• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Funkcja wewnątrz pętli!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
790 wizyt
pytanie zadane 20 lipca 2015 w C i C++ przez niezalogowany

Cześć wie ktoś jak wywyołać wewnątrz pętli  For (która się wywołuję nieskończoną ilość razy) funkcję ale ta funkcja ma się wykonać tylko JEDEN RAZ!!!

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 lipca 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
While(true) i pomocniczy bool który po pierwszym obrocie pętli przyjmie true, a funkcja wywoływana pod if( !pomocniczy_bool ) { funkcja(); }
0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2015 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Hehe, najwyraźniej nie chcesz mojej pomocy. Mój test jest w przygotowaniu, więc czekaj.
komentarz 20 lipca 2015 przez niezalogowany
hehe chcę chcę ale tonący każdej brzytwy się chwyci :P
0 głosów
odpowiedź 20 lipca 2015 przez aliath Nowicjusz (140 p.)
for(int i=0;;i++) { if(i==0)//do something //code }
komentarz 21 lipca 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Nie wiem czy i++ to najlepszy pomysł. i moze wyjsc poza zakres i... no teoretycznie nic, no ale nie wiem czy to jest najbezpieczniejsze.
0 głosów
odpowiedź 21 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Może warunek if w pętli który jeśli "i" równe jest zero to wykonuje się funkcja,czyli "if(i==0) func();" w pętli
komentarz 21 lipca 2015 przez niezalogowany
tak tylko zmienna i ma zakres do 2 a po 2 i z powrotem zmienia się na 0 czyli i == 0 może się pojawić więcej niż 1 raz
komentarz 21 lipca 2015 przez L3t94 Użytkownik (900 p.)
Możesz ustawić inną zmienną przed pętlą np. x==0. a wewnątrz pętli if (x==0) wywolac funkcje i zwiekszyc ifa.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2020 w C i C++ przez Drożdżówka Obywatel (1,870 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 548 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2019 w JavaScript przez Artek Stary wyjadacz (11,800 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 494 wizyt
pytanie zadane 7 listopada 2017 w C i C++ przez Mateusz Cybulski Nowicjusz (120 p.)

92,631 zapytań

141,495 odpowiedzi

319,863 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...