• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bootstrap, flexbox, margin

Object Storage Arubacloud
0 głosów
137 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2019 w HTML i CSS przez FutrzaQQ Nowicjusz (180 p.)
edycja 5 kwietnia 2019 przez FutrzaQQ
Czołem. Mam mały problem z którym głowie się już kilka godzin i jakoś się kompletnie zawiesiłem. Aktualnie przerabiam sobie kurs MZ JavaScript, i jestem na etapie Memory Game. Przy okazji chciałem potrenować html i css i do tego bootstrap którym w sumie nigdy się nie bawiłem.

To tyle tytułem wstępu. Jeżeli chodzi o mój problem. To tak jak w kodzie widać. Mam header z nagłówkiem z którym jest wszystko ok. Niżej mam kontener w main>section o id BOARD i on ma być miejsce gdzie bedę wyświetlał obrazki. Chciałbym je ustawić używając do tego flex boxa. I wydawało mi się że będzie to proste, już robiłem trochę flexboxem i nigdy tak długo sie nie głowiłem nad problemem.

Chodzi o to że board ustawiłem na max width 1200px. I to działa. Klasa CARD mam ustawioną max-width: 25%; aby zawsze w jednym wierszu były 4 karty. I dopóki nie dam marginesów wszystko jest ok. Jak dam marginesy na 3px to nie chce mi się to zmieścić. Tyle ze daje też przecież box-sizing: border-box... więc powinno działać... ale nie chce :/ Nie mam pojęcia co robię źle i gdzie to robię :) Byłbym wdzięczny za pomoc.

Dodatkowo druga sprawa. Jak zrobić aby obrazek się skalował? W przypadku kiedy daje width: 25%; muszę dać sztywną wysokość co w przypadku telefonu na przykład już będzie złe - bo obrazek będzie za wysoki. height: 300px się sprawdza w przypadku dużego ekranu, chciałbym żeby wysokość też się skalowała. Jak daje auto to nic wysokość się robi 2px.

Mam nadzieje że nie napisałem tego chaotycznie. Jestem w pracy, co chwila ktoś mnie odciąga od kompa i tak piszę jak mam chwilkę :)

HTML:  https://pastebin.com/SVuYCCRH

CSS:  https://pastebin.com/SEbm4u5t

EDIT
Nie wiedziałem że box-sizing: border-box nie obejmuje marginesów :)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2021 w HTML i CSS przez hubt Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 330 wizyt
pytanie zadane 11 listopada 2020 w HTML i CSS przez Fiedorekkk Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 200 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2023 w HTML i CSS przez Skulak Nowicjusz (240 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,781 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...