• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Linux Ubuntu brak dźwięku.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
19,244 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Witam ,właśnie zainstalowałem ubuntu 15.04 i w ogóle nie mam dźwięku (korzystam z słuchawek).

Próbowałem regulować suwaki w alsamixer ,ale to nic nie pomogło.

Dzięki za odpowiedźi.

7 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 lipca 2015 przez Carmack Bywalec (2,060 p.)
Witam,

Regulowałeś suwaki w alsamixer, ale czy na pewno nie masz wyciszonych głośników?

Sprawdź ponownie w alsamixer, naciśnij M by zmutować/odmutować.

Zalecam zerknąć tutaj:

https://help.ubuntu.com/community/SoundTroubleshootingProcedure

Pozdrawiam.
komentarz 13 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
W alsamixer wszystkie suwaki mam na maxa i nadal nie ma dźwięku :(
+1 głos
odpowiedź 13 lipca 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Domyślam się że na innym systemie głos działa?? - jak nie wiesz, to warto sprawdzić pod windowsem.

Może być to też kwestia ?braku sterowików. Ja wiem że to linux, ale np jak się ma nowszy sprzęt to sterowniki nie zawsze są, (lub za stary).

 

EDIT:

Ja miałem tak samo kiedyś, okazało się po prostu że coś w płycie głównej piepszło...
komentarz 13 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Tak ,na windows'ie wszystko działało bardzo dobrze.
komentarz 13 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Mam nadzieje ,że umnie w płycie nic nie piepszneło od zainstalowania ubuntu :(
komentarz 13 lipca 2015 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
No tak, możesz spróbować zainstalować system jeszcze raz, np z pendrva.

do wrzucenia systemu na pendriva polecam program "rufus"
komentarz 13 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Zainstalowałem system jeszcze raz i nic ,dalej nie ma dźwięku.
+1 głos
odpowiedź 15 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
edycja 15 lipca 2015 przez Kuroi
Zainstalowałem polski remix i problem znikł.Nie było kodeków:)

Dzięki za opowiedzi.
0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Pomoże mi ktoś ? :)
0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
edycja 13 lipca 2015 przez Dorion300
Ja miałem podobny problem.

Pomogło zmiana urzadzenia w menu dzwięku. (Nie wiem jak to się nazywało, ale gdzieś w ustawieniach gdzie się ustawia dzwięk) Miałem jeszcze kilka razy taki problem i pomogło ustawienie sterowników dodatkowych na inne (z własnościowych na otwarte)
0 głosów
odpowiedź 13 lipca 2015 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Sprawdź sterowniki pod Linuxa. Jeśli masz laptopa to na stronie producenta powinny się znajdować pod Linuxa. W przeciwnym wypadku sprawdź swoją kartę dźwiękową i pobierz do niej sterowniki na Linuxie :)
0 głosów
odpowiedź 21 stycznia 2017 przez P-T1 Nowicjusz (140 p.)
Ja również nie mam dźwięku, pomimo tego że alsamixer działa - w terminalu. Zainstalowany linux mint serena, a dzwięk wbudowany w płytę główną. W ustawieniach systemowych brak urządzeń dżwiekowych i możliwosci regulacji głośności (zarówno w systemie jak i na pasku zadań, pomimo tego że aplet "dźwięk" jest dodany, podczas "przywracania domyslnych ustawień" apletów. System z uporem maniaka nie wyswietla suwaka do dźwięku. Ani nie dodał żadnych z urządzeń dżwiekowych na wejsciu i wyjściu w ustawieniach "dźwięk". Pomimo, że mam kilka programów do odczytywania dźwieku również ich w tych ustawieniach nie wyświetla. Co to może być?

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 4,233 wizyt
pytanie zadane 30 maja 2017 w Systemy operacyjne, programy przez Poeta Doctus Użytkownik (740 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 656 wizyt
pytanie zadane 11 października 2020 w Systemy operacyjne, programy przez dawos Użytkownik (630 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 719 wizyt

92,626 zapytań

141,485 odpowiedzi

319,841 komentarzy

62,006 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...