• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gry z klimatem.

Object Storage Arubacloud
+7 głosów
2,195 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2015 w Offtop przez WojciechJot Gaduła (3,410 p.)
Pamiętacie dawne gry posiadające klimat? Gdzie nie liczyła się grafika lecz interakcja z drugą osobą? Życiowe historie opowiedziane na czacie, tysiące znajomości... te prawdziwe piękno gry a nie tylko otoczka jaką sprawia większość doczesnych(?) gier.

Przykładem takich gier był Quake III Arena, Dota 1(czasy gareny i bnetu) Mu Online, Tibia(nie grałem zbyt wiele ale wg. opinii innych był mega klimat, zresztą grało w tą gre mase ludzi) no i Metin oraz Minecraft. Lecz ostatnie dwie wymienione gry można już raczej podpiąc pod te nowsze realia gamingu to jeszcze resztki tego COŚ można by wykrzesać.

Kieruje tutaj pytanie do Was użytkownicy forum, czy znacie jakieś gry warte polecenia, w które gra jeszcze choćby garsta osób i działałyby płynnie na srednim sprzęcie? Proszę o wypowiedzenia się na ten temat, chciałbym choć troche wrócic do tamtych czasów. Nie chce grać w to co podałem powyżej, chciałbym spróbowaćcos innego lecz sprawdzonego przez Was, pozdrawiam Wojciech Jot.

25 odpowiedzi

+11 głosów
odpowiedź 22 lipca 2015 przez NeroTestero Gaduła (3,240 p.)

Polecam ci serie GOTHIC! Stare ale jare!

komentarz 27 lipca 2015 przez NeroTestero Gaduła (3,240 p.)
HEhe może pomogę? Zróbmy ją razem :P
komentarz 27 lipca 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Gothic w nowej oprawie graficznej byłby wg. mnie niewypałem. To właśnie dzięki tej grafice ta gra ma tyle uroku. Nie ma co odświerzać starych legend jak Gothic jakąś nową grafiką, sam przeszedłem wszystkie części (tak Arcanie też :D) i zapewnie jeszcze nie raz do tego wrócę, gdyby była zmieniona grafika gra tak jak mówiłem straciła by swój urok :).
komentarz 27 lipca 2015 przez NeroTestero Gaduła (3,240 p.)
Jak kto lubi. Nie mówimy tu o jakimś cryengine, ale rzeczywiście mogła by stracić ten klimat. Są nawet takie filmy na youtube jak by to wyglądało. Do gothica 2 zrobili moda dx11 która dodaje cienie i troche zaokrągla :P Osobiście sądze ze takie dx11 i bugfixy wystarczyły by w 100% :D

Co do gothica 4 to na początku nawet miało nie być w nazwie tej 4 ("Arcania: Gothic Tale"). Ponieważ ta gra miała być skierowana do tych którzy nawet nie grali w gothica.
komentarz 27 lipca 2015 przez in4mat Bywalec (2,600 p.)
Dla mnie Gothic 3 nadal trzyma klimat, nie jest on już tak fajny jak 1 i 2, jednak gra sprawiała mi przyjemność. Oczywiście nie mówimy to o dodatku do Gothica 3 Zmierzch Bogów, który był po prostu mega słaby i szczerze mówiąc nie wiem po co wyszedł :D. Arcania mi się podobała, oczywiście klimat odstawał mega od Gothica, aczkolwiek była w miarę ok, taki o RPG, pomijam tutaj kwestie optymalizacji która leży i kwiczy :). W Upadek Setarrif nie grałem, kupiłem tę gre, jednak miałem w niej ~10fps, co dyskwalifikowało ją z dalszych prób, ogrywania i to w sumie na tyle :)
komentarz 6 sierpnia 2015 przez pewolt Mądrala (5,790 p.)
Gdyby tak zapomniec wszysto o gothicu i przejsc ta gre od nowa. Albo mogla by wyjsc nowa czesc podobna do 1 albo 2. Ah ten gothic, az lezka sie w oku kreci :')
+3 głosów
odpowiedź 22 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Najlepszą gra moim zdaniem było DIABLO 1 :) Super się rało...

+2 głosów
odpowiedź 22 lipca 2015 przez Lucek1906 Nowicjusz (240 p.)
ja spędziłem coś koło 5 lat grając w Lineage 2
+2 głosów
odpowiedź 23 lipca 2015 przez niezalogowany

Ja polece Ci gre tekstową otchłan jest to polska gra istnieje od 1999 roku i jest rozwijana do dzisiaj tutaj mają stronę otchlan.pl do pobrania i grania za darmo

komentarz 23 lipca 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)

Rozwijana chyba już nie jest, może jakieś patche ewentualnie. Ostateczna wersja została wypuszczona kilka miesięcy temu.
Btw. tutaj świetny materiał nt. Otchłani - https://www.youtube.com/watch?v=zP1twKbLmAw

komentarz 5 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)

Czy aby Włodzimierz Markowicz maczał w tym palce. laugh Tak by the way pan Włodek prowadzi świetny kanał.

komentarz 5 sierpnia 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Praawda, cokolwiek bu nie wrzucił, nawte jeśli mnie nie interesuje, oglądam z bananem na mordzie :D
+2 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2015 przez testerius Pasjonat (23,960 p.)

Gry z mega klimatem, tzw. klasyki, legendy cRPG.

Pierwsze Fallouty: Fallout, Fallout 2 wraz z odpowiednimi modami - "moje ulubiene". Do jedynki Fixt, do dwójki Restoration Project, koniecznie z nimi, ponieważ dokańczają to na co nie mieli czasu twórcy, poprawiają błędy etc.

Seria Baldurs Gate - kolejna seria, której nie trzeba raczej przedstawiać, o ile nie grałeś, a uważasz się za miłośnika cRPGów to pamiętaj, że przed... i nadrób zaległości! Mody warto doinstalować chyba, że wybierzesz wersję enhanced.

Planescape Torment - lubisz czytać, dużo czytać i jeszcze raz czytać? Uhm, tak tak to nie książka - to interaktywna książka! Oby Tides of Numenera trzymał poziom...

Seria Icewind Dale - taki Baldur tylko, że więcej walki, świetna o ile polubiłeś/polubiłaś Baldura.

Tyle, miało być więcej, ale może innym razem. :P

+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
edycja 22 lipca 2015 przez Michau Xlow
Hej... Niezlicze godzin, które spędziłem przy, Diablo 1, Diablo 2... Fakt, faktem, żeby pograć na battlenet z mnóstwem graczy, trzeba było wydać te kilkadziesiąt złotych, ale chyba przy żadnej innej grze nie spędziłem tyle dni i nocy... Eh... Piękne czasy...^^
komentarz 22 lipca 2015 przez WojciechJot Gaduła (3,410 p.)
Ja osobiście około 7 lat grałem w Mu online i drugie 7 w Dota 1 a poźniej Dota 2, w inne gry też grałem ale to były takie główne. W Quake też kilka lat i w Metina lecz to tak chwilke tylko sie pykało co jakiś czas.
komentarz 22 lipca 2015 przez Michau Xlow Pasjonat (15,190 p.)
Ja w Metina grałem niewiele, testowałem tylko, w Dote grałem kilka razy, najwięcej czasu zabrały mi produkcje Blizzardowskie, Diablo 1, 2... World of Warcraft, ale nie wiem czy polecać... Strasznie dużo życia WoW mi ukradł...:-P
komentarz 9 sierpnia 2015 przez Aurelian Spodarec Użytkownik (920 p.)
: p Nie lepiej stworzysz lasna wymarzana gre i zostac multimillionerem w funtach? Stworzyc firem byc CEO ? Na calym swiecie .
+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2015 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
Rayman 2 - moim skromnym zdaniem jedyny prawdziwy Rayman (nie licząc jedynki rzecz jasna)

Cała seria Earth 2150 + Earth 2140 - jedne z lepszych strategii jakie powstały

Populous 3: The beginning - majstersztyk <3

No One Lives Forever 2 - o, to też jest genialne :D
komentarz 22 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)

Rayman 2  całe dzieciństwo... 

komentarz 22 lipca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Rayman 2 jest świetny :)
komentarz 23 lipca 2015 przez niezalogowany

Daję yes za Rayman'a, mam 5 części, z czego druga nie działa, bo mam zbyt nowy system :'( Wiecie jaki? Vistę :D Ale według mnie, najlepsza, przynajmniej jeśli chodzi o humor, to była trzecia część, rozwaliła mnie do końca XD

komentarz 23 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
virtualbox + win xp i gramy :D
komentarz 23 lipca 2015 przez niezalogowany
Hah :D Nie próbowałem, ale próbowałem z trybem zgodności, tylko że właśnie na Windows XP, no niestety nie działa :'( A na VB to nawet by się grać nie dało, jak ja sobie Łubudubu (Ubuntu) sprawdzałem, to strasznie ścinało! ;)
komentarz 23 lipca 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
To już zależy ile pamięci udostępnisz systemowi :)
komentarz 23 lipca 2015 przez niezalogowany
No, a ja mam mało :3 I tak kupuję nowego kompa ;)
komentarz 23 lipca 2015 przez Eimens Maniak (69,240 p.)
No do virtualizacji potrzeba trochę RAM'u :)
komentarz 24 lipca 2015 przez Comandeer Guru (602,340 p.)
Nie, na PC. Konsoli nigdy nie miałem
komentarz 24 lipca 2015 przez niezalogowany
Jakie to smutne :'( https://www.youtube.com/watch?v=3yh2InVsFag Masz tutaj Czopina ode mnie :D
+1 głos
odpowiedź 22 lipca 2015 przez Basze Użytkownik (630 p.)
Call of Duty i Battlefield 1942 fajne to były gry ehh. Świetnie dużo zabawy. Kiedy na Orgin był za darmo Battlefield 3 pobrałem go grałem może jakieś 11 godz. poza ładną grafiką niema jak dla mnie w nim nic ciekawego i jeszcze Premium to już jest kompletnie bez sensu kupujesz premium do gry którą musiałeś kupić :| I jeszcze dzięki niemu jesteś lepszy. Jednymi z dobrych gier w których liczy się klimat są: Quake Live, Tibia w niej na 999 lvl możemy przejś przez drzwi przez które nikt nie przeszedł i nikt nie wie co się stanie po przejściu przez nie, Niezła motywacja żeby wbić 999 lvl :P Tibia ma najlepszy klimat z gier mmo (jak dla mnie). A teraz większość robi gry dla peniędzy, no i oczywiście ten wyścig kto lepszą grafike i ludzie patrzą tylko na grafike nie na to czy gra ma dobrą fabułe i jest ciekawa. To dość smutne :(
+1 głos
odpowiedź 23 lipca 2015 przez niezalogowany
edycja 6 września 2015

No, wiem, że to nie jest jedna ze starych gier, ale najbardziej mną poruszyła gra Portal i Portal 2, dwie najpiękniejsze gry wszechczasów (oczywiście moim skromnym zdaniem ;)). Po ukończeniu drugiej części, aż się chce rozpłakać :') Fabuła dzieje się w świecie gry Half-life, która też ma jedną z najlepszych fabuł gier. Niestety, w Half-life'a JESZCZE nie grałem, ale gra jest też zarąbista, dostała wiele nagród.

No dobra, teraz stare gry (no, chociaż Half-life 1 jest bardzo stara ;)): moją pierwszą grą były Skrzaty (oryginalna nazwa to Brave Dwarves 2), a fabuła rozgrywała się w magicznym świecie, to była takie piękne :') Chyba sobie je znowu zainstaluję, przecież zajmują mniej niż 0,5 GB :D Jeśli chcesz poczuć ten klimat, to bardzo ci polecam ;)

<Edit>Pamiętam jeszcze, jak grałem w Bubble Bobble, te dwa (jak się weźmie tryb na dwóch graczy) smoczki, co waliły bombelkami w swoich przeciwników, super zabawa, tylko szkoda, że grałem w demo :D

Potem, jak wyciągnąłem od taty jakieś stare płyty z gazet, to wyciągnąłem jakąś z Cyber Mychy i zainstalowałem Muchtrixa, super gra, a ile razy ją przeszedłem :')</Edit>

<Edit2>O! Teraz wszedłem na tego linka (swoją drogą, bardzo fajny kanał Youtube strony http://www.gry-online.pl polecam ;) https://www.youtube.com/watch?v=1WCGkhVS7cw ) i od razu mi się przypomniał Kapitan Pazur, którego demo przechodziłem po parenaście razy ;D</Edit2>

No i tak jak już powiedziano: Minecraft, chociaż nie jest to ani bardzo stara gra, ani jakoś szczególnie wzruszająca, ale pomysł jest zarąbisty, można grać i grać ;)

Jeszcze nikt nie wspomniał też o Doom'ie ;)

Jeśli chodzi o gry co użytkownicy piszą, to może zagram sobie w Quake'a i Diablo :3

komentarz 24 lipca 2015 przez niezalogowany
W Doom'a jeszcze nie grałem, ale wiem, że to jedna z najpopularniejszych, starych gier!

A jeśli chodzi o Portal'a: musisz mieć tą grę, tym bardziej, że grałeś w Half-life'a. Ja najpierw grałem w Portal'a, a dopiero potem się dowiedziałem, że tak naprawdę, to Portal początkowo był modem do Half-life'a :O No i teraz muszę sobie Pół-żyt kupić ;)
+1 głos
odpowiedź 6 września 2015 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Gry z serii Anno (wszystkie, od najstarszej do tej która dopiero powstaje).

Capitalism II.

Civilisation

Europa Universalis III

Ostatnio to bardzo mi się podoba Prison Architect

Game Dev Tycoon
Grałem bardzo w Pizza Sindicate i Restaurant Empire.
Robin Hood legenda Sheerwood

Najgenialniejsza chyba gra lemingi.

Klasyka klasyki Commandos 2

Z gier w mega klimacie to Ori - jest dzisiejsza ale ma jeden z najlepszych klimatów.
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2015 przez hit02 Nałogowiec (33,970 p.)

Ja mogę polecić StarCraft 1. Gra wymaga bardo mało od komputera, a rozgrywka super + świetna fabuła kampanii, a czasem nawet kampanie od społeczności mogą wciągnąć.

Szkoda tylko, że na sieci można spotkać już tylko koreańskich koksów. :P

0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2015 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Sam bardzo mało gram w gry, nie wiem ile z nich tobię się spodoba, a ile to tylko mój sentyment z dzieciństwa, ale: Sacred (coś a'la Diablo), Settlers (praktycznie wszystkie części), Age of Empires (w szczególności trójka i age of mythology), Mount&Blade (w szczególności Warband), Magicka, Mortal Kombat (1 i 2  rządzą), Heroes of Might & Magic(  III ).  No i w przyszłości moje autorskie produkcje of course :D .
0 głosów
odpowiedź 22 lipca 2015 przez Mizukage Pasjonat (21,750 p.)
Tibia ale to musisz sie cofnać w czasie do 2005-2009 zeby byl klimat do tego.
0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2015 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
U mnie w pamięci pozostały najbardzie te, które królowały na LAN party:

Starcraft - Broodwar, Diablo 1 i 2, Age of Empire 1, Worms 2, Quake 2, Duke Nukem 3D, GTA 1, Twisted Metal 2, HoMM 2 i 3 później CS, ale ta gra jest dalej wspierana :).

Niestety większość tych gier to takie starocia, że VPN'y sobie nie radzą z ich rozwiązaniami sieciowymi. Można natomiast bez problemu zabrać laptopa i spotkać się u kogoś w 4 osoby w tak zwanym "realu" i porypać przez LAN.
0 głosów
odpowiedź 27 lipca 2015 przez Pinio Gaduła (3,520 p.)
true story:) http://9gag.com/gag/abbMBNX?sc=1 choć czas milo spędzony nie jest czasem straconym:)
0 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2015 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)

Ostatnio na tvgry.pl był materiał o Card Hunter

darmowe

klimacik papierowych Rpg-ów

Nic nie pozostaje tylko grać.laugh

0 głosów
odpowiedź 5 sierpnia 2015 przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)
Swego czasu wciągnęła mnie The Battle for Wesnoth (w skrócie Wesnoth). Ale właśnie tylko tryb multiplayer. To były czasy: ligowe pojedynki, czytanie i pisanie poradników taktycznych dla poszczególnych frakcji, poznawanie map, wielkie emocje podczas gier, turnieje, filmiki na youtube. Wiele razy tylko wchodziłem jako obserwator, oglądałem grę i dyskutowałem z pozostałymi obserwatorami. Przypominało to wszystko trochę takie ciekawsze szachy.
 Porzuciłem grę, bo rozgrywki były bardzo zajmujące, trzeba było siedzieć przy partii i ją całą skończyć, a mogło to trwać od pół godziny do nawet 3 godzin. Nie dało się przewidzieć ile. Można wprawdzie zapisać grę i dokończyć ją później, ale rzadko się to robiło w praktyce.
0 głosów
odpowiedź 6 września 2015 przez Szahid Pasjonat (20,930 p.)
Fallouty mają swój klimat i gorąco je polecam.

Stalker cień czarnobyla też jest niczego sobie
0 głosów
odpowiedź 6 września 2015 przez Headhunter Gaduła (4,450 p.)
Maronem, Leauge of Legends, Diablo,
0 głosów
odpowiedź 6 września 2015 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)

Fallot 1, Diablo 2, StarCraft 1, Earth 2160, American Coquest

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 812 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez Kacper P. Nowicjusz (170 p.)
+7 głosów
20 odpowiedzi 3,792 wizyt
pytanie zadane 2 września 2015 w Grafika i multimedia przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 538 wizyt

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...