• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie można odnaleźć określonej procedury

Object Storage Arubacloud
0 głosów
2,038 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2017 w Systemy operacyjne, programy przez rarituto Nowicjusz (150 p.)
Witam
Widziałem na forum parę takich tematów, ale jakoś żaden mi nie pomógł, albo po prostu nie rozumiałem o co w nim chodzi.

Więc zaczynając od początku. Wczoraj była awaria elektrowni. Prąd był włączany i wyłączany tak ze 20 razy. Komputer był cały czas wyłączony, ale podłączony do gniazdka.(byłem po prostu gdzie indziej i nie wyłączyłem)

No i włączam go dzisiaj i już na starcie coś dziwnego. Jak zawsze było Zapraszamy i pojawiał się pulpit, tak teraz Zapraszamy pojawia się czarny ekran z kursorem, i po 4-5 sek. Dopiero pulpit. Miałem pewien program już od dłuższego czasu ustawiony, aby uruchamiał się razem ze startem. I teraz zamiast tego wyskakuje błąd. Jest podana ścieżka dostępu do programu i kod błędu 0xc0000142. A w prawym dolnym rogu wyskakuje komunikat od systemu -

Nie można nawiązać połączenia z usługą systemu Windows
System Windows nie może połączyć z usługą Klient Zasad Grupy. Uniemożliwia to Logowanie się do systemu zwykłym użytkownikom. Jako użytkownik administracyjny możesz przejrzeć szczegółowe informacje o przyczynie braku odpowiedzi w dzienniku zdarzeń s.

No i tak se myślę wejdę w ten dziennik i spróbuje coś się dowiedzieć. Uruchamiam plik --Wyświetl Dzienniki Zdarzeń-- a tu błąd.

Oczywiście u góry podana ścieżka dostępu a na dole ,, Nie można odnaleźć określonej procedury"

No właśnie i teraz mam kłopot.
Niektóre programy otwierają się np. Avast antivirus, foobar2000, Mozilla Firefox, Google Chrome.
A niektóre nie np. Team speak 3, Free screen video recorder, overwolf.
Przy tych co się nie otwierają zawsze jest ,, Nie można odnaleźć określonej procedury"

Śmieszne jest też to, że programy które uruchamiają się normalnie, nie uruchamiają się przy próbie uruchomienia ich jako administrator. Możliwe, że dotyczy to tych programów co się nie uruchamiają. Może po prostu potrzebują uprawnień administratora.

PODSUMOWUJĄC Nie mogę uruchamiać plików jako administrator, gdyż wyskakuje błąd.
komentarz 3 grudnia 2017 przez Jedras Maniak (54,860 p.)
Punkt przywracania systemu masz utworzony jakiś wcześniejszy?
komentarz 4 grudnia 2017 przez rarituto Nowicjusz (150 p.)
Już przywracałem i nic.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 4 grudnia 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Odpal system w trybie awaryjnym i odpal w cmd (w trybie admina): sfc /scannow.

komentarz 4 grudnia 2017 przez rarituto Nowicjusz (150 p.)
Funkcja Ochronna zasobów systemu Windows nie mże uruchomić usługi naprawczej.
komentarz 4 grudnia 2017 przez rarituto Nowicjusz (150 p.)
Dałem chkdsk a potem chkdsk/f i wyskoczylo Program chkdsk nie może działać, ponieważ wolumin jest używany przez inny proces. Czy wolumin ma być sprawdzany przy następnym uruchomieniu komputera t/n  dałem tak.
komentarz 5 grudnia 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Trudno mi uwierzyć, że to wszystko zostało spowodowane zanikami zasilania, szczególnie że - jak twierdzisz - komputer był wyłączony. Tutaj zasilacz mógłby dostać tyłku, ale to? Dziwne...

 

sfc i chkdsk odpalałeś w trybie awaryjnym?
komentarz 8 grudnia 2017 przez rarituto Nowicjusz (150 p.)
Sorki że mnie nie było

 

Tak sfc i chkdsk w trybie awaryjnym odpalałem bo tylko wtedy mogę konsolę uruchomić :(
komentarz 8 grudnia 2017 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Wyjmij dysk, podłącz do innego komputera z Windowsem i przeskanuj (chkdsk). Może coś wyjdzie...

Podobne pytania

–1 głos
1 odpowiedź 502 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2017 w SQL, bazy danych przez Ugari Nowicjusz (200 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 540 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Jiin Obywatel (1,390 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...