• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jak stworzyć taką listę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
204 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2017 w HTML i CSS przez rycho84 Nowicjusz (230 p.)
Witam wszystkich serdecznie,

od niedawna próbuję swoich sił w HTMLu i Css-ie i mam taki mały problem.

Chciałbym na mojej stronie zrobić taką listę jak na zdjęciu:

https://zapodaj.net/b07c051bf31d9.png.html

Problem jednak w tym, że chciałbym żeby ona działała w ten sposób, że kiedy wybiorę np. Skoczów to zmieni zawartość strony (to ogarniam :D), ale również zmieni pierwsze miejsce na liście na wybrane przeze mnie miasto (czyli np.ten Skoczów) no i w tym mam problem. Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak to zrobić?

Wystarczy do tego sam HTML/CSS czy muszę szukać innego rozwiązania np.JS?

pozdrawiam
komentarz 22 grudnia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Wolałbyś zrobić to w JS czy samym CSS?
komentarz 27 grudnia 2017 przez rycho84 Nowicjusz (230 p.)
edycja 27 grudnia 2017 przez rycho84
a w czym byłoby lepiej? ew. łatwiej?

w js nie mam zbyt dużego doświadczenia (w CSSie w sumie też nie :D)
komentarz 27 grudnia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Szczerze mówiąc wydaje mi się że w JS, ale jak to już nie wiem (żeby to zrobić w CSS'ie to trzeba go trochę lepiej znać)
komentarz 27 grudnia 2017 przez rycho84 Nowicjusz (230 p.)
a mógłbyś tak ogólnie nakreślić jak to zrobić w js? nie chcę "gotowca", tylko jakieś wskazówki jak się za to zabrać
komentarz 27 grudnia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Najprościej zrobić to tak, że gdy zostanie wybrana dana miejscowość to zmieni się albo cała lista albo tylko elementy option. W CSS'ie wygląda to tak samo
komentarz 27 grudnia 2017 przez rycho84 Nowicjusz (230 p.)
robić to w czystym js czy szukać jakiegoś rozwiązania w jquery?
komentarz 27 grudnia 2017 przez Nicolaus Dyskutant (9,740 p.)
Myślę że czysty JS wystarczy, ale nie jestem od tego specjalistą
komentarz 27 grudnia 2017 przez rycho84 Nowicjusz (230 p.)
ok dzięki, może to jakoś ogarnę ;)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 grudnia 2017 przez Zaqu93 Gaduła (4,850 p.)
Możesz to zrobić tak że jak wybierzesz np. Bytom to zmieniając zawartość strony zamienisz w divie zamiast Katowice na Bytom. Do tego wystarczy tylko html
komentarz 22 grudnia 2017 przez rycho84 Nowicjusz (230 p.)
No jest to jakieś rozwiązanie, tylko że wtedy w dive powtarzała byś się nazwa z listy, a ja chciałbym, aby wybrane miasto było na pierwszej pozycji, bez powielania.
komentarz 22 grudnia 2017 przez pablop76 VIP (123,180 p.)
Każda podstrona to osobny html, więc i osobne menu. Kolejność miast w menu na każdej pod stronie może być inna.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 359 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 101 wizyt
pytanie zadane 3 stycznia 2020 w Grafika i multimedia przez Konrad Polit Początkujący (410 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 239 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2016 w PHP przez ThePatrykOOO Dyskutant (8,400 p.)

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,878 komentarzy

62,012 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...