• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najlepszy kurs w necie?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
546 wizyt
pytanie zadane 28 grudnia 2018 w JavaScript przez extr4v3rT Początkujący (440 p.)
Witam, czy ktoś poleca jakiś kurs (może być płatny) z JS, bardzo dobrze zrobiony, Gdzie jest wszystko ładnie wytłumaczone, od takich podstawowych do zaawansowanych rzeczy +np. jakieś biblioteki :D vue,react,jquery :D Dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam :D (chodzi o kurs poza repertuarem p. M. Zelenta :D)

6 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 28 grudnia 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

To trochę, jakby zapytać, czy istnieje kurs życia - od urodzenia, aż po jego kres, z uwzględnieniem różnych ścieżek życiowych… wink

Trudno oczekiwać, że jedna osoba będzie nas ciągle prowadziła za rękę. Prawie zawsze można liczyć na czyjąś pomoc, ale raczej nie będzie to wyglądało na zasadzie: "od początku, do końca". Można znaleźć kurs dla początkujących, można znaleźć kurs dla troszkę bardziej zaawansowanych. Można znaleźć kurs poszczególnych bibliotek, można uczyć się bibliotek z dokumentacji. Ale raczej nie znajdziesz jednego, wielkiego kursu, który gromadziłby całą wiedzę na temat języka i różnych bibliotek. Ale to nic nie szkodzi, właśnie to jest fajne, że szukanie wiedzy jest jedną z podstawowych umiejętności informatyka. laugh

Ja od siebie (początkującego w JS) mogę polecić kursjs.pl (jako prosty kurs wprowadzający do tematu), MDN (jako dokumentację i cenne źródło wiedzy). Sporo ludzi też polecało to: https://github.com/getify/You-Dont-Know-JS

Jeżeli chodzi o naukę bibliotek, to według mnie, najlepszym źródłem i tak będą oficjalne materiały: dokumentacja oraz tutoriale na stronie. Dzisiaj oprogramowanie bardzo szybko się rozwija (szczególnie to JS-owe, mam wrażenie), więc książki lubią się szybko zestarzeć. A oficjalne źródła wiedzy są (a przynajmniej powinny być) aktualizowane.

komentarz 28 grudnia 2018 przez extr4v3rT Początkujący (440 p.)
Spodziewałem się, że nie ma kursu, który jest idealny, parafrazując 'Coś co jest do wszystkiego, jest do niczego' . Dziękuję za pomoc! :D
+4 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Polecam: https://kursjs.pl/

Nie przerabialem go osobiście, ale czytałem parę części i wydaje się naprawdę fajnie napisany i sporo osób go sobie chwaliło, no i jest darmowy :)
komentarz 29 grudnia 2018 przez extr4v3rT Początkujący (440 p.)
o, tego nie widziałem, dzięki! Też przerobie na pewno :DD
+2 głosów
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

A ja bym Ci polecił te kursy. Są płatne, ale mi się bardzo spodobały i polecam je każdemu, kto pyta. Naprawdę solidnie wytłumaczone zagadnienia, pokazane na przykładach.

Oczywiście muszę zaznaczyć, że jak napisał wcześniej Eryk, są też kursy darmowe i bardzo dobre, a przede wszystkim jest oficjalna dokumentacja.

komentarz 29 grudnia 2018 przez extr4v3rT Początkujący (440 p.)
robilem toogle ale zmienilem na to add z ciekawosci czy cos sie stanie. A odwolujac sie do drugiego pytania to chcialem rozwinac swoj skill w js i zrobic cos takiego XD bo w css by bylo za latwo
komentarz 29 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

bo w css by bylo za latwo

nie tędy droga :) CSS to CSS, JS to JS, jak da się coś z layoutu zrobić w CSS to nie ma sensu pchać tego w JS :)

Lepiej np. zrób sobie jakiś formularz z różnymi polami i pobaw się walidacją danych client-side plus jakieś ich wysłanie ajaxem i odebranie response... Od tego jest dzisiaj JS, a nie od animacji :)

komentarz 29 grudnia 2018 przez extr4v3rT Początkujący (440 p.)
nie miałem pomysłu co zrobić, ale dzięki tobie już mam co robić wieczorami! Dzięki! :D
komentarz 29 grudnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

No, tyle komentarzy i w końcu ktoś miły dał plusika do odpowiedzi :D:D:D
@extr4v3rT fajnie, że masz czas wieczorami...:) Oczywiście popieram, testuj, próbuj, zmieniaj, po prostu ćwicz, pisz dużo kodu, jednak w oparciu o dobry kurs (a tu sporo już takich się pojawiło).

komentarz 29 grudnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Nie znam samuraja, ale plusik też dam :p
+1 głos
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez sebeks Mądrala (5,300 p.)
Jest darmowy kurs na freecodecamp.org gdzie zaczynasz od podstaw, czyli HTML, i CSS, potem jest JavaScript, potem React i Redux, a potem backend.
komentarz 29 grudnia 2018 przez extr4v3rT Początkujący (440 p.)
Dzięki! :D
+1 głos
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez Kamil Naja Nałogowiec (27,410 p.)
MDN + dokumentacja Vue, React, jQuery i innych frameworków.

Z książek do JS masz duzy wybór darmowych, np:

https://eloquentjavascript.net/

https://github.com/getify/You-Dont-Know-JS
komentarz 29 grudnia 2018 przez extr4v3rT Początkujący (440 p.)
Dzięki na pewno ogarne! :D
+1 głos
odpowiedź 29 grudnia 2018 przez J0ker Pasjonat (15,400 p.)
Mi ktoś niedawno do innego języka polecił goalkicker.com

Mają też notatki z JS - na pewno się przydadzą jako dodatek do dowolnego kursu, który wybierzesz. Sam tego nie czytałem jakby co:

https://goalkicker.com/JavaScriptBook/
komentarz 29 grudnia 2018 przez extr4v3rT Początkujący (440 p.)
ok dzieki :D

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 235 wizyt
pytanie zadane 15 września 2023 w JavaScript przez Us Użytkownik (880 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 179 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2023 w JavaScript przez Kop Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 409 wizyt
pytanie zadane 15 września 2019 w Offtop przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...