• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca w Springu - nauka czystej JAVY czy od razu framework?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
692 wizyt
pytanie zadane 15 lutego 2018 w Java przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
edycja 15 lutego 2018 przez Kondzio
Witam, zajmuję się szeroko pojętym front-endem w firmie, idzie raz lepiej raz gorzej, aczkolwiek największym problemem dla mnie jest łączenie się z bazą danych. Powoli mam dość proszenia o pomoc w przygotowaniu backendu, a kiedy już to ktoś przy mnie robi, zdaje się to być w miarę proste, tym bardziej używając frameworka Spring+Hibernate dla Javy.

Teraz, jako, że nie wiem za bardzo jak się za to zabrać - co polecacie na start, by zrozumieć co tam się konkretnie dzieje i kiedy, jak korzystać z klas i podziału na repo/controller/service?

Jestem trochę zdezorientowany, ponieważ, gdy sam muszę na coś wpaść w Javie to czuję się w tym po prostu bardzo kiepski. Dlatego nie wiem czy zająć się czystą JAVA z jakichś kursów typu javastart.pl czy też czytać od razu o springu?

Jakieś porady?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 15 lutego 2018 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)
Najpierw czysta Java, bo inaczej bardzo ciężko będzie ci ogarniać to co się dzieje w Springu
komentarz 15 lutego 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Zacząłem kilka dni temu pracę z javastart.pl, aczkolwiek nie jestem do końca przekonany o tym czy jest to dobra opcja na dokładne poznanie Javy. Czy wydaje mi się tak tylko dlatego, że początek to zmienne, pętle i inne podstawy, czy też szukać czegoś lepszego? Po prostu lubię mieć pewność, że to dobre źródło :P
1
komentarz 15 lutego 2018 przez xenonso Mądrala (5,160 p.)

Korzystałem z tego na początku i na podstawy podstaw wystarczy. Istnieje też kilka innych kursów, które możesz przejrzeć: Kobiety do koduoficjalny tutorial lub kurs Dereka Banasa

komentarz 15 lutego 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
dziękuję, chętnie przejrzę :)
+1 głos
odpowiedź 15 lutego 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
Lepiej wpierw dobrze poznać podstawy Javy SE. Kurs javastart nie jest zły, ponieważ uczy modułowej Javy 9.

Materiału do nauki jest dużo.

https://helion.pl/ksiazki/programowanie-w-javie-solidna-wiedza-w-praktyce-wydanie-xi-paul-deitel-harvey-deitel,prjaso.htm
komentarz 15 lutego 2018 przez Wiciorny Ekspert (270,910 p.)
Kurs javastart nie jest zły, ponieważ uczy modułowej Javy 9

chyab sobie  żartujesz?  W kursie który poleca stosowanie Runnable? Zamiast Thread?  :D

Tam są podstawowe błędy i złe praktyki- spójrz jak stary ten kurs jest.... samo Mapowanie :)  jest tak źle opisane że głowa mała.

Co do ksiązki, nie znam./
komentarz 15 lutego 2018 przez Kondzio Mądrala (5,230 p.)
Książek chce unikać póki co - przerabialem to z angularem, przydała się dopiero jak pouczylem się na necie :P a polecisz coś konkretnego z kursów online?
1
komentarz 15 lutego 2018 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
To prawda, żaden kurs internetowy czy z youtuba nie zastąpi dobrej książki stworzonej przez konkretnego autora, który jest jakimś autorytetem wśród programistów.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 569 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2016 w Java przez J_Bgs Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 917 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 288 wizyt
pytanie zadane 29 maja 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Rafal1033 Nowicjusz (160 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,869 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...