• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zapytania dot. uprawnień oraz jedno bliższe matematyce

Object Storage Arubacloud
0 głosów
85 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2019 w SQL, bazy danych przez michciu Nowicjusz (170 p.)

Witam,

Nie mogę sobie poradzić z dwoma zadaniami dot. mysql:

1 - Utwórz użytkownika, który będzie mógł wykonać w ciągu doby maksymalnie 144 dowolnych
zapytań i posiadać 5 połączeń maksymalnie.

2 - Dodaj użytkownika, który będzie musiał co 3 miesiące zmieniać hasło, będzie inne niż 3 ostatnie i
inne niż ostatnie przez 2 lata.

Jest jeszcze jedno zad które udało mi się zrobić ale tylko połowicznie:

3 - Napisz zapytanie , które pobierze wszyskich graczy, którzy strzelili liczbę bramek powyżej średniej
(w śród zawodników, którzy strzelili bramki). Przykład, jeśli średnia ze strzelonych bramek wynosi
1.23, to zapytanie zwróci zawodników którzy strzelili min. 2 bramki.

Oto co zrobiłem do tej pory:

  • select AVG(a.gracze) AS srednia FROM (SELECT COUNT(player) AS Gracze From goal a GROUP BY player) a

Do tego zadania wykorzystuję tabelę "goal" z bazy danych, w której mam dane piłkarzy którzy strzelili gola, oraz w której minucie - stąd Count, aby zliczyć ilość łącznie strzelonych bramek pogrupowanych względem piłkarzy, a następnie wyciągnięcie z tego średniej. Obecne zapytanie zwraca mi jedynie informację jaka jest średnia strzelonych bramek przez wszystkich piłkarzy i nie wiem jak zmodyfikować to zapytanie aby zamiast średniej byli wyświetlani tylko piłkarze którzy strzelili ilość bramek przekraczającą tą średnią.

Mam nadzieję że w miarę zrozumiale napisałem z czym się borykam. Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 566 wizyt
pytanie zadane 18 września 2021 w SQL, bazy danych przez sisOOO Obywatel (1,370 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 263 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2021 w SQL, bazy danych przez stanislawruszkowski Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 331 wizyt
pytanie zadane 29 marca 2020 w SQL, bazy danych przez Karpik Użytkownik (680 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...