• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Klawiatura po lekkim zalaniu

Object Storage Arubacloud
0 głosów
169 wizyt
pytanie zadane 22 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez fluxm Nowicjusz (180 p.)
Witam, otóż pewna pamiątka z wodą i 'śniegiem' (mała kulka) upadła i pękła na biurku, niestety część wody poleciała na klawiature mechaniczną Logitech g413. Niestety wpadły i małe kawałeczki szkła, które wydaje mi się, że wszystkie wyjąłem, a wode powierzchownie gdzie była wytarłem (wczesniej zdjalem wszystkie mokre keycapsy lub tam gdzie po p\rostu było troche wody). No i mysle nic sie nie zacinaja przelaczniki itp. to wlaczam komputer i sie zaczela magia. Klawisze zaCZely lekko odwalaĆ, myląC swoje funkCje. No i jest kilka stałych lub najCzęstszych błędów:

- po kliknieciu 'R' robi sie '\r'

- po kliknieciu 'C' Czesto robi sie z duzej litery

- po kliknieCIu '4' usuwa sie poprzedni napisany znak.

- plus kilka innych losowych bledow ktore ciagle sie zdarzaja

Z góry dzieki za pomoc, jest to nowa klawiatu\ra i nie chcialbym jej zwraCaC. Minela dopie\ro jakas godzin a wiec moze n ie wszystko zdazylo wysCHnaC, ale watpie, bo niC Nie widzialem. Przep\raszam za taki tekst ale korekta zajelaby mi wieki.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2018 przez AdamSiekierski Dyskutant (8,340 p.)
wybrane 23 stycznia 2018 przez fluxm
 
Najlepsza
Wyjmij wszystkie klawisze, połóż na jakiś podstawkach, żeby była nad ziemią i czekaj
komentarz 23 stycznia 2018 przez fluxm Nowicjusz (180 p.)

@AdamSiekierski, Z racji iż była późna godzina to nie mogłem się bawić z izopropanolem (po prostu go nie miałem), położyłem do góry nogami obok kaloryfera przez około 12h i chyba wszystko działa, przynajmniej na pierwsze podłączenie :) Stresik był, bo jednak troche kosztowała ale wygląda na to, że jest dobrze.

0 głosów
odpowiedź 22 stycznia 2018 przez niezalogowany

okej, posta\ram się jeszCZe z szusza\rką lekko może? :)

Lepiej od razu do ogniska wrzuć.

Odłącz klawiaturę od zasilania, żeby zapobiec zjawisku elektrolizy. Jeżeli używasz jej już kilka dni, to możliwe, że sprzętu już nie odratujesz, bo ścieżki na PCB oraz switche mogły już ulec korozji.

Umyj klawiaturę izopropanolem, poczekaj aż odparuje, odmów jakąś modlitwę i sprawdź, czy działa. 

komentarz 22 stycznia 2018 przez fluxm Nowicjusz (180 p.)
wiem, w pore sie opamietalem ;] od tego zalania [w sumie oblania, wody duzo nie bylo] minely z 2-max 3h.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 233 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 155 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2023 w Sprzęt komputerowy przez Mroku2115 Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 24 maja 2023 w Sprzęt komputerowy przez Niepokonana7999 Bywalec (2,270 p.)

92,626 zapytań

141,485 odpowiedzi

319,841 komentarzy

62,006 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...