• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc/sugestia w wyborze laptopa

Object Storage Arubacloud
0 głosów
501 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez guillerme Nowicjusz (150 p.)
edycja 22 lipca 2019 przez guillerme

Witam,chciałbym prosić o radę/sugestię w wyborze laptopa, ponieważ nie jestem super doświadczony a może też przy okazji ktoś miał styczność z niżej wymienionymi modelami. Zależy mi przede wszystkim na dynamicznej pracy, przeglądarka, jakieś IDE, generalnie nic specjalnego, jednak chciałbym myśleć trochę wprzód żeby ten laptop posłużył mi kilka lat. Nie chciałbym przeznaczać zbyt dużej, nieadekwatnej kwoty do moich potrzeb, jednocześnie wolę kupić sprzęt droższy, który posłuży mi dłużej niż taki, który będzie wymagał wymiany po dwóch/trzech latach. Obecnie będzie on wykorzystywany w domu z monitorem, oraz samodzielnie poza domem. Docelowo za jakiś czas, jeśli zaistnieje potrzeba chciałbym podłączyć drugi monitor. Tak więc do rzeczy:

1.Przeznaczenie: tworzenie stron internetowych, głównie front-end.

2.Cena: Maksymalnie 5500, jednak wolałbym wydać mniej jeśli nie będzie to konieczne

3.Wymagania sprzętowe: 

system operacyjny - dowolny

procesor - i7, i5?

ram - min.16gb( raczej z możliwością rozbudowy do 32gb)

dysk - ssd ( tutaj dylemat czy 256 jest wystarczający czy jednak coś większego )

grafika - zintegrowana/dedykowana 2gb (nie będę grać w gry, jeśli jakiś program graficzny to na pewno nic wymagającego, standardowy przegląd internetu)

matryca - ips, matowa ( rozmiar 15,6''/14''/13''; obecnie używam 17'' także i tak będę się przestawiać na mniejszy )

bateria/waga -  nie są to kwestie priorytetowe, laptop będzie używany głównie w domu, także różnica kilograma nie jest przeszkodą

4. Moje przykładowe propozycje:

HP Pavilion 15 - mój faworyt, specyfikacyjnie wydaje się nawet lepszy w porównaniu do choćby ThinkPada czy produktów Della. Być może ma on jakieś wady, które powodują że cena jest odpowiednio niższa

ThinkPad 

Dell Inspiron

Ewentualnie:

Matebook X Pro i7

Matebook X Pro i5

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

 

 

 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
wybrane 23 lipca 2019 przez guillerme
 
Najlepsza

Osobiście raczej nie wybrałbym żadnej z tych konfiguracji. Jeżeli potrzebujesz wydajniejszego procesora to nie szukaj z końcówką U jest to procesor niskonapięciowy z mniejszą wydajnością.

Lenovo Legion Y530-15 i5/16GB/1TB+256/Win10X GTX1050Ti
Matryca FULL HD matowa IPS, procesor pełny 8 generacji 4 rdzeniowy, ciekawy design stonowany i elegancki, wygodna podświetlana klawiatura, dobra kultura pracy stabilna praca procesora i procesora graficznego pod obciążeniem, umiarkowane temperatury i hałas.

Acer Aspire 7 i5-8300H/16GB/256SSD/Win10 FHD IPS
Ewentualna alternatywa dla Lenovo, drugi dysk można dołożyć. Również konfigurację SSD + SSD można zastosować w Lenovo.

 

komentarz 23 lipca 2019 przez guillerme Nowicjusz (150 p.)
Wiec jest aż taka różnica pomiędzy tymi seriami procesorów? Dotychczas szukając moja hierarchia wyglądała 1. Ssd 2. Ram 3. Procesor bo mówi się że nie jest najistotniejszy on przy wyborze do kodowania. Sugerujesz większa inwestycje w niego kosztem powyższych? Grafika 4GB to także całkiem sporo, przynajmniej tak mi się wydaje. Dziękuje za odpowiedz.
komentarz 23 lipca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Ram czy dysk możesz rozbudować wymienić-rozbudować, procesor już nie.
komentarz 24 lipca 2019 przez guillerme Nowicjusz (150 p.)
edycja 24 lipca 2019 przez guillerme

To jeśli można to zadam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie obydwa, przedstawione przez Ciebie mają procesor i5-8300H. Czy Twoim zdaniem warto by było od razu zakupić sprzęt z i7 także z serii H? Np. i7-8750H

EDIT:

Co sądzisz ewentualnie o tych dwóch propozycjach i skąd może wynikać różnica w cenie? Jedyne czym się różnią w specyfikacji to bateria.

Lenovo

Lenovo 2

komentarz 24 lipca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Jeżeli potrzebujesz dużej mocy obliczeniowej, to tak. Jeżeli Twoja praca tego nie wymaga, to zostałbym przy i5H.

Nie widzę różnicy między nimi więc wybrałbym tańszą
Lenovo Legion Y530-15 i7/32GB/480+1TB/Win10X GTX1050 refflink

komentarz 24 lipca 2019 przez guillerme Nowicjusz (150 p.)

Rozważam pomiędzy powyższą konfiguracją a taką:

https://www.x-kom.pl/p/507255-notebook-laptop-15-6-lenovo-legion-y540-15-i5-9300h-32gb-480-win10x-gtx1650.html

Link do porównania

https://www.x-kom.pl/comparison/507255,484305

I tu nasuwa się pytanie czy lepszy i5 ale 9 generacji czy i7 8 generacji? Bo tak naprawdę różnica to 300 zł a tańsza opcja poza różnic w procesorze ma nieco słabszą grafikę, ale posiada zamontowany już HDD( choć wątpię w potrzebę wykorzystania takiej przestrzeni dyskowej). Jednakże ze względu na niewielkie wykorzystanie grafiki w moim przypadku głównym czynnikiem decydującym jest raczej procesor.

komentarz 24 lipca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
i7 jest wydajniejszym lecz GTX1650 jest wydajniejszy od GTX1050ti.
komentarz 28 lipca 2019 przez guillerme Nowicjusz (150 p.)

@Stever, jakie mamy zdanie o konstrukcjach takich jak Zenbook UX433-FN oraz HP Envy 13?

komentarz 29 lipca 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Do HP nie mam przekonanie choć sprzęt przyzwoity, osobiście skłaniałbym się w stronę Zenbook UX433 choć z modeli 14 calowych jest duży wybór.
0 głosów
odpowiedź 29 lipca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)
Jeszcze z rok temu sam wybrałbym Intela, dziś najciekawszą opcją jest AMD Ryzen (speed vs cena i mniej backdoor-ów).

Co do wyboru marki: DELL lub HP. Prawie (zawsze) te wybieram i nie żałuję. są niezawodne, zero problemów. Tak samo Apple, ale chyba go nie rozważasz (a w sumie jest to jedna z najlepszych opcji). Jak chcesz trochę zaoszczędzić to może być ASUS lub Acer czy MSI.

Ja bym został przy 15, 16 lub 17 cali - wszelkie mniejsze komputerki, ultrabooki, notebooki, netbooki są "fajne" i mobilne, ale dla komfortu lepiej mieć przynajmniej 15 cali (17 lepsze) chyba, że podłączysz zewnętrzny monitor. Szczególnie w webdev ma to znaczenie (przekątna i rozdzielczość ekranu). Rozdziałkę wziałbym lepszą niż FullHD.
komentarz 29 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Wedlug mnie HP nie jest najlepsza firma, jezeli chodzi jakos pieniadze, ale to moze moje zdanie. 3 razy nadzialem sie na tej marce juz, ale dell, think pad, sa moim zdaniem dobre cenowo i jakosciowo. Co do macbooka, no to tak i nie, sa drogie ale oferuka super soft i sa skladane pod dany model, przez co ich osiagi sa bardzo dobre i dopasowane z systemem
komentarz 30 lipca 2019 przez guillerme Nowicjusz (150 p.)
Generalnie na początek będzie podłączany jeden zewnętrzny monitor, a z czasem w miarę potrzeby pewnie kolejny. Rozważaliśmy model Lenovo bo w kwestii samej specyfikacji przy sporadycznym zabieraniu go ze sobą poza dom wydaje się niezły. A jeśli chodzi o ultrabooki umieszczone w kolejnym komentarzu to przemawia do mnie Zenbook, a względem Della umieszczonego początkowo czy ThinkPada ma znacznie mniejsze ramki i nie wypada źle. Różnice we wstawianych przeze mnie modelach wynikają z podejścia, które ewoluuje. Podchodzę do tego spokojnie, bo chcę wybrać najlepiej jak to możliwe. Pozdrawiam
komentarz 30 lipca 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak nie masz jakiegos musu kupienia na juz to bym czekal, we wrzesniu będzie IFA, wielkie firmy beda przedstawialy swoje nowe modele, oprocz tego pokaza sie pewnie nowe procki i karty, wiec ceny obecnych laptopow troche spadna.
komentarz 30 lipca 2019 przez reaktywny Nałogowiec (41,050 p.)

@guillerme, ja bym się sugerował głównie specyfikacją techniczną. Design jest ważny, ale to chyba sprawa drugorzędna ;)

Lenovo to już nie IBM, po modelach odziedziczonych po amerykańskiej firmie została już tylko historia. Jest to typowy sprzęt Made in China, więc będzie się psuł. Z azjatyckich producentów można właściwie polecić tylko japońskie i tajwańskie firmy. Japończycy (Toshiba, Sony, Fujitsu) trochę odpuścili sobie ten rynek, największy wybór modeli mają marki tajwańskie: Asus, Acer, MSI.

komentarz 31 lipca 2019 przez guillerme Nowicjusz (150 p.)
Design to zdecydowanie sprawa drugorzędna, wspomniałem o ramkach ale poza solidnością wykonania nie oczekuje niczego nadzwyczajnego. Na ten moment rozważam wspomnianego Zenbooka, ale sonduje też opcje trochę tańsza, powiedzmy do 4000.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 227 wizyt
pytanie zadane 17 maja 2022 w Sprzęt komputerowy przez Neearuuqq Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 360 wizyt
pytanie zadane 24 lipca 2019 w Sprzęt komputerowy przez Teodor50 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 224 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez vega Użytkownik (510 p.)

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...