• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"Yahoo jest teraz częścią rodziny Verizon Media" jak pozbyć się tego denerwującego czegoś

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,700 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2019 w Sieci komputerowe, internet przez aaiiloo Nowicjusz (120 p.)

Witam.

Mam pewien problem z moją wyszukiwarką, mianowicie za każdym razem jak wpiszę w google jakąś interesującą mnie frazę i kliknę w dowolny wyświetlony mi link do strony wyskakuje ona w nowej karcie a karta z google zamienia się na to coś co załączyłam niżej na zdjęciu. Dzieje się to także jak po prostu zmienię kartę nawet na chwilę z googla na każdą inną. Wie ktoś może jak mogłabym się tego pozbyć? Jest to bardzo denerwujące :/

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 listopada 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
edycja 30 listopada 2019 przez lateM

Kilka pomysłów:

  1. Sprawdź jakie masz zainstalowane na chrome rozszerzenia w: chrome://extensions/
  2. Czy problem występuje również na innych przeglądarkach? Pobierz i sprawdź np. firefoxa
  3. Sprawdź zainstalowane w systemie programy oraz uruchomione aplikacje np. w "menedżer zadań"
  4. Wyloguj się ze swojego konta google
  5. (zrób backup danych typu: zakładki, hasła) i zrestartuj chrome do ustawień początkowych / zainstaluj ponownie / wyczyść cache i historię.
  6. Znalazłem jeszcze coś takiego: https://www.pcrisk.pl/narzedzia-usuwania/7838-search-yahoo-com-redirect chociaż pamiętaj, że nie sprawdzałem zawartych w tym poradniku rad

  7. I oczywiście, kiedy już rozwiążesz problem - nie instaluj programów z nieznanych źródeł, nie otwieraj podejrzanych linków i zabezpiecz się antywirusem. 

komentarz 30 listopada 2019 przez aaiiloo Nowicjusz (120 p.)
Miałam zainstalowane tylko 3 rozszerzenia. Wcześniej sprawdzałam czy nie ma tam jakichś podejrzanych rzeczy i stwierdziłam, że te 3 podstawowe i, jak mi się wydawało, większości znane nie są problemem. Koniec końców jednak wystarczyło tylko usunąć rozszerzenie na czarnego facebooka XD Dzięki wielkie ^^
komentarz 30 listopada 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Tak mi się skojarzyło :P

komentarz 30 listopada 2019 przez aaiiloo Nowicjusz (120 p.)
Przykre ale prawdziwe XD
komentarz 30 listopada 2019 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)

Jeśli chodzi o ciemny motyw, to kiedyś korzystałem z tego dodatku: https://chrome.google.com/webstore/detail/stylish/fjnbnpbmkenffdnngjfgmeleoegfcffe//Aqui, pozwala na zmianę stylów na wielu popularnych stronach. 

komentarz 30 listopada 2019 przez aaiiloo Nowicjusz (120 p.)
Ooo, jeśli nie będzie problemu z wyskakującym wirusem to z chęcią będę korzystać XD Dziękuje ^^
0 głosów
odpowiedź 30 listopada 2019 przez Mikołaj Użytkownik (780 p.)
Twoją domyślną wyszukiwarką jest Google, tak? Jeżeli tak to (tylko tyle mogę wywnioskować po tym niedokładnym screenie) jest to wirus. Spróbuj użyć jakiegoś oprogramowania antywirusowego.
komentarz 30 listopada 2019 przez aaiiloo Nowicjusz (120 p.)
Tak, google jest domyślne. Przeskanowałam komputer dwa razy ale nic nie wykryło :/ Mogłabym dodać jakieś bardziej szczegółowe screeny ale nie wiem czego w zasadzie
komentarz 30 listopada 2019 przez Mikołaj Użytkownik (780 p.)
Jakiego antywirusa używasz?
komentarz 30 listopada 2019 przez aaiiloo Nowicjusz (120 p.)
ESET ale już problem rozwiązany

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 712 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 885 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 712 wizyt
pytanie zadane 15 października 2021 w Bezpieczeństwo, hacking przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...