• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pytanie dotyczące kursu JS

Object Storage Arubacloud
0 głosów
265 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2018 w JavaScript przez Vorfrande Początkujący (360 p.)
Witam, znalazłem w sieci taki oto poradnik do JavaScript: http://kursjs.pl/index.php Chciałbym się dowiedzieć co o nim sądzicie, czy jest dobry na początek? W JS jestem zielony, przepracowałem pierwsze dwa odcinki Pana Zelenta i myślę że kurs o którym jest mowa w pytaniu może być dla niego dobrą alternatywą. Oczywiście kurs na kanale pasji informatyki też chcę do końca przepracować. Dodam że znam podstawy css i html, a programowanie obiektowe nie jest mi obce dzięki znajomości podstaw pythona. Myślę że po przepracowaniu tych kursów kontynuować naukę wymyślając coraz to nowsze projekty w których będę mógł umieszczać nowe skrypty JS, dzięki temu zdobędę umiejętność praktycznego zastosowania JS. Powiedzcie co o tym myślicie, z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 23 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 23 lutego 2018 przez Vorfrande
 
Najlepsza
Nie znam go dokładnie, ale przejrzałem na szybko i wydaje mi się ok. Są widzę zapisy w ES6+ jak chociażby let/const co jest wg mnie dobre dla początkujących w roku 2018.

Także śmiało pobaw się tym kursem, a potem polecam lekturę Tajników JavaScript (w wersji ENG dostępne za darmo) aby ugruntować sobie wiedzę na nieco bardziej złożone tematy.

Gdy opanujesz te dwa elementy (kurs + ta książka, a raczej seria) to myślę, że będziesz na dobrym poziomie i już sam będziesz wiedział czego dalej i gdzie szukać :)

Także powodzenia!
komentarz 23 lutego 2018 przez Vorfrande Początkujący (360 p.)
Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Mianowicie za 3 lata kończę technikum informatyczne i mam zamiar od razu po szkole startować na stanowisko junior front-end developer. Co o tym myślisz? Nie nastawiam się na to że będzie łatwo, ale myślę że jeżeli będę się samemu rozwijał przez te 3 lata to jest to wykonalne. Jakie jest Twoje zdanie?
komentarz 23 lutego 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Wszystko zależy od tego co faktycznie uda Ci się w te 3 lata zrobić. Jeśli faktycznie się zmotywujesz i dobrze nauczysz JS/HTML/CSS plus np. React/Angular to spokojnie znajdziesz pracę jako junior i to nawet możliwe że z bardzo dobrymi warunkami finansowymi (tutaj wiek ma mniejsze znaczenie).

Ale aby tego dokonać to musiałbyś mieć w portfolio coś więcej niż jakieś 2-3 stronki proste w jQuery. Na przykład parę stronek, choćby pociętych PSD z animacjami itp. aby ogarnąć ogólnie "webówkę", a potem machnąć np. 1-2 aplikacje, choćby bardziej rozbudowane TODO, może jakąś gierke itd. Pomysłów pewnie byłoby dużo, wszystko kwestią czasu i chęci.

Rób stronki/aplikacje, wrzucaj np. do oceny tutaj itp. Do tego polecam ogarnąć podstawy GIT, webpack/gulp itp. Z czasem też jakieś podstawy back-endu np. node, PHP, .NET itd. aby choćby umieć zrobić jakieś proste wymiany danych, coś z obsługi API itp.

No i bardzo ważne - ucz się solidnie angielskiego. W tej branży to podstawa i bez inglisza raczej nie dostaniesz na prawdę dobrze płatnej pracy.

Także życzę powodzenia i zapraszam częściej na forum do dyskusji, code review itd. :)
komentarz 23 lutego 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)
też polecam ten kurs, jeśli chodzi o te po polsku to chyba jeden z lepszych :) + sprawdź sobie na yt kanał Samuraj Programowania bo też ma fajnie wytłumaczony JavaScript.

Nie strać motywacji i ucz się regularnie a jestem pewna, że po technikum zostaniesz tym juniorem :)
komentarz 23 lutego 2018 przez Vorfrande Początkujący (360 p.)

Dzięki za odpowiedzi! :) Mam zamiar sporo pracować, mam bardzo dużo wolnego czasu i mam zamiar dużą jego część przeznaczyć na naukę webówki. Co do mojej szkoły to cyrk. Najbardziej bym chciał w 3 klasie się wypisać (wtedy kończę 18 lat) i już startować na juniora, ale bez matury i szkoły raczej średnio to widzę. Myślałem jeszcze nad tym że gdy osiągnę troszkę wyższy poziom to mógł bym dorabiać na robieniu nie bardzo rozbudowanych stron na umowę o dzieło. Ale na razie skupiam się na nauce. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 218 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2019 w SQL, bazy danych przez oracledev Użytkownik (620 p.)
+3 głosów
2 odpowiedzi 531 wizyt
pytanie zadane 7 sierpnia 2016 w JavaScript przez Pieczenieg Początkujący (290 p.)

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,879 komentarzy

62,012 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...