• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Potrzebne dobre przykłady tworzenia hash mapy w Javie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
981 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2018 w Java przez andrut Użytkownik (870 p.)

Jako początkujący programista mam pewien problem:
Potrzebowałbym jakiegoś przykładu (najlepiej kilku) zastosowania Hash Mapy w języku Java.

Żeby nie było - korzystałem już z wujka Google, przejrzałem parę kursów dla początkujących - i powiem szczerze, że niewiele do mnie z tego trafiło.
Programowałem kiedyś w PHP i wiem, że to coś podobnego do tablicy asocjacyjnej.
Niestety jakoś nie potrafię znaleźć fajnie zrobionego przykładu Hash Mapy, który by mi dobrze wyjaśnił jak z tego korzystać.

Macie może jakieś propozycje - może coś ciekawego przeoczyłem w gąszczu Google'a?
Oczywiście nie musi być po polsku - może być wyjaśnione po angielsku, byle przystępnie smiley

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 marca 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)

Nie piszę w Javie, ale coś znalazłem dla Ciebie:

Przykład 1

Przykład 2

M.

komentarz 7 marca 2018 przez andrut Użytkownik (870 p.)

Dzięki beginnersbook na pewno mi się przyda - nie tylko w tym temacie wink

0 głosów
odpowiedź 6 marca 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
HashMap<String,Int> map = new HashMap<String,Int>();

map.put("klucz", 12);

String w tym przypadku to klucz (po nim wybierasz element), a Int to wartość elementu. 

komentarz 6 marca 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,590 p.)
tu nie chodzi o kolekcje i wytłumaczenie Mapy... jako zbioru, ani podania po prostu " deklaracji haszmap" tylko jej implementacji, siegnij do Dokumentacji czym jest HashMap, podejrzewam że kolega pyta o  hashcode tworzenia na bazie HashMapy... bo tu chodzi o to co daje nam implementacja z pomocą funkcji hashująćej niż np linkowanej implementacji

po drugie equals dla haszmapy jest całkiem inny  dlaczego? Bo własnie co stanowi "
 implementacje i zależność obiektu Hash po hashcodzie" ...
komentarz 7 marca 2018 przez andrut Użytkownik (870 p.)
We wspomnianym przez Ciebie temacie nieco udało mi się znaleźć dzięki YouTube i dzięki panu Ranjith'owi Ramachandran'owi (link w mojej odpowiedzi).

Co do życiowych przykładów - jeszcze szukam...
0 głosów
odpowiedź 7 marca 2018 przez andrut Użytkownik (870 p.)

Generalnie udało mi się w końcu znaleźć coś wartościowego na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=c3RVW3KGIIE

Zostawiam to tutaj, bo myślę, że może się przydać innym osobom do rozgryzania działania HashMapy.
Nadal jednak brakuje mi dobrych, życiowych przykładów zastosowania takiej mapy.
Może jeszcze ktoś z Was coś podpowie? Może jakiś przykład z własnego programu?

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 380 wizyt
pytanie zadane 9 października 2018 w C i C++ przez malina314 Nowicjusz (170 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 298 wizyt

92,620 zapytań

141,471 odpowiedzi

319,794 komentarzy

62,002 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...