• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najprostsze dziedziny informatyki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
4,293 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Burzliwa Nowicjusz (120 p.)

Hej, jakie są względnie najprostsze dziedziny informatyki? Raz, że jestem dziewczyną, dwa, że mam 28 lat - pewien próg został przekroczony i wszystkiego się nie nauczę. Ale tak sobie myślałam o projektowaniu stron internetowych (front-end, czyli HTML5, CSS3 i JS) czy projektowaniu multimediów - to chyba nie wymaga nie lada ścisłego umysłu i nie wiadomo jakich mocy przerobowych tegoż, żeby się w tym kierunku kształcić? Nawet są studia, które do tego przygotowują, czyli E P I - co o tym myślicie? Czy ich program pokrywa się z tym, co mnie interesuje? Dałabym sobie radę?

Na Wiki są wymienione następujące dziedziny infy:

  • administracja sieciowa – zarządzanie siecią komputerową;
  • administracja systemem – zarządzanie systemem informatycznym;
  • algorytmika – tworzenie i analizowanie algorytmów. Podstawowa, najstarsza dyscyplina informatyki;
  • architektura procesorów – projektowanie procesorów, bez których nie byłoby komputerów;
  • bezpieczeństwo komputerowe – dyscyplina łącząca informatykę z telekomunikacją w celu zapewnienia poufności i bezpieczeństwa danych;
  • grafika komputerowa – wykorzystuje technikę komputerową w celu wizualizacji rzeczywistości;
  • informatyka afektywna - budowa systemów rozpoznających emocje użytkowników oraz reagujących na nie;
  • informatyka medyczna - metoda tworzenia systemów przetwarzających informacje wykorzystywane w opiece zdrowotnej.
  • informatyka śledcza - dostarczająca cyfrowych środków dowodowych dotyczących przestępstw popełnionych cyfrowo lub przy użyciu systemów elektronicznych,
  • inżynieria oprogramowania – produkcja oprogramowania;
  • języki programowania – tworzenie języków programowania. Wyróżniająca się, podstawowa dyscyplina informatyki;
  • programowanie komputerów – czyli tworzenie kodu źródłowego programów komputerowych. Najpopularniejsza dyscyplina informatyki;
  • sprzęt komputerowy – komputery i ich urządzenia peryferyjne;
  • symulacja komputerowa – komputerowa symulacja z wykorzystaniem modelowania matematycznego;
  • systemy informatyczne – tworzenie systemów informatycznych w celach użytkowych;
  • sztuczna inteligencja – komputerowe symulowanie inteligencji;
  • teoria informacji – dyscyplina zajmująca się problematyką informacji, w tym teorią przetwarzania i przesyłania informacji;
  • webmastering – projektowanie, programowanie i publikacja serwisów internetowych.

Czy rzeczywiście w moim przypadku warto celować w grafikę i webmastering?

2 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 8 czerwca 2018 przez niezalogowany
Twój przypadek nie różni się w wielu względach od innych. Jest tyle przykładów osób, które bez wiedzy ścisłej dają rade lub są najlepsze w swoich dziedzinach informatyki, że to czy sobie poradzisz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, od Twojej motywacji i zapału do pracy.

Nikt nie każe Ci być najlepszą. Rób to co lubisz, po prostu. A jak da rade na tym zarabiać pieniądze to już w ogóle chyba super co nie? Robisz to co lubisz i możesz na tym zarabiać.

Nikt też nie mówi, że masz zarabiać minimum 6000 zł na rękę na umowie o prace z wszelkimi dodatkami. Zarabiaj tyle ile potrzebujesz żeby się utrzymać i przeżyć. Z czasem przyjdzie większe doświadczenie i być może większe pieniądze. Jak dojedziesz do etapu pracy to będziesz bardziej zorientowana na rynku, czego się uczyć, w jakim kierunku się rozwijać, aby mieć szanse na lepsze warunki pracy. A może nie będziesz chciała się rozwijać tylko pozostać na pewnym pułapie, bo po prostu tak będziesz chciała i już.

Jeżeli chcesz odpowiedź co jest najprostsze: to HTML i CSS. Możesz też próbować sił w grafice, a nuż okażesz się osobą z mega predyspozycjami. Ale musisz sama pokierować swoją ścieżką. Kuć własny los. A czy chcesz to robić to już odpowiedz sobie sama.
komentarz 8 czerwca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Można powiedzieć że klucz to próbowanie wielu rzeczy
Jak coś ci sie podoba to jakoś samo wychodzi, że się w tym rozwijasz, bo człowiek chce wiedzieć jak być jeszcze lepszym

Kiedyś myślałem że frontend jest fajny, bo prosto mi się wszystko robiło, ale też nie miałem chęci uczyć się więcej niż się nauczyłem
A tu jednak okazało się że to "trudne" programowanie jest dużo ciekawsze, bo (przynajmniej dla mnie) daje duużo większe możliwości i pole do zabawy
+1 głos
odpowiedź 8 czerwca 2018 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Celuje się w to co się lubi i w czym się dobrze czuje, a nie w to co jest proste, bo podobno są pieniądze...
komentarz 8 czerwca 2018 przez Burzliwa Nowicjusz (120 p.)
Żeby najpierw stwierdzić, w czym się dobrze czuję, muszę to przetestować, a nie chcę się porywać z motyką na słońce i zaczynać przypadkiem od jakiejś trudnej rzeczy, bo się tylko zniechęcę, a nie o to chodzi.

Akurat tak front, jak i multimedia mi odpowiadają. Ale próbuję wywiedzieć się więcej.
komentarz 8 czerwca 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Do spróbowania nie trzeba poświęcać roku czy kilku lat
Sprawdzasz jak coś się robi i po kilku godzinach zabawy (próbujesz różnych rzeczy, kombinujesz, przeklikujesz) wiesz czy ci sie to podoba

Na youtube jest masa poradników do wszystkiego

I też zależy co rozumiesz przez "proste"
Przykładowo tworzenie stron albo programowanie
Tutaj zacząć można bardzo łatwo i bardzo wcześnie jesteś w stanie zrobić bardzo wiele
Ale żeby z tego zarabiać wystarczająco do utrzymania się, już trzeba trochę tego ogarnąć

Tu bardziej chodzi o czas jaki trzeba poświęcić a nie to, jak trzeba wytężać umysł
Przykładowo ja, z programowaniem radze sobie dobrze, zarabiam itd, a w szkole z takiej matematyki czy fizyki zazwyczaj ledwo udawało mi się zdawać, bo to nie było na moją głowe

Nauka wygląda tak że uczysz się podstaw
później stwierdzasz że czegoś tu brakuje i uczysz się tego, czego ci brakuje
i tak w kółko, aż nagle okazuje się że jesteś w stanie na tym zarobić

Podobne pytania

0 głosów
7 odpowiedzi 4,290 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 677 wizyt
pytanie zadane 16 września 2019 w Inne języki przez LubieNalesniki Użytkownik (610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 213 wizyt

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,004 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...