• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Napęd CD-ROM zachowuje się niepokojąco (buczy nie czyta płyt)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,278 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2019 w Sprzęt komputerowy przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
Witajcie mam dojść sporą kolekcje płyt z muzyką dziś przyszła mi dojść wartościowa płyta chciałem sobie jej na spokojnie posłuchać ale jak wkładam do napędu ten wydaje z siebie dźwięk, bardzo niepokojący zupełnie jakby płyta była czymś rysowana itp. Komputer nie widzi płyty. Jaki jest problem, da się coś z tym zrobić (aktualnie nie mam pieniędzy żeby kupić wzmacniacz który zdoła głośnikom)
komentarz 25 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Co to za sprzęt? Stary czy nowy? Płyta oryginalna czy mp3? Jak przy innych płytach się zachowuje-odtwarza je normalnie czy również są problemy?

Co ma wzmacniacz wspólnego z tym tematem?
komentarz 25 lutego 2019 przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
Komputer stacjonarny DELL stary sprzęt już ma swoje lata, tak każda płyta jest oryginalna i wcześniej mi działa bez zarzutu, aktualnie już żadna płyta nie jest odtwarzana.
Mam fajne głośniki każdy pod 100W i miałem wcześniej wzmacniacz na którym słuchałem muzyki ale końcówka mocy poszła i już nie mam pieniędzy na kolejny sprzęt

A głośniki które mam podłączone do komputera w zupełności wystarczają jak na razie. Problem polega na tym że nie mam już na czym słuchać muzyki

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
wybrane 28 maja 2019 przez urbix01
 
Najlepsza
Obawiam się że masz zepsuty CD-ROM
komentarz 25 lutego 2019 przez urbix01 Gaduła (3,290 p.)
Da się go jakoś wymienić na inny? Czy koniecznie musi być ten samo model
komentarz 25 lutego 2019 przez niezalogowany
Nie musi, byle obsługiwał format płyty. Ale jak to CD, to nie ma problemu.
komentarz 25 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Możesz jeszcze sprawdzić zanim wymienisz na inny- sprawdzić w menedżerze urządzeń czy widzi ten napęd-czy nie ma żadnego wykrzyknika na tym urządzeniu(możesz  aktualizować sterowniki)  ale jak chodził do tej pory a nie chodzi to raczej zepsuty.

Da się go jakoś wymienić na inny? Czy koniecznie musi być ten samo model

No niestety nie znam(y) modelu Twojego komputera to nie mogę Ci  tak z biegu powiedzieć bo Dell ma jednak specyficzne podpięcia jeśli chodzi o płytę główną i końcówki kabli. Mam jednego Dell'a  jest dosyć stary a ma napęd dvd podpięty na IDA. Tak że nie wiem jak jest u Ciebie ale zawsze możesz sobie kupić napęd na USB i podpięć pd kompa. 

+1 głos
odpowiedź 25 lutego 2019 przez niezalogowany
Zobacz czy płyta odtworzy się na innym napędzie. Jak tak, wymień swój.
komentarz 25 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
No nie no super odpowiedź- a autor zaznaczył jeszcze jako najlepsza. LOL

Nie no płyta z tłoczni wyszła i ma niby być zepsuta(tak samo inne które chodziły a nie chodzą) i tak od razu należy wymienić napęd.

To chyba wiadome że odtworzy się na innym napędzie jak będzie dobry...

www.dobre-rady.pl
komentarz 25 lutego 2019 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)

Dużo bardziej bez sensowny był Twoj komentarz, który wnosi nic.

wartościowa płyta

Wartościowa płyta nie koniecznie oznacza nową. Może kupił jakiś cenny egzemplarz kolekcjonerski sprzed 20 lat. A nawet jeśli byłaby nowa z tłoczni, czemu nie miała by być uszkodzona?

Odpowiedź basia_kier, jest jak najbardziej trafna, ale nie pełna. Bo jedna niedziałająca płyta pewnie nie koniecznie oznacza zepsutego napędu, bo może np. przewód poszedł i jest jakiś nieprawidłowy odczyt. Jednak biorąc też fakt, że nowy napęd dziś to max 60 zł, odpowiedź nie jest rażąca (chyba, że ma się stary sprzęt nieposiadający SATA wtedy może być drobny kłopot z dostępnością (chyba)).

komentarz 25 lutego 2019 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Przeczytaj co ja napisałem a co później basia_kier napisała w odpowiedzi- 'prawie' to samo.

tak każda płyta jest oryginalna i wcześniej mi działa bez zarzutu, aktualnie już żadna płyta nie jest odtwarzana.

To co nagle wszystkie "wartościowe" płyty z jego kolekcji są uszkodzone?

A Ty @mbabane napisałeś:

Bo jedna niedziałająca płyta pewnie nie koniecznie oznacza zepsutego napędu

 Zobacz czy płyta odtworzy się na innym napędzie. Jak tak, wymień swój.

Na taką myśl chyba autor tematu wpadłby sam a jak nie no to gratuluje intelektu skoro pytał się o model napędu czy musi być taki sam a jednak wybrał odpowiedź która mówi co ma zrobić ale nie jak a chyba na tym mu zależało zadając to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 152 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2016 w Sprzęt komputerowy przez dawid52721 Początkujący (400 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 188 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2017 w Sprzęt komputerowy przez seba Dyskutant (8,900 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,831 wizyt

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,878 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...