• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

MVC oraz includowanie cssa/js itp.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
229 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2015 w PHP przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Witam, chciałem stworzyć stronę na wzorcu MVC. Problem polga na tym, że podczas dołączania stylów css do html'a występuje problem. Wszystkie arkusze css mam w folderze public/css .

Wszystko jest dobrze do momenu gdy nie dopiszę na końcu / lub nie dodam czegoś po nim. To znaczy gdy mam taki link: localhost/login . To wszystko działa, ale gdy już dodam localhost/login/ lub localhost/user/... to link, który prowadzi do arkusza cssa i wyglada on tak http://localhost/public/css/main.css po dopisaniu / wygląda on tak http://localhost/login/public/css/main.css. Co mam z tym zrobić?

Kurs z którego uczyłem się MVC: https://www.youtube.com/watch?v=Aw28-krO7ZM

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 31 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 31 lipca 2015 przez Ivan
 
Najlepsza

Najprościej przed wszystkim linkami do plików CSS postawić /

Przykład:

<link href="/css/style.css" rel="stylesheet" type="text/css">

Ten / po prostu wskazuje aby szukało tej ścieżki i pliku od katalogu głównego.

Można też dać przed ścieżką ../ ale to oznacza wyjście tylko o jeden katalog w górę. Czyli jeśli miałbyś localhost/login/ to byłoby okej. Ale jeśli już dałbyś localhost/login/link/ to byłoby źłe bo szukało by tego CSSa w katalogu "login". Oczywiście można dawać tak dwa razy: ../../ to zależy jaką masz strukturę witryny czy zawsze jest stała ilość tych jakby katalogów czy może być różnie.

Jest jeszcze oczywiście opcja że mógłbyś do każdego linku dostawiać pełną ścieżkę przez PHP ale chyba prościej użyć tego sposobu wyżej ;)

komentarz 31 lipca 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Korzystałem kiedyś z tego, a teraz zapomniałem. Próbowałem rozwiązać problem 2 godziny :). Dzięki za pomoc.
komentarz 31 lipca 2015 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie ma sprawy ;)

Jakby coś to mówiąc fachowo nazywa się to ścieżka względna i bezwzględna więc gdybyś potrzebował sobie znów przypomnieć to pod takimi hasłami szukaj.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 221 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2015 w PHP przez Hatter Gaduła (3,180 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 722 wizyt
pytanie zadane 27 czerwca 2022 w PHP przez everstudybee Użytkownik (610 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 213 wizyt

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...