• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Mój pierwszy zestaw

Object Storage Arubacloud
0 głosów
261 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez CzareQ1221 Nowicjusz (230 p.)

Witam,
Na tegoroczne święta mam zamiar sprawić sobie prezent w postaci nowego komputera:
Procesor: Intel core i3-8100 coffe lake
Płyta: Aorus z370 gaming k3
Zasilacz: be quiet system power 8 500W
Ram: Ballistix DDR4 Sport LT 8GB/2400 (2x4)
Dysk: Western digital  caviar blue 3.5" 1TB

Kartę graficzną dokupię gdy będą fundusze.
Moje pytania:
Czy dobrze dobrałem podzespoły, czy nowy i3 będzie dzialał dobrze z tą płytą i tymi ramami?
Czy w przyszłości gdy bede chciał dokupić następne 8 gb ramu to musi być to ten sam model? w sensie te same hz i ilość, czy może tylko hz, czy nie ma to w ogóle znaczenia?
Czy karty gtx 10 działają dobrze z tą płytą?
Z tego co wiem to i procesor i płyta maja zintegrowana grafike hd graphic 630-procesor i uhd graphic 630- płyta, przeszkadza to ze sobą lub moga być z tym jakieś problemy, i jeślij podłącze monitor pod złącze dvi-d z płyty to będzie działać grafika z procesora czy płyty?

Jestem otwarty na wszystkie uwagi i propozycje. 

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 17 grudnia 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
1. I3 to przeżytek, wywal i kup I7-8700k. Jesli nie chcesz aż tyle dać za procka to albo i5 8gen, albo I7-7700k. Jeśli zmienisz na 7 generacje to gniazdo też mna 270 jest bardzeij zalecany, choć z 370 też zadziała, a w przyszłości będzie lepiej chodził nowy procesor jak będzie wymieniał tylko posczególne cześci.

2. Nie, nie musi, ale ja zawsze będę forsował, że najlepiej współpracują dokładnie takie same modele. Stąd też np 18gb to często 4x4gb lub 2x8gb.

Przyznam szczerze, że wgl nie podoba mi się ten zestaw. Jest dobrany nieproporcjonalnie. Dajesz mocną płytę, a do tego słabe podzespoły. Lepiej wyrównać to, chyba, że wiesz, że za pół roku kupujesz nwego procka itd. Przemyśl też o wrzuceniu dodatkowego chłodzenia i oczywiście wymiany gluta w procku. Zainwestuj w SSD np Samsung Evo 256GB, a za to w tańszy dysk HDD.

RAM bym też zmienił na coś innego, albo zszedł niżej z ceną, albo zainwestował w 16. Jescze można z mniejszym opóxnieniem zegara, ale to raczej gdy chcesz więcej $$ przeznaczyć.

 

Najlepiej napisz do czego Ci komp, ile masz $$ oraz kiedy uwaasz, że będziesz kupował nowe komponenty do niego.
komentarz 17 grudnia 2017 przez CzareQ1221 Nowicjusz (230 p.)
Dzieki za odpowiedź, teraz nie chciałem wydawać więcej niż te ok 2 tyś, komputer do gier głownie.

Karte miałem zamiar kupić za jakieś 3-4 miesiace.

A procesor miał zostać taki bo z tego co widziałem na youtubowych benchamarkach to procesora nie trzeba mieć jakiegos super w grach.
komentarz 17 grudnia 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Zostaw 8GB RAMu, ale słabszego (tańszego). Daj i5 zamaist i3. Płyta główna też do wymiany na tańszą. Możesz zejść nawet o generacją w procku, bo za tą cenę lepiej wrzucić więcej w karte graficzną. SSD koniecznie dokup, ale też tańszego niż zaproponowałem. Przelicz sobie czy 500W Ci tarczy - sprawdź jaką kartę graficzną bedziesz kupował w przyszłości. Ja na Twoim miejscu wstrzymałbym się te 3-4 miesiące, bo 8gen wyszła dwa miesiące temu, a za 3 miechy będzie tańsza, RAM też może stanieje, bo aktualne ceny to jest kpina. Zainwestuj też w dobre chłodzenie.
komentarz 17 grudnia 2017 przez CzareQ1221 Nowicjusz (230 p.)
Myślisz, że płyta MSI B250M PRO-VHD i i5-7500 będą dobrą alternatywą?

Co do karty myślałem nad 1060 3 gb od gigabyta lub 1060 6 gb mini od zotaca.

SSD jak juz to ADATA ultimate Su800 128 gb
2
komentarz 17 grudnia 2017 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
I3 to przeżytek? 8 generacja i3 to taka sama wydajność jak i5 6 i 7 generacji. Chipset Z370 obsługuje Kaby Lake? Ciekawe...

Mocna płyta i słabe podzespoły? Na obecną chwilę do coffee lake nie ma innych oprócz Z370.

Czemu sugerujesz, że ten zestaw będzie za słaby? Skąd możesz wiedzieć do czego będzie używany? Może dla Ciebie jest to za słaba wydajność, ale dla niego niekoniecznie. Nie sugeruj kupna komuś 3x droższego CPU jak nie wiesz do czego będzie używany i jaki jest budżet configa.

Ten zestaw jest jak najbardziej logiczny z GPU 1060 6GB + SSD. O wiele bardziej przyszłościowy niż jakikolwiek i5 dwóch poprzednich generacji, nie wspominając, że jak kupisz i7 7700k to jedynym upgradem tej platformy jest OC.
komentarz 18 grudnia 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
1. Jeśli dla Ciebie I3 to taka sama wydajność jak i5 czy i7 to wytłumacz sens czemu istnieje i5 i i7? Oraz czemu różnia się cenowo?

2. Na Z370 masz taki sam socket jak na Z270. Jedyny problem jest taki, żę niebiescy chcieli zablokować możliwość instalacji 7-gen na Z370. Aktualnie na bodajżę AsRocku są w necie testy jak to zrobili. Na innych podobno też się da. Tak samo jak da się na Z270 wrzucić Coffe Laka.

3. Aourus gamingowy to płyta za 550 ziko i nie jest jedyną płytą z Z370. Są tańsze, a rownie skuteczne.

4. NApisał do czego będzie używany i w komentarzu w zależności od tego jest napisane w co zainwestowałbym. Nie sugeruje wpadkowania dużo więcej hasj - nawet spytałem ile chce włożyć. Nie wymyślaj sobie "faktów".

5. I7=7700k jest aktualnie w swojej przedziale cenowej najlepszym prockiem, a OC daje dużo, tylko trzeba kompletnie chłodzenie wymienić.

 

Nie mam czasu dalej udzielać się w wątku, jak masz jakieś uwagi to spisz je dokładnie razem, a w wolnej chwili Ci odpowiem.
komentarz 19 grudnia 2017 przez niezalogowany

1. Jeśli dla Ciebie I3 to taka sama wydajność jak i5 czy i7 to wytłumacz sens czemu istnieje i5 i i7? Oraz czemu różnia się cenowo?

 8 generacja i3 to taka sama wydajność jak i5 6 i 7 generacji.

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-7600-vs-Intel-Core-i3-8100/3890vs3942

 

I3 to przeżytek, wywal i kup I7-8700k.

Coś, jak:

 - Dzień dobry, chcę kupić samochód do 20.000 PLN.

 - Dołóż pan kilkaset tysięcy i kup sobie Ferrari. Inne samochody to przeżytek.

Aż dziwne, że nie zasugerowałeś zakupu Titana V.

 

Przemyśl też o wrzuceniu dodatkowego chłodzenia i oczywiście wymiany gluta w procku.

Tak, LUTOWNICA W DŁOŃ I LUTUJ RDZEŃ DO IHS!

A jeśli chodziło ci o wymianę pasty pod IHSem, to... Idiotyzm.

komentarz 19 grudnia 2017 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Naprawdę nie wiem jak mam z Wami dyskutować, kiedy jednocześnie mówicie, że i3 do i5 to brak różnicy, wrzucacie staty, które mówią coś innego, a następnie mówicie, że to różnica jak samochód do 20k, a Ferrari to różnica między i3 a i5...

 

Nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale wymiana gluta do skalpelowanie procka i wymiana pasty w środku. Jedyne co można na tym stracić to tak naprawdę gwarancję, I jest to sensowny zabieg, ponieważ, jeżeli procek będzie się grzał pod glutem to nawet najlepsze chłodzenie nic nie da, bo ciepło nie będzie przewodzone dalej.
komentarz 19 grudnia 2017 przez niezalogowany

mówicie, że i3 do i5 to brak różnicy, wrzucacie staty, które mówią coś innego

Gdyby różnica była na poziomie setnych części procenta też byś tak pisał?

mówicie, że to różnica jak samochód do 20k, a Ferrari to różnica między i3 a i5...

Nikt niczego takiego nie napisał. 

Jedyne co można na tym stracić to tak naprawdę gwarancję

kup I7-8700k

Więc utrata gwarancji (oraz być może procesora) przy takiej kwocie to nic takiego? I w tym przypadku nikomu nie wmówisz, że "po prostu przestał działać". Nikt zwrotu/reklamacji nie przyjmie.

jest to sensowny zabieg, ponieważ, jeżeli procek będzie się grzał pod glutem

Mhm, czyli wymienisz fabrycznego gluta na swojego, gorszego, gluta (bo robisz to pierwszy raz), stracisz przy tym gwarancję i to ma twoim zdaniem sens?

Już pomijam to, że skalp tej i7 (albo może każdego CPU) ma sens tylko przy wysokim OC.

0 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2017 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)

Fajny zestaw tylko kup potem kartę graficzną Zotac GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB https://www.x-kom.pl/p/357483-karta-graficzna-nvidia-zotac-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5.html

0 głosów
odpowiedź 19 grudnia 2017 przez neli303 Użytkownik (650 p.)

Też nieśmiało dorzucę, że jak dla mnie ten nowy i3 z czterema rdzeniami daje radę. Tym lepiej, że trzeba go włożyć w porządną podstawę bo masz większe możliwości późniejszego upgrade-u (na np. i5 serii 8 czy szybszą pamięć), a i tak  zaoszczędzisz niż na i5 7500 + Mb z250.

A jak na grafikę będziesz mógł przeznaczyć (1100,- )++  to GPU z 6Gb jest na pewno bardziej przyszłościowe. Wszystko  zależy w jakich rozdzielczościach chcesz grać i w jakich ustawieniach graficznych - podejrzewam, że MAX wink

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 98 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (840 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2023 w Sprzęt komputerowy przez mati.nowakowski22 Nowicjusz (120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 201 wizyt

92,623 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,821 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...