• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwszy projekt Arduino - jak zacząć?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,225 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2019 w C i C++ przez quickmenter Nowicjusz (170 p.)

Cześć,

uczę się programowania i chcę zrobić, spróbować swój pierwszy projekt Arduino:
- jakiś zestaw z lampkami LED? 
- jakiś czujnik ruchu wysyłajający powiadomienie na telefon? 

Ważne:
- nigdy nie miałem doczynienia z takim sprzętem
- to mój pierwszy projekt 
- w internecie znajudje różne poradniki, ale głównie anglojęzyczne
- moja nauka to głównie zajęcia i mam dobrze opanowane C++, C#, JS, HTML, CSS 

Co chcę: 
- podpowiedź, co według Was warto zrealizować na początek
- może ktoś ma poradnik - rozpisany cały projekt + link do całego zestawu, co trzeba kupić 

Wszelkie podpowiedzi, będę wdzięczny. 

komentarz 4 maja 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)

podpowiedź, co według Was warto zrealizować na początek

To co uznasz za potrzebne, chcesz zrobić inteligetny dom? No to skup sie na czesiach do niego. Chcesz zbudowac wzmacniacz do gitary elektrycznej? No to skup sie na tym. Najlepiej jest robic cos co potrzebujesz lub sprawi Ci duza przyjemnosc.

 moja nauka to głównie zajęcia i mam dobrze opanowane C++, C#, JS, HTML, CSS 

Zajecia w szkole i dobrze opanowane jezyki? To cos mi tu nie pasuje

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 maja 2019 przez String Gaduła (4,520 p.)
edycja 3 maja 2019 przez String
Proponuje i polecam zacząć od AVR i programowania w czystym C. W arduino nie nauczysz sie za dużo. Zalezy też jaki jest Twoj cel. Odbebnic projekt czy nauka mikrokontrolerow :)

Dodam tylko ze zacząć jest troche ciężej, ale i dużo taniej :)

Dla przykładu żeby zamrugac diodą wystarczy Ci jakis AVR np ATTiny za okolo 8 zł, programator z Chin mozna dostać za 5 zł, diody rezystorka kabelkow nie licze. Do 15 zł wyrobisz sie z Hello World :D a wraz z zainteresowaniem mozesz dokupowac nastepne rzeczy, moduly wifi, wyswietlacz, czujniki itd.
komentarz 4 maja 2019 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
No ja tu sie nie zgodze, bo moze sie szybko zrazic do mikrokontrolerow, dlatego wedlug mnie warto pobawic sie arduino (wydatek moze 200 zl z sensorami itd) i wtedy przezucic sie, zeby ta ochota tak szybko nie odeszla. W pewnym sensie o tak bedzie musial zapoznac sie z C lub C++, zeby ogarnac biblioteki o wrazie czego je przerobic
komentarz 5 maja 2019 przez String Gaduła (4,520 p.)
Do wszystkiego trzeba wytrwałości. W arduino też sie może zrazić jak przez przypadek sobie coś zewrze i będzie musiał znów wydać tyle kasy. A atmega za 10 zł to nieduża strata :D
+1 głos
odpowiedź 3 maja 2019 przez wiktoz Mądrala (7,040 p.)

Na początek polecam kupić Arduino Uno - bardzo fajne dla początkujących, wystarczająco dużo pinów. Do tego dokup kabelki połączeniowe, płytkę stykową, diody, przyciski, wyświetlacz lcd, silniczek krokowy, czujnik ruchu. Polecam również ESP8266 w wersji rozbudowanej NodeMCU (najlepiej v3) jako alternatywa dla arduino - możesz łączyć się z internetem i wykonać jakieś sterowanie przez stronę internetową czy aplikację mobilną. Taki zestaw w jakimś polskim sklepie np. botland czy nettigo kupisz za max. 150zł. Później części możesz dokupić na aliexpress - części identyczne, ale o wiele taniej; jedynym minusem jest czas dostawy - ok. 1,5 miesiąca. 

PS. Polecam kanał na youtubie link. Baaardzo fajnie wytłumaczone dla początkujących.

+1 głos
odpowiedź 4 maja 2019 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)

https://forbot.pl/blog/kursy polecam dobrze wytlumaczone jest nawet kurs podstaw elektroniki za darmo po polsku

0 głosów
odpowiedź 3 maja 2019 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Poszukaj na allegro, Arduino Starter Kit... masz tam często sporo różnych elementów elektronicznych. Minus tego jest taki, że to wydatek 200-300 zł na wstępie... Co do projektów, normalne, że są po angielsku, to jest język świata techniki... i podstawowy język dla programisty ;)
komentarz 3 maja 2019 przez quickmenter Nowicjusz (170 p.)
Angielski mnie nie przeraża - znam i ogarniam, bardziej chciałbym wiedzieć:

- czy kupując taki starter KIT w Polsce
- biorąc projekt z YT

Dam radę wszystko ze sobą połączyć, zgodnie z instrukcją? To pierwszy projekt i nie chcę, aby skończyło się na wydaniu 300 zł...

Może ktoś realizował taki projekt i będzie w stanie podpowiedzieć, więcej rzeczy na start.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 23 grudnia 2019 w Mikrokontrolery przez manager96 Bywalec (2,050 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,187 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2019 w Python przez eryk1204 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 388 wizyt

92,581 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...