• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak się przebić?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
310 wizyt
pytanie zadane 13 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Piotr Jasiński Bywalec (2,120 p.)
edycja 13 września 2018 przez Piotr Jasiński

Witam piszę z pytaniem (patrz tytuł) ale od początku :)

Ostatnio siedząc i pisząc kod pomyślałem sobie ale jaki to ma sens ja uczę się sam niby robię projekty ale nie zdobywam certyfikatów z różnych bootcampów no i tak się zastanawiałem. Za około rok kończę liceum i fajnie było by pójść gdzieś do pracy nie chciałbym musieć iść pracować nie do branży. Kierunek mojego liceum jest o tyle śmieszny że nie ma absolutnie  żadnego związku z programowaniem czyli tu już mi znika coś takiego jak tytuł technika po technikum informatycznym. Kolejną rzeczą są bootcampy niestety jest tak że nie stać mnie na nie sad.


Słyszałem od niektórych osób że te rzeczy nie są ważne ale na pewno podbijają troszkę w oczach ludzi od rekrutacji. No i jeszcze studia ta no jest tak że nie dostanę się bo matury z matematyki rozszerzonej nie mam szansy zdać. Skoro te 3 rzeczy są zamknięte to czy jest szansa że dostanę pracę jako junior mogą pokazać tylko wyłącznie prywatnie pisane projekty i mój udział w produkcji typu Dzieje Khorinis jest szansa że dam radę się przebić?

Bo jak najbardziej rozumiem że napisać mogę i że nikt mnie nie zje jak wyśle CV ba nawet poproszę ładnie o informacje dlaczego mnie odrzucono.

Ps. Przepraszam za ścianę tekstu smiley

 

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 13 września 2018 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
wybrane 14 września 2018 przez Piotr Jasiński
 
Najlepsza
Ja pracuję jako programista, nie mam matury nie mam certyfikatów. Wystarczy umieć programować im lepiej tym łatwiej o pracy. Chociaż fakt rozważ pierwsze 3 miesiące jako bezpłatny staż. U mnie to akurat był miesiąc, potem 1000zł, 1500, 2500, 4000 itd. Na początku zawsze jest ciężko.

Ps. Przestańcie o tych studiach, przez moją pracę przewinęły się z tuzin statystów pożal się borze magister któremu musiałem pomagać pisać html... szok, jak się naumiesz to prace znajdziesz, tylko bez kosmicznych wymagań finansowych na początek proszę
komentarz 13 września 2018 przez Piotr Jasiński Bywalec (2,120 p.)
Kosmicznych wymagań nie mam ważne bym miał co do gara włożyć . No x bezpłatnym stażem może być ciężko bo nie mieszkam w mieście dużym gdzie znajdę taką prace więc jeśli już musiał bym się przeprowadzić a tu już pieniądze lecą co do studiów to napisałem to do ludzi którzy napiszą idź na studia ja po wielu rozmowach z programistami doszedłem do wniosku że można bez nich żyć
komentarz 13 września 2018 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Praca zdalna, nie polecana na początek, ale lepsza niż nic :D
komentarz 14 września 2018 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Ewentualnie freelance, open-source project :D
komentarz 14 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Jak najbardziej można żyć bez studiów, choć pamiętaj, że papierek zawsze się przyda. Znam sporo osób pracujących w branży IT, którzy po kilku, kilkunastu latach pracy, musieli iść na studia po papierek, bo się przepisy zmieniły i ten papierek był wymagany. Jednak to raczej dotyczy się firm państwowych/budżetowych.
komentarz 14 września 2018 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Zawsze warto coś mieć niż nie mieć. Jedno pytanie jaki musisz sobie zadać to czy w twoim wypadku czas + energia + koszta < korzyści -> czas (w sensie korzyści moga być w późniejszym terminie). I to nie tylko odnośnie "papierków" ale praktycznie wszystkiego :D
1
komentarz 14 września 2018 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
I moim nie znaczący w twoim życiu zdaniem szkoła zużywa za dużo czasu i energii dając w zamian mało wiedzy w porównując do wiedzy jaką może zdobyć przy pomocy internetu czy pracy jako programista ;)
komentarz 14 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Do programisty to się całkowicie zgadzam. Jednak na świecie nie występują tylko programiści. A patrząc na moje doświadczenie życiowe, gdybym kiedyś przy okazji nie zrobił studiów podyplomowych i nie uzyskał papierka, teraz byłbym bez pracy (choć pewnie bym znalazł w gdzieś indziej bo coś tam umiem).
komentarz 14 września 2018 przez UltraSF Stary wyjadacz (11,740 p.)
Pytanie było odnośnie programowania, wiec w tym kontekście odpowiadałem.
komentarz 14 września 2018 przez Piotr Jasiński Bywalec (2,120 p.)

Hmm ciekawe spostrzeżenia. Fajnie wysłuchać większej ilość osób które siedzą w tej konkretnej branży smiley

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 493 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 1,759 wizyt
pytanie zadane 29 października 2017 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Linlin Nowicjusz (130 p.)
+3 głosów
4 odpowiedzi 339 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2017 w Offtop przez __new__in__town Bywalec (2,100 p.)

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...