• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sieć lokalna windows 10 kompter nie widzi siebie w sieci

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,552 wizyt
pytanie zadane 1 stycznia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez mike83pl Nowicjusz (120 p.)
Witam mam komputer stacjonarny i laptopa. Zarówno na jednym jak i drugim zainstalowany Windows 10.
Laptop połączony do sieci przez wifi, a komputer stacjonarny skrętką. Obydwa podłączone do rutera netia spot. Chciałbym wymieniać między nimi pliki w sieci lokalnej. Laptop widzi siebie w sieci lokalnej, ale nie widzi komputera. Komputer widzi laptopa w sieci ale nie widzi siebie.
Co zrobić żeby komputer był widoczny w sieci lokalnej?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 stycznia 2019 przez niezalogowany
Opcje sieci i udostępniania, tam powinna być opcja do zaznaczenia która pozwoli odnajdywać siebie innym komputerom w sieci.
komentarz 3 stycznia 2019 przez mike83pl Nowicjusz (120 p.)
to miałem od początku.. BTW w tej chwili jestem w tym miejscu:

"Zobacz jeszcze na klawiaturze klawisz windows + r wpisz services.msc i wyszukaj publikacja zasobów odnajdowania funkcji daj typ uruchomienia automatyczny i tak samo host dostawcy odnajdowania funkcji. Pamiętam, że też szukałem w tych usługach i porównywałem między laptopem a komputerem.

Tam u góry ktoś pisał, żeby wyszukać po nazwie kompa ale odwrotnie po kliknięciu w lupe powinieneś wpisać \\nazwa kompa albo \\jego lokalne ip .

Brawo! jest progres po ustawieniu tych dwóch opcji na automatyczne komputer jest już widoczny w sieci (komputer widzi siebie w sieci, laptop też widzi komputer w sieci) wpisywanie nie jest konieczne widzi bez wpisywania... jednakże dalej nie ma dostępu do udostępnionych folderów..
Na laptopie w ogóle nie mogę zobaczyć udostępnionych folderów komputera, klikam sieć>nazwa_komputera wyskakuje okienko "System Windows nie może uzyskać dostępu do \\nazwa_komputera". Natomiast na komputerze mogę zobaczyć udostępnione foldery ale nie mam do nich dostępu klikam sieć>nazwa_komputera>udostępniony_folder wyskakuje okienko "System Windows nie może uzyskać dostępu do \\nazwa_komputera\udostępniony_folder"

jak by ktoś miał jakiś pomysł proszę pisać..
komentarz 3 stycznia 2019 przez niezalogowany
Zobacz czy masz wyłączone udostępnianie chronione hasłem
komentarz 3 stycznia 2019 przez mike83pl Nowicjusz (120 p.)
na laptopie i na kompie foldery są udostępnione bez hasła...
komentarz 3 stycznia 2019 przez niezalogowany
W opcjach sieci i udostępniania. Pomimo że hasła się nie ma często nie pozwala wejść do katalogu w w10.
komentarz 3 stycznia 2019 przez mike83pl Nowicjusz (120 p.)
W opcjach sieci i udostępniania mam wyłączone udostępnianie chronione hasłem..
komentarz 3 stycznia 2019 przez niezalogowany
Na wszystkich profilach? Bo jaki masz wybrany przy obecnej sieci?
komentarz 3 stycznia 2019 przez mike83pl Nowicjusz (120 p.)
profil prywatny.. (na laptopie mam zrobione wszystko tak samo i nie ma problemu z dostępem do udostępnionych folderów)
komentarz 4 stycznia 2019 przez niezalogowany
Upewnij się czy w zakładce wszystkie sieci masz wyłączone udostępnianie chronione hasłem i inne pierdoły. W pracy często muszę to przestawiać u klientów, bo przy w10 home zmienia cały czas po aktualizacji i nie ma dostępu do katalogów sieciowych pomimo że są widoczne.
komentarz 5 stycznia 2019 przez mike83pl Nowicjusz (120 p.)
problem rozwiązany, aktualizacja widowsa do wersji (1809) załatwia sprawe...
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC
TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 113 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 65 wizyt
pytanie zadane 3 lutego w Sieci komputerowe, internet przez Kacper632 Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Mateusz85 Początkujący (370 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...