• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Serwer zewnetrzny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
267 wizyt
pytanie zadane 7 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
Witam, chcę udostępnić stronę www. Mam założone konto w no-ip i skonfigurowałem połączenie z routerem tak że ten się łączy. Jest to dlatego, bo niema stałego zewnętrznego adresu ip. Gdy wchodzę na stronę po długim ładowaniu wyświetla mi błąd, że "Witryna jest nieosiągalne". Czemu tak jest? Przekierowanie portów ma ustawione z portu 1234 na port 80, bo ten był domyślnie zajęty dla portów WAN.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 8 września 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
A konfigurowałeś VirtualHosta?
komentarz 8 września 2018 przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
W jakim sensie?
komentarz 8 września 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Dla Apache

komentarz 8 września 2018 przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
edycja 8 września 2018 przez pionk18
Z jakiego podrozdziału powinienem skorzystać?

Nie rozumiem tego. Mam stronę zrobioną w htdocs(XAMPP). Jak wchodzę na localhost to działa, jak wchodzę z 192.168.8.199 (mój IP w LAN)  to też działa.

Przekierowanie portów nie powinno tego załatwić?
0 głosów
odpowiedź 8 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

bo niema stałego zewnętrznego adresu ip

Nie masz stałego IP czy nie masz bezpośrednio publicznego IP które wychodzi na zewnątrz? To pierwsze obejść można własnie DDNSem i nie ma problemu, jeśli nie masz drugiego to już spory problem.

Przekierowanie portów ma ustawione z portu 1234 na port 80

To znaczy? Jeśli ustawiłeś że na zewnątrz ma być widoczne pod portem 1234 to musisz też taki dodać w przeglądarce w adresie.

komentarz 8 września 2018 przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)

Gdy wejdę na stronę np. https://www.moje-ip.eu/ to wyświetla mi jakieś IP, ale jak wyłączę router i włączę ponownie mam inny adres. Czy No-IP nie służy do tego?

W kwestii przekierowania portów mam ustalone że wchodzę w przeglądarce na stronę jakas-strona.ddns.pl:1234 a router ma przekierować mi to na port 80. Załączam obrazek poniżej:

komentarz 8 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Tak, No-IP służy do tego, aby ułatwić sobie życie ze zmiennym adresem. Pytanie tylko czy adres IP który masz jest zewnętrzny tylko dla Ciebie, bo może być tak że nie - wtedy za danym adresem może się chować wielu klientów operatora, a Ty bezpośrednio nie "podepniesz" się pod to IP. Pod takim jesteś widoczny, ale ono po prostu nie wskazuje na Twój router/urządzenie. Jaki to usługodawca jeśli możesz powiedzieć? Może Orange Neostrada?

Konfiguracja wg mnie się zgadza, jeśli wchodzisz dodając :1234 to powinno działać.
komentarz 8 września 2018 przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
Usługo dawcą jest Orange, ale wtedy po restarcie urządzenia powinien być chyba ten sam IP, a się zmienia. Dlaczego?
komentarz 8 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Orange ale to Neostrada czy jakiś mobilny? Jeśli IP jest zmienne to po prostu się zmienia za każdą sesją, więc dlatego po restarcie się zmienia, Co więcej, zmienia się też samo co jakiś czas (chyba raz na dobę). Ja mam Neostradę i IP jest publiczne, pojedyncze, mogę bez problemu otworzyć sobie jakiś port na świat i działa. Nie wiem więc skąd u Ciebie problem.

DDNS wskazuje na pewno dobre IP? Lokalnie ten serwer działa? Konfiguracja routera na pewno się zapisała?
komentarz 9 września 2018 przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)
Mój internet jest chyba domowym zwykłym netem. Ddns, serwer i konfiguracja routera jest w porządku
komentarz 9 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Prawdę mówiąc nie mam więcej pomysłów w takiej sytuacji, wg mnie powinno działać.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 299 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 106 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Bartx Bywalec (2,120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 588 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Grzesiu Paleta Nowicjusz (140 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...