• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z informatyki bez żadnej wiedzy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
750 wizyt
pytanie zadane 16 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez zenon Nowicjusz (140 p.)
Witam,

Jestem w klasie maturalnej i zastanawiam się nad pisaniem informatyki na maturze, jednak nie mam jej jako przedmiotu rozszerzonego, a nawet żadnych podstaw w programowaniu, żadnej wiedzy na ten temat. Mam rozszerzoną matematyke, idzie mi ona dosyć dobrze, chciałbym zdawać informatykę, żeby dostać się na wydział informatyki i matematyki. Moje pytanie jest następujące: Czy przez rok jestem w stanie przygotować się do tej matury, żeby zdać ją chociaż na 30-50%, ile czasu może to zając, biorąc pod uwagę, że na ten moment nie posiadam żadnych umiejętności wymaganych na maturze, ile tak naprawdę muszę umieć na te 30-50%. Jeśli zdecydowałbym się na pisanie, wiadomo że będę korzystać z pomocy korepetytorów, potrzebuje kilku opinii na ten temat, żeby zdecydować się na 100% co do pisania informatyki i zaczęcia uczenia się jej na poważnie. Z góry dziękuje za odpowiedź.
komentarz 16 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Proponuję zacząć od przeglądnięcia tego forum, już analogicznych pytań było co najmniej kilka(naście).
Potem zobacz sobie arkusze z poprzednich lat, czy w ogóle coś rozumiesz z tego co tam widzisz.
Te kilka miesięcy spokojnie powinny wystarczyć do opanowania algorytmów, podstaw danego języka programowania (to głównie jest na maturze).
komentarz 16 września 2018 przez zenon Nowicjusz (140 p.)
Właśnie większy problem jest w tym, że z tych arkuszy nie rozumiem absolutnie nic, nie zacząłem jeszcze nauki tego przedmiotu i zastanawia mnie, czy jeśli się w to zagłębie to czy do maja to jestem w stanie napisać to na więcej niż 30%
komentarz 16 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Spróbować nie zaszkodzi, zobaczysz jak Ci idzie nauka i oceń za np. dwa miesiące czy robisz jakieś postępy. Jeśli mimo wysiłków nadal będzie kiepsko, to skup się na pozostałych przedmiotach, które zdajesz na maturze.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Proponuje po pierwszee zaznajomić się z arkuszami. Jeśli bardzo chcesz pisać to polecam znaleść sobie dobrego korepetytora, np. portalu e-korepetycje.net

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 312 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,306 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 2,892 wizyt

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,781 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...