• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Aplikacje JavaScript a srodowisko

Object Storage Arubacloud
0 głosów
448 wizyt
pytanie zadane 29 kwietnia 2018 w JavaScript przez Venglas Obywatel (1,160 p.)
Witam.

Programuję w JavaScript, aczkolwiek w pracy bardziej skoncentrowany jestem na poprawianiu struktury HTML i CSS, natomiast chciałbym dla funu napisać sobie aplikacje desktopowe.

Pytanie jak można pisać i uruchamiac aplikacje tak aby nie potrzebowaly do tego przeglądarki. Rozumiem, że od tego właśnie jest node? Lecz nie miałem jeszcze doczynienia z takim prograowaniem. W jaki sposób właściwie mogę takie aplikacjie pisać? Jak wtedy tworzymy interface aplikacji? Tez html i css?
Jes możliwość pisania skryptów działających w tle, lub po prostu niewidocznych?
Ostatnie pytanie - Jak to wygląda z syntaxem, różni się?
komentarz 29 kwietnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Jeśli chcesz HTML + CSS + JS i z tego zrobić aplikację desktopową to jest coś takiego jak Electron, nie testowałem jeszcze tego, ale wygląda obiecująco :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 29 kwietnia 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Node opiera się na silniku Chrome. Nic nie stoi na przeszkodzie aby w JS czy TS pisać programy, masz do dyspozycji Electrona.

M.

komentarz 29 kwietnia 2018 przez Venglas Obywatel (1,160 p.)
Okej. Już dwie osoby wymieniły powyższe rozwiązanie.

Mógłby ktoś z doswiadczeniem z tą technologią pokrótce się wypowiedzieć?

Interesuje mnie w zasadzie napisanie aplikacji 'szpiegowskiej' np. pod fb. chodzi o to, że dane wprowadzane w postach, komentarzach zapisywać do pliku.

Chodzi o to, że mam jakąś słabość do statystyk xD

Chciałbym sobie swoje dane zbierać i na ich podstawie tworzyć wykresy.
Mam już przygotowaną wersję działającej apki webowej, która na podstawie wprowadzonych danych pokazuje je na wykresie słupkowym. Napisałem ją cała w czystym js i chciałbym teraz ją sobie podrasować.
komentarz 29 kwietnia 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Nie mam doświadczenia z Electronem, zainteresuj się frameworkami: Angular, React czy Vue.

M.
komentarz 29 kwietnia 2018 przez Venglas Obywatel (1,160 p.)
Vue uzywam w pracy więc już jestem zapoznany, ale co w związku z nim? Takie czstkowe podpowiedzi są mało pomocne, aczkolwiek lepszy rydz niz nic

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 7,892 wizyt
pytanie zadane 2 października 2015 w Offtop przez Wiciorny Ekspert (270,590 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 4,916 wizyt
pytanie zadane 5 października 2017 w JavaScript przez Vorex444 Dyskutant (9,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 348 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2017 w HTML i CSS przez hangus Początkujący (290 p.)

92,617 zapytań

141,467 odpowiedzi

319,783 komentarzy

61,999 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...