• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pliki php - widoczność opcji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
115 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia 2019 w PHP przez roxy32l Początkujący (470 p.)
Witajcie. Nie mogę znaleźć satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Mam stronkę, na której dla niezalogowanych użytkowników mam widoczne jakieś opcje i jest to strona index.php. Użytkownicy logują się po kliknięciu zaloguj. który przenosi ich na stronę logowania zalopuj.php. I teraz chcę, by po zalogowaniu były w nawigacji dostępne dodatkowe opcje. I teraz pytanie jak? Czy robi się drugą stronę analogiczną do index z tymi opcjami czyli np.zalogowany.php, czy do indexu dodaje się do każdego nowego elementu strony warunek kiedy ma być pokazany?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 5 stycznia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 5 stycznia 2019 przez roxy32l
 
Najlepsza

Poczytaj sobie np. o tokenach JWT i przechowuj gdzieś client-side token, który możesz wysyłać z każdym requestem np.

Authorization: Bearer <token>

i w API sprawdzaj w odpowiednich requestach czy token jest poprawny i czy możesz wyslać odpowiedni response, wykonać operację itp. Na przykład request pobierający listę artykułów pewnie nie będzie wymagał autoryzacji, ale już jakiś POST/PUT/PATCH do dodania czy update treści pewnie będzie potrzebował odpowiedniego tokena.

To chyba najprostsze rozwiązanie tak na początku przygody z webem.

komentarz 5 stycznia 2019 przez roxy32l Początkujący (470 p.)
edycja 5 stycznia 2019 przez roxy32l
Hmm, poczytam o tym i wypróbuję, bo nie robiłam tego jeszcze. Dziękuję za odpowiedź, zabieram się do pracy.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 238 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 489 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 153 wizyt

92,624 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,821 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...