• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Google Authenticator - Prosze o pomoc!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
171 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2019 w Offtop przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Witam,

Mam krytyczny problem, dziś zakupiłem nowy telefon, stary zresetowałem do ustawień fabrycznych, podpiąłem konto google na nowym telefonie i sciągnąłem aplikacje google authenticator, lecz po uruchomieniu jej co wo widzę? Żeby zeskanować kod?! Na starym telefonie mialem z ponad 10 stron zeskanowanych, dlaczego to mi się nie zsynchronizowało? Czy oznacza to że te zeskanowane wcześniej kody już się nie zsynchronizują? Bo mam włączoną weryfikację dwuetapową poprzez ten wlasnie authenticator i rozumiem że dostęp do giełdy na której mam prawie 40% oszczędności życiowych przepadł? Miałem tam ponad 10 stron które wymagają 2auth, czy jestem w stanie jakoś je odzyskać? Bo jak nie to jestem zrujnowany..

Pozdrawiam :/
komentarz 25 kwietnia 2019 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Nie wiem co możesz zrobić obecnie i w tym nie pomogę, ale na przyszłość polecam Authy (może się synchronizować, nic w takiej sytuacji byś nie stracił) oraz dodatkowo polecam na każdej stronie dodać sposób alternatywny, np. kody awaryjne jednorazowego użytku (oczywiście trzeba zapisać je w bardzo bezpiecznym miejscu do którego nikt się nie dostanie).
komentarz 25 kwietnia 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Sęk w tym, że większość stron z których korzystam niema alternatywnej opcji np. kodów jednorazowego użytku czy SMS :/

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
W Google Authenticator nie dostajesz czasem SMS'a z kodem?
1
komentarz 25 kwietnia 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Nie, mam listę kodów 6 cyfrowych które zmieniają się co minutę..
1
komentarz 25 kwietnia 2019 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
komentarz 25 kwietnia 2019 przez Luna Cognita Dyskutant (8,130 p.)
Przeczytałem cale i odnosi się to tylko do googla, do googla juz zeskanowałem kod, no i co mi po nim jak mialem ponad 10 stron zapisanych? :(
0 głosów
odpowiedź 25 kwietnia 2019 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Swego czasu podobnie zrobiłem z kontem do Origin'a, miałem tam 2-etapową weryfikacje opartą na Google Authenticator.

Konto odzyskiwałem przez infolinie bo choć pozornie zdaje się to dobrym zabezpieczeniem (i jest tak długo jak masz w pełni sprawny telefon) to nw dlaczego przy tylu apkach Google tylko ta się nie synchronizuje. Raczej marne szanse na odzyskanie - tyle mogę powiedzieć z własnego doświadczenia.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 414 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2016 w Bezpieczeństwo, hacking przez Jakub7 Początkujący (300 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 257 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2016 w C# przez BlackSwan Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 89 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2022 w Sprzęt komputerowy przez konkuter9091 Początkujący (480 p.)

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...