• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Szukamy ludzi do projektu non profit open source [Wspólna nauka]

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
1,621 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2018 w Nasze projekty przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
edycja 10 lutego 2018 przez marcin99b

Cel współpracy

Wspólna nauka + nowe znajomości - każdy i tak musi rozwijać swoje projekty (jeśli jeszcze nie pracuje, jest to konieczne), według mnie lepiej wyjdzie robienie takiego projektu z kimś, ponieważ będzie się szybciej rozwijał, całość wyjdzie lepiej i jeśli współpraca wyjdzie fajnie, może rozwinąć się w coś większego (mam tu na myśli wspólne wykonywanie zleceń lub nawet w przyszłości startup)

O projekcie - założenia

Jeśli chcesz przyczynić się do rozwoju lepszego jutra, pracować przy innowacyjnym projekcie zmieniającym świat... niestety ten taki nie jest. Jest on niczym więcej, niż aplikacją przypominającą portal społecznościowy.
Ludzie za pomocą swoich kont dodają posty, inni ludzie to czytają i komentują - tak to wygląda aktualnie, możliwe że w przyszłości się rozrośnie i dojdą takie możliwości jak system znajomych, chat i inne.
Tak jak wspomniałem, celem projektu nie są grube pieniądze i popularność, tylko bardziej poznanie kogoś do współpracy i wspólnej nauki + rozwijanie projektu w grupie.
Projekt jest non profit open source - nie jest planowany z niego zysk, jednak jeśli wyjdzie fajnie, możemy ogarnąć hosting + wsparcie finansowe na stronach typu Patronite czy PolakPotrafi. Nie jest to jednak celem, a jedynie efektem ubocznym który może (nie musi) nastąpić, jak współpraca wyjdzie fajnie.

O projekcie - technicznie

Aktualnie projekt składa się z API, napisanego w technologii ASP.NET Core 2.0, z użyciem wybranych elementów DDD i architektury cebulowej. 
Projekt używa w podstawowym zakresie takich bibliotek jak:
-AutoMapper głównie do mapowania obiektów domenowych na DTO
-Autofac do zdefiniowania własnego kontenera IoC 
-xUnit do testów
-Swashbuckle(swagger) do automatycznego budowania podstawowej dokumentacji API
Do uwierzytelniania wykorzystywane jest JWT

Oraz frontendu napisanego w Vue.js
[Więcej informacji wkrótce]

O projekcie - plany

Aktualnie tworzone jest API oraz Frontend, który korzysta z tego API.
W chwili pisania, API posiada podstawowe funkcjonalności, które są stopniowo implementowane do Frontendu.
Planujemy zaimplementować całe api, do funkcjonalności jakie będzie oferowała strona internetowa, a następnie zajmiemy się aplikacją na systemy mobilne, prawdopodobnie przy użyciu PWA

O mnie

Mam 18 lat (i szukam osób w podobnym wieku, najlepiej 17-19, ale może troche wyjeżdżać - to tylko sugestia)
Programowania ucze sie od prawie półtora roku, jednak moje doświadczenie spokojnie dałoby się zmieścić w roku. Piszę głównie w C# (asp.net core), ale mam też pewne doświadczenie z PHP. Grzebałem też troche w Javie ale nie przypadła mi do gustu, mam też lekkie doświadczenie z frontendem od którego zaczynałem, ale nie umiem w nim zbyt dużo ponad podstawy, których można nauczyć się od pana Zelenta. 
Próbowałem też różnych platform i technologii, np aplikacje WPF, Unity3D i inne... ale ostatecznie najswobodniej czuje sie w webie... od którego zaczynałem i do którego wracam, po każdej próbie odskoczni.

Sposób pracy i komunikacji

Komunikator: Discord
Zadania i planowanie projektu: Trello

Pracujemy w sposób luźny, to znaczy - na trello w sekcji ToDo znajdują się listy z zadaniami, nie przypisane do żadnego z członków zespołu - jeśli uważasz że będziesz w stanie wykonać określone zadanie, przeciągasz je do sekcji Doing i oznaczasz swoim profilem. 
Nie jest to najwydajniejszy sposób pracy, jednak dzięki temu unikamy nieprzyjemnych sytuacji typu "miałeś to zrobić do piątku". 
Osoby które dołączą do zespołu, jednak nie będą chciały wykonywać zadań (bez konkretnego i odpowiednio uargumentowanego powodu), po ostrzeżeniu będą usuwane.

Zespół

Pracujemy w małym zespole, ponieważ w takich warunkach jest najlepsza komunikacja (każdy każdego zna) oraz dzięki temu posiadamy spokojne tempo pracy.
Aktualnie składa się on z 2 osób (1 osoba frontend + 1 backend).
Docelowo zespół ma nie przekraczać 5 osób.

Kogo szukamy do zespołu?

Poszukujemy głównie nowej osoby do Frontendu w Vue.js, jednak chętnie poznamy propozycje współpracy innych osób.
W chwili aktualizacji danych w poście (20.02.2018) nie potrzebujemy nikogo, poza kolejnym programistą frontendowym (nie musi to być koniecznie osoba znająca Vue.js, może to być również osoba, chcąca się uczyć)
W przyszłości powinno znaleźć się miejsce dla innych osób.

W celu poznania większej ilości informacji piszcie - hatedapp@gmail.co

GITHUB - kod projektu

GITHUB - o projekcie

*** Mimo że dla kogoś początkującego poziom może wydawać się wysoki, wcale taki nie jest, a dla osoby początkującej też coś się znajdzie - podstawa to chęci do rozwoju ***

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Projekt dalej się rozwija

Aktualnie zespół jest 2 osobowy (1 osoba frontend + 1 backend)
Poszukujemy jeszcze jednej osoby do frontendu

Frontend jest napisany w Vue.js
Zadaniem nowej osoby będzie rozwijanie frontendu (komunikacja z API, tworzenie szablonów itd)
Fajnym dodatkiem będzie umiejętność tworzenia grafiki 2d
komentarz 10 lutego 2018 przez niezalogowany
hej, macie to gdzieś na githubie?
komentarz 10 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
dodałem link do pytania
komentarz 10 lutego 2018 przez niezalogowany

Całkiem fajnie config frontu wyszedł, o nawet coś na kształt serwisów się pojawiło. Dałem watcha - z chęcią popatrzę jak się projekt rozwija : ) Trzymam kciuki!

Podrzucę przy okazji link - Ważna grafika przy budowaniu aplikacji w Vue. https://github.com/vuejs/vuex#vuex-  

komentarz 10 lutego 2018 przez Ehlert Ekspert (212,790 p.)

Projekt (...) nie musi być nawet skończony, celem jest wspólna nauka

Stanowczo odradzam taki tok rozumowania, bez względu na cel projektu.  

komentarz 10 lutego 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Aktualnie dążymy do tego aby projekt działał w pełni i był skończony (a przynajmniej posiadał wszystkie zakładane funkcjonalności)

Akurat tak się dobraliśmy, że ja robię API a kolega frontend, który korzysta z tego API.

Z tym nie skończeniem chodziło mi bardziej o sytuacje, gdzie zespół nie jest pełny(?) - przykładowo wszyscy robią API, a nikt nie robi aplikacji, która by z tego korzystała.
Co prawda samo API to też projekt, ale... no nie to jest celem pseudo portalu społecznościowego

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2018 w Nasze projekty przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 204 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 449 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2018 w Nasze projekty przez niezalogowany

92,623 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,818 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...