• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena treści bloga - czy tekst jest zrozumiały?

Object Storage Arubacloud
+3 głosów
262 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2017 w Offtop przez Sławek Obywatel (1,270 p.)
edycja 4 grudnia 2017 przez Sławek

Siema wszystkim! Chciałem was zapytać się o radę, bo miesiąc temu czy dwa miesiące temu wrzuciłem zapytanie o to czy moglibyście ocenić bloga, i było oksmiley ale teraz robiąc kolejne wpisy dostaje wiadomości na fb że wszystko jest super merytoryka, przykłady i w ogóle, tylko nie polecili by tego początkującym bo by się przestraszyli terminologi zwłasza w dwóch pierwszych wpisach o Iteratorze i interpreterze.

link do bloga: http://devman.pl/

Kurde wiadomo że jak początkujący progamista nie wie co to jest interfejs, czy klasa abstrakcyjna albo jeszcze nie zrobił ani jednego własnego projektu to lepiej żeby się za to nie brał, pozatym to wzorce projektowe trudno je tłumaczyć na prostszy język, ponadto gdyby taki początkujący się za to zabrał to by nie dostrzegł możliwości jakie dają wzorce projektowe bo sam nie napisał jeszcze brudnego kodu, i taki początkujący nie ma świadomości że kod można napisać lepszy i czytelniejszy.

Proszę o radę czy dobrze mówię czy może ci co mi mówili te uwagi mają rację.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)
wybrane 4 grudnia 2017 przez Sławek
 
Najlepsza
Przede wszystkim na samym początku pisania bloga powinieneś określić/zdefiniować sobie idealnego odbiorcę. (Ten tzw target, dla kogo chcesz tworzyć treści)

Jeżeli będziesz pewien tego co piszesz i dla kogo piszesz, to nie będziesz się musiał przejmować takimi rzeczami jak to, że dla kogoś to może być niezrozumiałe. Nie piszesz bloga dla początkujących == nie przejmujesz się tym, że tego nie rozumieją, bo po prostu to nie są treści dla nich.

Podsumowując, dobrze mówisz, nie można dogodzić wszystkim i tworzyć treści dla każdego (no chyba, że będziesz 'blogerem' lifestylowym). Nie powinieneś się absolutnie przejmować tym, że początkujący nie mają czego szukać na twoim blogu, bo to nie blog dla nich. Rób swoje i powodzenia w dalszym blogowaniu ;)
komentarz 4 grudnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)

Dzięki za radę, no moim targetem są raczej programiści którzy mają już pare projektów na swoim koncie, pamiętam że jak ja zaczynałem programować to robiłem wszystko pod kątem byleby działało laugh później się ogarnąłem i zdałem sobie sprawę że można zrobić to po prostu lepiej, więc tak to nie jest odpowiedni blog dla początkującego, bo początkujący nawet nie myślą o czystym kodzie, wiem z doświadczeniasmiley

komentarz 4 grudnia 2017 przez adas94 Nałogowiec (29,200 p.)

Najlepiej szczegółowo opisz na kartce swojego abstrakcyjnego idealnego odbiorcę. Potencjalny przedział wiekowy, płeć, a przede wszystkim jego cechy (podobno tak się robi w marketingu dla lepszej efektywności sprzedaży laugh) i wszystkie swoje treści pisz pod kątem tego właśnie idealnego odbiorcy. Robiąc to będziesz miał pewność, że piszesz do konkretnej grupy osób, i nie będziesz miał poczucia winy jak ktoś wyskoczy z tekstem, że komuś by tego nie polecił, bo coś tam.  

+1 głos
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)

Jedna uwaga estetyczna co do zdjęcia, które wykorzystałeś u góry strony. Wygląda na to, że nie ma zachowanych proporcji przez co dłonie tego człowieka wydają się nienaturalnie spłaszczone.

Nie lepiej byłoby użyć tego obrazu i po prostu wykadrować za pomocą atrybutu background-position? :)

komentarz 4 grudnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)

Nie wiedziałem że ludzie zwracają uwagę na takie pierdoły, ale dzięki za radę poprawięsmiley

komentarz 4 grudnia 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
mam takie same odczucia
komentarz 4 grudnia 2017 przez shadou102 Pasjonat (21,630 p.)
@Sławek niestety ludzie zwracają uwagę, aż za bardzo na takie pierdoły, dlatego warto poprawić, żeby część merytoryczna nie została 'zagłuszona' :)
komentarz 4 grudnia 2017 przez Zubru22 Bywalec (2,670 p.)

W moim przypadku to zdjęcie odciągnęło uwagę od treści. Zamiast czytać treść skupiałem się na tym jak "nieprzyjemne" dla oka jest to zdjęcie. laugh Cieszę się, że nie odebrałeś mojej rady jako zwyczajnego czepiania się.

komentarz 4 grudnia 2017 przez Sławek Obywatel (1,270 p.)

o kurde dzięki za rady koledzy poprawię to jak najszybciejsmiley

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 375 wizyt
+2 głosów
3 odpowiedzi 543 wizyt
pytanie zadane 27 marca 2017 w Nasze projekty przez kosabdsm Początkujący (430 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 319 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2017 w Nasze projekty przez Mateusz Patalan Bywalec (2,140 p.)

92,631 zapytań

141,498 odpowiedzi

319,872 komentarzy

62,011 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...