• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poszukiwani programiści

Object Storage Arubacloud
0 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez niezalogowany
Hej, mam dużo czasu wolnego i postanowiłem, że poświęce go na nauke nowych technologi. Jakie waszym zdaniem technologie mają największą przyszłość, i na jakie jest/będzie największe zapotrzebowanie ?

Możecie pisać wszystko, co dotyczy pisania kodu, nie chce się ograniczać, chce poznać pare języków, i wybrać ten, który będzie mi najbardziej pasować.

Pozdrawiam :)

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
edycja 29 czerwca 2015 przez HaKIM
W językach webowych, front-end:

http://sass-lang.com/.

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/JavaScript/Guide. ~ Jscript. :)

http://php.net/. ~ Wkrótce wersja 7.0.0. Jest to język back-endowy.

http://php.net/manual/en/book.pdo.php. ~ PDO, jest związany z bazami danych.

Nie widziałem na oczy Ruby i Pythona, także nie wiem jak tam z nimi. :)

W mojej ocenie, przeglądarki, to przyszłość. :)
komentarz 29 czerwca 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Dałeś SASS, a nie podałeś CSS. Wg. mnie lepiej na początku nauczyć się samego CSS, a potem rozszerzyć LESS czy SASS.
komentarz 29 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Równie dobrze mogłeś się czepić że nie podałem HTML, a dałem PHP. :)

Przcież Css to oczywista oczywistość. :)
komentarz 29 czerwca 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
HTML jest nawet w szkole jest jaki jest. Ale podstawa jest.

Nie czepiam się tylko chciałem poinformować użytkownika. Może znaleźć się taka osoba, która zacznie się uczyć sass i nie będzie wiedziała nawet, że to css :). Uwierz mi są takie osoby.
komentarz 29 czerwca 2015 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
To w szkołach nie uczą Css'a?
komentarz 29 czerwca 2015 przez Ivan Maniak (60,650 p.)
Chodzi mi w szkole gimnazjalnej.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez Mieszko I Stary wyjadacz (10,980 p.)
Języki webowe, które warto poznać to JavaScript, PHP i MySQL. Poza tymi językami webowymi przydadzą się też HTML i CSS, lecz one służą tylko do opisania wyglądu strony internetowej i jej elementów.

Poza językami webowymi warto poznać C++, C#, Javę lub C.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez Dorion300 Szeryf (90,250 p.)
Technologie wysoko poziomowe - C#, Java...

Ale to nie znaczy że już nie są potrzebne Języki niskopoziomowe: C/C++

Budowanie strony Web - HTML, CSS , JS, PHP
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2015 przez niezalogowany
Najpierw musisz się określić, czy interesują Cię aplikacje desktop, mobile, web, embeded - to ma olbrzymie znaczenie, bo często mimo iż język jest ten sam, to potrzebujesz spojrzeć na problem z zupełnie innej perspektywy. Jeśli miałbym Ci doradzić coś ogólnego, to zamiast uczyć się kolejnego języka, lepiej zrobisz, zapoznając się z wzorcami projektowymi i zwinnym wytwarzaniem oprogramowania. Reszta zależy od Twoich preferencji.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 284 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2015 w Offtop przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 178 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 180 wizyt

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,012 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...