• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie polecacie podcasty angielskie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
638 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez devrafalko Nowicjusz (140 p.)
edycja 11 czerwca 2018 przez devrafalko

Hej, pojawiło się już kilka podobnych pytań, ale głównie w kontekście nauki języków lub podcastów i kanałów na youtube gdzie w odpowiedziach polecane były głównie polskie kanały youtube.

Ja od pewnego czasu zacząłem w trakcie pracy, treningów, gotowania, jakiejkolwiek aktywności fizycznej (odkurzanie, strzyżenie owiec, kopanie rowów) słuchać sobie podcastów angielskich, i nie stricte nastawionych na naukę tego języka, gdzie analizuje się jakieś zwroty, czasy, słowa, tylko normalnych tematycznych podcastów i zauważyłem, że po pierwsze dowiaduję się ciekawych rzeczy na temat świata a po drugie oswajam się, przypominam sobie, ćwiczę i poprawiam swój język angielski a po trzecie to jest fajna forma spędzania wolnego czasu.

Chciałbym was zapytać, czy znacie jakieś ciekawe angielskie podcasty, szczególnie w takiej tematyce jak technologie (grafeny, zimne fuzje, AI, machine learning, itd), zdrowie, aktywność, mindfullness i ogólnie rozwój osobisty (coś w charakterze "Wyprawy do wnętrza ego" p. Mirosława), coś z psychologii, umiejętności miękkich, jakieś ciekawostki naukowe, podcasty popularnonaukowe, itd.?

Z tych, które mogę polecić na tą chwilę:

1. Stuff To Blow Your Mind 
rozmowa dwóch fajnych gości głównie o technologii, nowinkach naukowych. Poruszają przeróżne tematy, przytaczają ciekawe fakty, ich konkluzje i komentarze też są nietrywialne

2. BBC Radio 4 - FutureProofing 
ekstremalnie ciekawe rozmowy ze specjalistami z różnych dziedzin którzy pracują nad innowacyjnymi technologiami, w kontekście tego jak będą wyglądać różne aspekty życia w przyszłości

3. Life Is A Marathon 
54-letni maratończyk i były programista, który wkroczył na ścieżkę rozwoju opowiada o rozwoju osobistym, trochę o podejściu do pracy, dużo o ego, podejściu mindfullness, bez zbędnego bajkopisarstwa, magii i naciąganych faktów (co się często zdarza w tej branży). Wiele razy słuchając jego podcastów udało mi się uspokoić i zredukować stres. Często podaje ciekawe życiowe metafory, które mogą zmienić koncept na życie

4. Nutrition Facts with Dr. Greger 
lekarz, który omawia badania naukowe na temat żywienia i jego wpływu na zdrowie, wszystkie tezy oparte na faktach i również zwraca uwagę na rzetelność i wiarygodność przytaczanych badań

5. Optimal Health Daily
host wyszukuje ciekawe posty z przeróżnych blogów o zdrowiu i zdrowym stylu życia i je po prostu czyta. Całkiem fajna opcja.

pewnie będę tą listę na bieżąco aktualizował, bo mam do sprawdzenia jeszcze ze 40 kanałów

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Ja słucham sobie różne krótkie monologi na ted.com Praktycznie codziennie pojawia się coś nowego na różne tematy.
+1 głos
odpowiedź 10 czerwca 2018 przez szacho Gaduła (3,810 p.)
Sam Harris (neurobiolog) - https://samharris.org/podcast/
Szczególnie polecam jego wykłady i podcasty o iluzji wolnej woli.

Lawrence Krauss (fizyk) - https://youtu.be/XIzJMTPvCEk
Głównie wykłady o wszechświecie, kosmosie.

Obaj naukowcy to racjonaliści, ateiści i popularyzatorzy nauki. Często głoszą kontrowersyjne (dla większości) treści, ale popierają to naukowymi dowodami i nie zostawiają odbiorcy ze zrujnowanym światopoglądem, a nawet proponują inteligentniejsze, zdrowsze i bardziej racjonalne podejście do życia i otaczającego nas świata ;]

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 173 wizyt
+4 głosów
3 odpowiedzi 430 wizyt
pytanie zadane 17 sierpnia 2021 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)

92,626 zapytań

141,486 odpowiedzi

319,844 komentarzy

62,009 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...