"...
1
komentarz 30 grudnia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
No to niech wezmie strone z allegro. Jak pisalem wszystko jest kwestia wiedzy.

Jak przychodzi facet do salonu i kupuje malucha to nic mi do tego. To jest tylko i wylacznei jego sprawa. Nalezaloby sie wrecz przylaczyc do produkcji maluchow jak tak dobrze schodza, ale ja nie mam na to czasu ani checi (jak cos robisz to rob to dobrze).

Przy kazdym bardziej zaawansowanym projekcie albo przy przerobkach tych "wizytowek" jest placz i malo fachowcow. Bo nikt nie bedzie gapic sie 10h w monitor za frajer.

Ja uwazam, ze firma wie co robi. I jak chce wizytowke to chce dokladnie wizytowke i nic wiecej nie jest jej potrzebne i przemyslala strategie seo/sem/usability/managmentu i wystarczy pseudo bot, ktory to skomponuje w jako taka calosc. Jak nie, to ja moge pomoc - konsultacje mam we wtorki i srody, tylko jak prawnik bierze 500zl za h bo pozwala tyle pieniedzy zaoszczedzic, to ja nie wezme mniej. A przypominam, ze upgrade'y pozwalajce zaoszczedzic na sofcie/sprzecie/czasie przynosza wiecej dochodu niz najlepsi doradcy finansowi w kraju.

Kwestia potrzeb i wiedzy :)

Jak ktos chce pracowac za to co by wykrecil na wozku w magazynie, to jego sprawa, mi szkoda by bylo zdrowia i wysilku ale nie wciskam nosa w nie swoje sprawy (jezeli nikomu nie dzieje sie krzywda).

Mlodych chcialbym przestrzec przed robieniem po kosztach bo nie na tym polega praca i nawet nauka sie w ten sposob nie oplaca. Ale wybor nalezy do nich, ja do niczego nie przymuszam.

1 odpowiedź

+4 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 28 grudnia 2019 przez Piotr Błaszczak
 
Najlepsza
node sobie na razie odpuść, jeśli chcesz iść we frontend to skup się przede wszystkim na dobrym poznaniu totalnych podstaw czyli np. obsługi ajax, tworzenie i walidacja formularzy, praca z DOM itp. plus jakiś framework, np. react choćby w takim podstawowym zakresie (hooki, life cycle, context itp.). Do node wrócisz sobie za jakiś czas jak już ogarniesz dobrze client-side jak będziesz chciał.

Ciężko stwierdzić czy już czas na jakąś pracę, najlepiej spróbuj zrobić jakiś swój nieco większy projekt, np. dziennik szkolny, crm do gabinetu lekarskiego itp. itd., wtedy dopiero zobaczysz jak się czujesz w realnych większych projektach, a nie tylko w takich wyrywkach jakie są na kursach online.
komentarz 28 grudnia 2019 przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Dokładnie node.js lepiej na starcie odpuścić i użyć np jakieś gotowe API / FireBase (w celach edukacyjnych).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 536 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez whiteman808 Obywatel (1,840 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 888 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 619 wizyt

92,621 zapytań

141,477 odpowiedzi

319,817 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...