• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dwie różne ikony do tego samego programu?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
198 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2018 w C i C++ przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

​​Witam. Czy można mieć dwie różne ikony do tego samego programu? U mnie akurat taka sama ikona na pasku tytułowym oraz jako ikona pliku, oraz inna ikona na pasku zadań. Da się coś takiego zrobić? 

komentarz 10 marca 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Jaki system? Jaka biblioteka?
komentarz 10 marca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Windows, konsola. (Chyba bd do końca życia siedział w konsoli)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 marca 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Ikonę pliku wykonywalnego (czyli także ikonę na pasku zadań) definiuje się za pomocą zasobów linkowanych z resztą kodu. Poczytaj o tym tutaj. Ikona na pasku tytułowym to inna bajka, która jest definiowana w trakcie działania programu. Wymaga to modyfikacji klasy okna, w tym przypadku okna konsoli. Jednak dostęp do tej klasy (przynajmniej u mnie) jest zablokowany. Zauważyłem jednak, że w Visual Studio dodanie samych zasobów zmienia również ikonę na pasku tytułowym. W Code::Blocks zaś taka zmiana nie zachodzi.

komentarz 10 marca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Wiem jak ustawić te całe ikony. Ale mam pytanie, można upchnąć do *.ico kilka ikonek o różnych rozdzielczościach (nwm jak to zrobić, a przydałoby mi się to). Na pasku tytułowym będzie inna rodzielczość, a na pasku zadań inna, dlatego jest to ico.... Jak upchnąć te kilka ikonek do jednego pliku ico?
komentarz 10 marca 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
GIMP wspiera edycje plików ICO. Wystarczy zapisać każdą ikonę w innej warstwie. Potem przy eksporcie GIMP sam się zapyta o sposób zapisu każdej warstwy (paleta kolorów oraz kanał alfa).
komentarz 10 marca 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Okej, dzięki

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 687 wizyt
pytanie zadane 6 czerwca 2019 w HTML i CSS przez Moras Obywatel (1,620 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 711 wizyt
pytanie zadane 20 stycznia 2021 w HTML i CSS przez Mlorism Użytkownik (580 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 582 wizyt
pytanie zadane 12 września 2019 w HTML i CSS przez MAXIM7 Obywatel (1,990 p.)

92,610 zapytań

141,456 odpowiedzi

319,761 komentarzy

61,992 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...