• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Czy jako osoba po informatyce bez kwalifikacji można coś zdziałać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
365 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez BlaBlaCar Początkujący (440 p.)
Witam, Chciałbym porady co w moim przypadku byście zrobili. Ale może od początku, mam już prawie 19 lat chodzę do 3TI mam już oblany pierwszy egzamin zawodowy (e12) uważam że to w dużej mierze spowodowane poziomem nauczania aczkolwiek mój nauczyciel za rok odchodzi na emeryturę jest człowiekiem z którym łatwo wdać się w długą rozmowę na tematy nie związane z lekcją z moich obserwacji tak już było wcześniej że 80% lekcji było zmarnowane (tu dla osób które w tym miejscu chcą już mnie podsumować wiem że nikt nie włoży mi wiedzy do głowy a z własnego doświadczenia pewnie też wiecie że jak czegoś człowiek nie musi wiedzieć to nawet książki nie otworzy ta to też było i w moim przypadku ogólne obycie z komputerami mam na egzaminie źle zrobiłem kosztorys i nie uczyłem się komend). Zakładam że e12 poprawie lecz o kolejnej kwalifikacji już nie wspomnę mianowicie wraz z moją klasą przyjemność pracy na sewerze tylko raz >> na zastępstwie z drugim nauczycielem i pewnie będzie w plecy jak ktoś się zastanawia myśląc jaka jest zdawalność egzaminów w tej szkole to opowiem jak u nas to wygląda. Pierwsze cztery osoby w tym i ja wchodzą na egzamin praktyczny a po 30min nagle nauczyciel techniczny musi wyjść z sali do innego nauczyciela (w ręku trzymając arkusz zadań). Czuję strach że już wszystko stracone. W szkole skupiam się na matematyce, programowaniu(js, walidacja formularzy i canvas nie jest mi straszny chcę poznać trochę na poważniej trygonometrię żeby sobie porysować 3d oraz łyknąłem coś z PHP) i przede wszystkim angielskim bo może to mnie uratuje. Do napisania tego zaintrygował mnie ten wpis ( http://bedekodzic.pl/pulapka-sredniego-rozwoju-uniknac/ ) i chęć wyrzucenia mojej frustracji  (administracja i tak to usunie). Co mi doradzicie?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2018 przez maciej.tokarz Nałogowiec (27,280 p.)
Nie mam wykształcenia informatycznego, ale na koncie posiadam kilka projektów w .Net i dwa w Angular, Cordova i Nodejs. Ok. 70% programistów to samouki. Zatem bierz się do roboty - samo się nie zrobi... Na tym forum jest niemal w pełni wyczerpany temat wyboru ścieżki zawodowej, szukania pracy itp.

M.
2
komentarz 25 stycznia 2018 przez imklau Nałogowiec (42,090 p.)

a nawet niektórzy po polonistyce książki wydają na temat programowania laugh

+2 głosów
odpowiedź 25 stycznia 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

tu dla osób które w tym miejscu chcą już mnie podsumować wiem że nikt nie włoży mi wiedzy do głowy a z własnego doświadczenia pewnie też wiecie że jak czegoś człowiek nie musi wiedzieć to nawet książki nie otworzy ta to też było i w moim przypadku

Może to zabrzmi jak jakaś gadka motywacyjna ale... co Cię obchodzi szkoła? Nauczyciel który źle Cię uczy? Inni którzy też mają to w nosie? Bądź lepszy, pokaż im że Cię to interesuje i że bez znaczenia na ich podejście nauczysz się tego sam i zdasz śpiewająco.

mianowicie wraz z moją klasą przyjemność pracy na sewerze tylko raz

I tu znowu sobie pozwolę: i co z tego? :) Zamiast się przejmować, że może się nie uda, zajmij się tym sam. Znajdź materiały w internecie, zobacz co może być na egzaminie, naucz się do tego w domu.

(administracja i tak to usunie)

?

Co mi doradzicie? 

Jeśli to lubisz to ucz się tego dalej. Prawdopodobnie żadne wykształcenie Ci potrzebne nie jest, jeśli będziesz miał umiejętności, projekty i coś, czym można się pochwalić, to nie widzę problemu. Jedynie problem może być w jakiś urzędach, bankach i innych instytucjach które mogą patrzeć na papierki. Lecz skoro już chodzisz do technikum, to moim zdaniem nie warto tego marnować - skoro masz okazję te egzaminy zdać bo i tak będą organizowane i będziesz do nich podchodził. A trudne naprawdę nie są, wręcz są banalne (chyba że coś się nagle zmieniło).

I tak, wiem że łatwo się to wszystko mówi, a ciężej robi. Jednak dla chcącego nic trudnego, jeśli się postarasz to na pewno bez problemów sobie poradzisz.

+1 głos
odpowiedź 25 stycznia 2018 przez Daniel90 Pasjonat (17,970 p.)
Ja z kolei nie mam żadnej szkoły związanej z informatyką a pracuję w serwisie komputerowym.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 130 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2017 w Nasze projekty przez huncwot Obywatel (1,110 p.)
–1 głos
2 odpowiedzi 263 wizyt
pytanie zadane 18 lutego 2016 w Nasze projekty przez Być Informatykiem Początkujący (280 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 199 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w Offtop przez PietaS Bywalec (2,570 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...