• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Godny polecenia hosting do umieszczenia strony internetowej. Jaki wybrać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
549 wizyt
pytanie zadane 23 października 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Mam 3 pytania do Was:

1. Czy znacie jakiś sprawdzony i godny polecenia darmowy hosting do umieszczenia strony internetowej? Jeżeli ma być płatny, to za niewielką opłatą.

2. Czy warto kopiować z kompa na serwer swoje pliki strony (html, css, js albo ewentualnie php) przy pomocy programu Total Commander czy raczej są lepsze rozwiązania?

3. Czy strona internetowa będzie automatycznie odpalana z pliku index.php?

Z pliku index.html będzie odpalana standardowo.

Będę bardzo wdzięczny za poradę.:)
komentarz 24 października 2019 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Wszyscy podaliście polskie hostingi, ale okazuje sie, że zagraniczne są podobno jeszcze lepsze (w tym samych cenach). A szkoda, bo myślałem, że jedne i drugie są na tym samym poziomie.

Na tej stronie podają info, że hostingi zagraniczne są jeszcze lepsze od polskich:

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-co-to-jest-hosting-i-jak-wybrac-wlasciwy

Poniżej tam jest napisane:

W Polsce jest już pod tym względem coraz lepiej, jednak jeśli zależy nam na lepszym serwerze, warto zainteresować się hostingiem zagranicznym. Mają one na ogół lepsze parametry oraz lepszy uptime w porównywalnej cenie. Bywa i tak, że ceny są porównywalne przy znacznie lepszych parametrach udostępnianych kont.

Istotną kwestią jest też szybkość odpisywania na pytania – w firmach polskich trwa to czasem nawet kilka dni, podczas gdy pracownicy hostingów zagranicznych odpowiadają często w ciągu kilku minut.

Szkoda, że tam nie podali kilku hostingów zagranicznych godnych polecenia. Skoro polskie też są dobre, to zagraniczne można już sobie darować.

komentarz 24 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
jeszcze nie zdazyło mi się, aby h88 czy mydevil odpowiadał na pilne zgłoszenia dłużej niż godzinę, a najczęściej jest to kwestia kilku-kilkunastu minut. także mnie nie przekona to, że mogę mieć coś innego np. za kilka czy kilkadziesiąt zł taniej jeśli nie mam gwarancji tak skutecznego supportu.
komentarz 24 października 2019 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Widocznie na tej stronie za bardzo generalizują, bo nie mają sprawdzonej wiedzy.

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
ad 1. Polecam linuxlpl albo mydevil. Korzystam z nich już wiele lat i jestem bardzo zadowolony, szczególnie z supportu, nawet mimo ostatniej awarii. Co do kosztów to nie wiem jakie są w innych, ale tutaj płacę rocznie ~200zł za jeden hosting (mam tam też node) + ok. 70zl za jedną domenę. To są ceny netto więc tak naprawdę jeszcze można z nich sobie nieco zjechać jak sobie odliczysz podatek PIT ale to już zależy jak tam się rozliczasz. Wg mnie cena całkiem spoko za tak dobrą jakość supportu.

ad 2. są lepsze ale jeśli to jakieś proste stronki i generalnie rzadko aktualizowane to w sumie nie ma chyba sensu zapinania całej infry do obsługi wdrożeń jak bamboo itp.

ad 3. a to już zależy jak sobie to ustawisz :) jeśli będzie to php to najczęściej tak właśnie jest.
komentarz 24 października 2019 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Dzięki.
+1 głos
odpowiedź 24 października 2019 przez Jan Kowalski 1 Początkujący (280 p.)

Bardzo tani https://sohost.pl/ i mają dyski SSD i nielimitowany transfer.

komentarz 24 października 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
a tak z ciekawości jak wyglądają dwie wg mnie najważniejsze kwestie, czyli SLA oraz support w nagłych awariach?
komentarz 24 października 2019 przez Jan Kowalski 1 Początkujący (280 p.)
Niestety nie odpowiem. Nie używam ich na co dzień. Ja korzystam z Vultr - ale on już jest sporo droższy. Ale widziałem wczoraj wrzutkę o Sohoscie na wykopie i dobrze to wyglądało - jakbym miał teraz coś budżetowego zakładać do wybrałbym ich.
komentarz 24 października 2019 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

@Jan Kowalski 1,

Dzięki.

+1 głos
odpowiedź 24 października 2019 przez Bartek952 Użytkownik (900 p.)
komentarz 24 października 2019 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Dzięki.
+1 głos
odpowiedź 24 października 2019 przez Rocket Gaduła (3,030 p.)

Atthost.pl yes

komentarz 24 października 2019 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Dzięki.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,322 wizyt
pytanie zadane 23 stycznia 2017 w PHP przez Chisorq Obywatel (1,680 p.)
–1 głos
0 odpowiedzi 379 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2016 w Hostingi, domeny, usługi przez Richuuu Początkujący (270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 293 wizyt
pytanie zadane 8 września 2021 w JavaScript przez AgentTecza Obywatel (1,810 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...